Velkoobchod225 386 130

Servis a reklamace +420 2253 86 191

Blog

23.03.2020

„Berber whiskey " ELIXÍR- tradiční nápoj z Maroka

V našem třídílném seriálu s názvem "Elixíry" vám dnes představíme náš vlastní recept inspirovaný tradičním marockým nápojem, takzvanou "Berber whiskey". Tento nápoj nemá s alkoholem nic společného, ale přesto má jeho složení revitalizační a blahodárné účinky na lidský organismus. V teplém skupenství navíc pomáhá imunitnímu systému tím, že v těle zabíjí přemnožené bakterie a viry. Jak ho však připravit tak, že vás smysly přenese přímo do dalekého Maroka? Odpověď najdete v následujících řádcích.

 

Jak jsme si připravili vlastní "Berber whiskey"?
Když se řekne Maroko, většina z nás okamžitě zmobilizuje své čichové smysly a chuťové pohárky. Maroko je zemí pronikavých vůní a chutí. Výjimkou není ani tradiční "Berber whiskey", kterou můžeme přirovnat k našemu mátovému čaji. Jeho zvláštností je to, že i při stejné receptuře má vždy o něco jinou chuť. Maročané si dokonce potrpí i na "královské" servírování na stříbrných podnosech a na speciální nalévání nápoje z výšky.

Berber whisky


Tento nápoj nás inspiroval natolik, že jsme se rozhodli zhotovit recept na vlastní "Berber whiskey".

Potřebné ingredience:
1. Filtrovaná voda (5 hrnků)
2. Třtinový cukr (4 lžičky) nebo podle chuti
3. Čerstvá máta (dle chuti)
4. Kvalitní zelený čaj sáčkový (2 ks) nebo sypaný

1. Sladký základ
Základ naší "Berber whiskey" tvoří třtinový cukr rozpuštěný ve vroucí vodě podobně jako u Elixíru lásky. Do hrnce jsme tedy nasypali 4 lžičky třtinového cukru, který jsme zalily pěti hrníčky filtrované vody.

Vyzkoušeli jsme vodu z filtrační láhve Flow'n go, která z ní odstranila chlor a výrazně tak vylepšila její chuť. Výrobce této filtrační láhve, Laica, myslel i na zachování minerálů v přefiltrované vodě, které jsou pro naše tělo doslova nezbytné. Díky tomu si naše "Berber whiskey" zachovala všechny potřebné minerály, a uchovala si čistou přirozeně mátovou vůni bez přítomnosti chlóru.

Směs jsme míchali, dokud se postupně nezačala měnit na řídký karamel. V tomto okamžiku jsme ji odstavili ze sporáku a rozlili do připravených sklenic (přibližně ¼).

2. Tak trochu jiný mátový čaj
Ve druhém kroku jsme do hrnce nalili přefiltrovanou vodu a nechali ji svařit spolu s natrhanými lístky čerstvé máty. Pro ty více zaneprázdněné je zde i možnost uvařit klasický mátový čaj (sypaný či sáčkový) za pomoci rychlovarné konvice. Pokud se rozhodnete pro rychlejší variantu, nezapomeňte zvolit kvalitní čaj a do konvice nalít přefiltrovanou vodu. Všechny tyto faktory mají výrazný vliv na výslednou kvalitu nápoje. Čaj jsme následně přilili k sladkému základu, ozdobili lístky čerstvé máty a dochutili citronem (dle uvážení).

Berber whisky


Tento zázračný nápoj si můžete vychutnávat nejen v zimním, ale i v letním období. Volba je jen na vás.

P.S .: Nezapomeňte se o něj podělit

zpět...