Velkoobchod225 386 130

Servis a reklamace +420 2253 86 191

Blog

27.12.2020

Mýty a fakta o respiračních alergiích

V medicínském světě stále existuje mnoho diskuzí o alergiích a respiračních problémech. To je důvod, proč jsme připravili článek a mýtech a pravdivých tvrzení o respiračních alergiích. Zeptali jsme na toto téma i lidí a sledovali jsme jejich odpovědi. Například velmi často se diskuze týkají dětského pokoje. Mělo by dítě vyrůstat v čistém a sterilním prostředí, nebo naopak v prostředí vystaveném alergenům, jako jsou například domácí mazlíčci a jejich srst či rostliny, které vystaví děti alergenům, aby si jejich tělo mohlo vybudovat imunitu? Co je lepší? Takové otázky je nejlepší probrat s pediatrem.

 

AirFree


ady je šest nejčastěji kladených otázek od lékařské komunity i od široké veřejnosti a také odpovědi na ně:

1. Vystavení dítěte prachu, pylu či srsti domácích zvířat zvyšuje v průběhu dětství riziko vzniku respirační alergie?
Toto je pravděpodobně jedna z nejkontroverznějších otázek. Neexistují vědecké důkazy, které by na tuto otázku mohli odpovědět jednoznačně a definitivně. Nicméně podle studií může vystavení dítěte prachu z venkovských oblastí ve skutečnosti v budoucnosti snížit riziko vzniku respiračních alergií. Je ale důležité poznamenat, že tato skutečnost neplatí pro ty, kteří žijí ve velkých městech, což se naopak zdá, že souvisí se zvýšením míry respiračních chorob. Pokud už dítě alergie má, nejlepším způsobem je odstranění alergenů z prostředí dítěte. Pouze test provedený odborníkem může potvrdit, na které látky je dítě alergické.

2. Jsem alergický na zvířecí chlupy?
Většina lidí není alergická na zvířecí chlupy, ale na olej obsahující alergeny, který se uvolňuje z mazových žláz a slin.

3. Pokud si adoptuji krátkosrstého psa, sníží se tím příznaky mé alergie na tato zvířata?
Naneštěstí, pokud je člověk alergický na psy, není možné vědět, zda by krátkosrsté zvíře způsobilo změnu. Nicméně existují plemena psů tzv. designové plemena, které nemají chlupy ale vlasy, což by mohlo být lepší alternativou, ale vždy se nejprve poraďte s lékařem. Mezi plemena bez alergie patří například maltézský pinch, bišonek, basenji apod.

4. Kdykoli přijdu do kontaktu s kočkou, začnu kýchat anebo potřebuji inhalátor. Měl by sem se jim úplně vyhýbat?
Vždy je nejlepší poradit se s lékařem nebo alergologem, ale některá zvířata nebo konkrétní plemena vám pravděpodobně "sednou" lépe, neboť každé zvíře má svůj vlastní typ alergenu.

5. Jsem astmatik, takže se nezapojuji do sportovních aktivit. Dělám správně?
Nikdy není dobré zůstat sedět a vyhýbat se sportu. Sportování vám může pomoci zvýšit kapacitu plic, a tedy můžete lépe dýchat zhluboka a sport nabízí také mnoho dalších výhod pro děti i dospělé. Samozřejmě, je však vždy nejlépe konzultovat to s odborníkem, který vám také řekne, jaký sport je ve vašem případě nejvhodnější praktikovat.

6. Jsem alergický na vejce, mám se vyhnout očkování proti chřipce?
O jakýchkoliv vakcínách se vždy poraďte se svým lékařem. Avšak v případě vakcíny proti chřipce je množství vaječných alergenů přítomných ve vakcíně velmi nízké a studie říkají, že nemohou vyvolat alergické reakce.

AirFree


Otázek týkajících se alergií je opravdu mnoho a na některé z nich možná ani neznáme odpověď. V současnosti však umíme s jistotou říci, že výjimečným bojovníkem proti alergenům je čistička - sterilizátor vzduchu Airfree. Ta díky inovativní termodynamické technologii a spalovacímu jádru vzduch sterilizuje a tak minimalizuje počet alergenů ale i bakterií, virů či hub v místnosti. Neváhejte ji vyzkoušet, zlepšete kvalitu vzduchu u vás doma a chraňte tak své zdraví.

zpět...