Velkoobchod225 386 130

Servis a reklamace +420 2253 86 191

Blog

08.03.2021

Inhalace jako forma rehabilitace po prodělání nemoci covid-19

S novým druhem koronaviru se potýkáme už více než rok. Bohužel stále tak úplně nevíme, co všechno v našem těle provádí a jaké stopy po sobě zanechává. Ti, kteří nemoc prodělali, se často potýkají s více či méně závažnými dýchacími obtížemi. Dle názorů předních odborníků a nejnovějších průzkumů se ukazuje, že s rekonvalescencí může pomoci specializovaný léčebný pobyt v lázních a správně prováděné inhalační techniky.

Dostat se do lázní není tak jednoduché
Protože je ale provoz lázní vzhledem k současné situaci poměrně dost omezen a dostat se sem je takřka nadlidský úkon, nabízí se jako jedna z forem rehabilitace domácí inhalační léčba s pomocí moderních inhalátorů Laica, jejímž prostřednictvím si můžete zkrátit čekací lhůtu nezbytnou pro příjem do vybraného lázeňského zařízení, případně ji využít jako individuální doléčovací metodu po prodělání nemoci covid-19.


Rehabilitácia covid


Role inhalace v oblasti rehabilitace
Inhalační forma léčby patří bezesporu k terapii mnoha plicních onemocnění, a to z důvodu zajištění vyšších koncentrací léčivé látky lokálně přímo v plicích, čímž je dosaženo maximálního možného efektu spolu s nízkým rizikem výskytu nežádoucích účinků.

Ani nemoc covid-19 tak není v téhle oblasti výjimkou. Například hlavní lékař Lázní Luhačovice MUDr. Jiří Hnátek zmiňuje, že v souvislosti s rekonvalescencí pomáhají „především individuální inhalace přírodní minerální vodou, dechové rehabilitace, masáže, vybrané vodoléčebné procedury a pitná terapie lázeňských minerálních vod.“

Podle vědců z lékařské fakulty univerzity v Pittsburghu se ale inhalační léčba ukazuje jako účinná také při boji se samotnou nemocí covid-19. Ve svém výzkumu totiž testovali speciální inhalační spreje, které by si v budoucnu mohli lidé stříkat do nosu a úst – míst, prostřednictvím kterých se virus dostává do našeho organismu. Vše ale ještě musí projít třemi fázemi klinických studií.

Na oxfordské univerzitě pro změnu probíhala studie týkající se použití vysokých dávek inhalovaných kortikosteroidů, které se podávaly pacientům s časnou infekcí koronavirem. Kortikosteroidy měly zabránit klinickému poškození dýchacího ústrojí pacienta a jeho následné hospitalizaci. A jak studie dopadla? Rané mikrobiologické údaje prokázaly, že kortikosteroidy jsou účinné při zpomalení rychlosti replikace koronaviru v plicních buňkách. Díky inhalační terapii se navíc dostaly na potřebná místa v plicích, čímž byl maximalizován jejich účinek.


Rehabilitácia covid


Více ukáže čas
Z výše uvedeného vyplývá, že správná metoda inhalace a moderní inhalátory (třeba ty od italského výrobce Laica) sehrávají v současné situaci významnou roli a mohou být účinným prostředkem při doléčování nejrůznějších plicních onemocnění, včetně tolik obávaného covidu-19. Protože je ale nemoc stále nová a mnoho o ni nevíme, až v průběhu následujících měsíců a let budeme znát bezpečně odpovědi na všechny důležité otázky, které se této problematiky týkají. S bojem proti jejím následkům můžete ale začít už dnes.

zpět...