Velkoobchod225 386 130

Servis a reklamace +420 2253 86 191

Blog

20.12.2020

Poznáte 5 základních pilířů ochrany životního prostředí?

Je nezbytné zamyslet se nad způsoby, které mohou změnit boj za lepší životní prostředí k lepšímu v zájmu udržitelnosti. S pěti opatřeními na ochranu životního prostředí uvádíme pár jednoduchých kroků, které můžete uplatňovat každý den. Zlepšeme spolu životní prostředí!

 

AirFree


Přehodnocení: Opravdu potřebujete všechno, co si každý den kupujete?  Koupíte si někdy nějaký produkt impulzivně a nakonec ho vůbec nepoužijete a vyhodíte? Proč namísto koupě nové věci nezkusíte raději znovu použít tu, co už máte nebo nevyzkoušíte nějakou ekologičtější alternativu?

Odmítnutí: Odhoďte plastové tašky a nerecyklovatelné obaly, jakož i aerosoly a žárovky. Vybírejte si produkty od společností, které se zabývají zdravým životním prostředím. Pokuste se co nejvíce omezit používání balených produktů.

Opakované použití: Vyrábějte ručně dělané výrobky ze skleněných obalů, papíru, plastů, kovu, CD atd. Vždy používejte obě strany papíru, zbytky papíru využijte jako "šmíráky" a znovu používejte balicí papíry, abyste ochraňovali životní prostředí. Prodloužíte tak životnost těchto produktů.

Redukce: Pokuste se spotřebovat méně výrobků. Nakupujte výrobky, které můžete znovu použít, nenakupujte ve velkém, používejte dobíjecí baterie a žárovky LED nebo CFL.

Recyklace: Doma si zorganizujte váš odpad a na jeho vyhození použijte tři odpadkové koše: jeden na recyklovatelné, druhý na nerecyklovatelné produkty a třetí na organické materiály. Skleněné a kovové obaly jsou 100% recyklovatelné, proto je používejte co nejvíce. V případě produktů jako je kuchyňský olej, baterie nebo staré výrobky dbejte na to, abyste je nikdy nevyhazovali do běžného koše s odpadky. Najděte nejbližší středisko pro sběr odpadu, které tento odpad bezpečně zlikviduje.

AirFree


Kdo by nechtěl čistý vzduch?
Zlepšování ovzduší je důležitým úkolem, do kterého se může zapojit každý z nás. Vždyť kdo by nechtěl dýchat čistý a kvalitní vzduch? V dnešní době je to už běh na dlouhou trať, spolu to však dokážeme zlepšit. A zlepšit můžete jednoznačně i kvalitu vzduchu u nás doma. S mikroorganismy nacházejícími se ve vzduchu u vás doma vám pomůže skvělý pomocník – čistička - sterilizátor vzduchu Airfree, která díky své výjimečné TSS technologii a vysokému teplu zredukuje počet mikroorganismů na minimum. Chcete vědět více o fungování a výhodách čističek Airfree? Přečtěte si náš článek "Vše o Airfree" a staňte se expertem na čisté ovzduší bez alergenů, plísní, bakterií a virů.

zpět...