Velkoobchod225 386 130

Servis a reklamace +420 2253 86 191

Blog

09.12.2020

Klasika vs. parní čištění: Jak dopadl první úklid s parním čističem Ariete?

Co si budeme nalhávat – úklid zrovna nepatří mezi činnosti, kterým bychom se s nadšením oddávali ve svém volném čase. Proto často hledáme způsoby, jak si tuhle rutinní činnost co nejvíce ulehčit.

Když se mi proto do rukou poprvé dostal multifunkční parní čistič Ariete, nevěděla jsem, co od něj čekat a jestli si od něj vůbec něco slibovat. Přesto jsem si řekla, že mu dám šanci a pustila se do generálního úklidu domácnosti.


Klasika vs. Para


Kachna, mop nebo multifunkční parní čistič?
Parní čističe Ariete si můžete vybírat ze tří různých typů. Prvním z nich jsou parní kachny, které vynikají svými kompaktními rozměry, stejně jako klasickou či ohebnou tryskou, díky které se dostanete i do hůře přístupných míst.

Druhou kategorií jsou pak parní mopy, určené zejména k úklidu nejrůznějších podlahových krytin (od kachliček, přes laminát, až po vinyl) a poslední kategorii tvoří zmíněné multifunkční parní čističe, které v sobě kombinují výhody parních kachen a mopů.

Na první pohled vás na multifukčním parním čističi Ariete zaujme jeho robustní tělo vyrobené z kvalitního a odolného plastu, což zaručuje dlouhou životnost a houževnost výrobku.

Nechybí samozřejmě ani bohaté příslušenství, díky kterému uklidíte celý byt – od oken, přes podlahové krytiny, až po mastnotu v kuchyni nebo vodní kámen v koupelně.

Připraven k akci za čtyři minuty
Na rozdíl od svých předchůdců jsou moderní parní čističe Ariete připravené k akci během pouhých několika mála minut, přičemž doba provozu je neomezená a umožňuje tak úklid celé domácnosti.

Co nás na tomhle parním společníkovi mile překvapilo, byla regulace páry, díky čemuž můžete snadno vyčistit i materiály a povrchy, které vyžadují „jemnější“ zacházení.

A jak vlastně samotné parní čističe Ariete fungují? Za všechno může fyzika. Kombinace tlaku, vysoké teploty a vody v plynném skupenství totiž lépe odstraňuje špínu i odolné skvrny.

To vše samozřejmě ekologicky (a ostatně taky ekonomicky), protože k čištění nepotřebujete chemické prostředky, což ocení zejména domácí mazlíčci nebo menší dítka.

Klasika vs. Para


Rozdíl oproti klasickému úklidu
Zatímco dřív jsme ke klasickému úklidu potřebovali nespočet kbelíků, houbiček, hadříků a zejména chemických prostředků, které rozhodně nepatřily k nejlevnějším, díky parnímu čističi Ariete si člověk vystačí pouze s ním a jeho bohatým příslušenstvím, které je součástí balení.

Chemické čističe je u vybraných modelů možno použít (například kvůli vůni), z hygienického hlediska je ale jejich použití zcela zbytečné. Čištěné povrchy jsou totiž zbavené případného zápachu a suché během několika mála sekund.

Navíc odpadá nutnost výměny špinavé vody za čistou nebo výměna houbiček/hadříků určených na jednotlivé druhy povrchů, jako je tomu u klasického úklidu. Parní čističe Ariete tak ve finále šetří nejen finanční prostředky, ale především čas, který je tou vůbec nejdůležitější veličinou.

zpět...