Velkoobchod225 386 130

Servis a reklamace +420 2253 86 191

Blog

04.03.2021

Čištění spár už nemusí strašit ze spaní! Víme, co doopravdy funguje

Určitě nám dáte za pravdu, že čištění zašlých spár nepatří mezi činnosti, kterým bychom se rádi a dobrovolně každý týden věnovali. Často je navíc jedno, jak často je drhneme a jaké čisticí prostředky používáme. Změně zbarvení stejně dřív nebo později neunikneme. Jak zašlým spárám vrátit původní barvu a lesk? Máme pro vás pár babských rad i ověřených tipů.

Ariete, parné čistenieVyzkoušejte babské rady
Ještě před tím, než sáhnete po silnějším kalibru, zkuste spáry vyčistit pomocí přísad, které máte běžně doma v lednici nebo spíži. Účinný je například ocet smíchaný s jedlou sodou, citronovou šťávou a vodou. Vzniklou kašičku můžete nanést zubním kartáčkem na znečištěné spáry a nechat cca půl hodiny působit. Po opláchnutí vodou by měly být spáry opět krásně bílé.

Vyzkoušet můžete i jedlou sodu smíchanou s bělidlem, kterou na spáry nanesete a necháte deset minut působit. Jen dávejte pozor, ať bělidlo nepoškodí náchylnější materiály nebo obklady. O flekaté kachličky totiž asi nikdo z nás nestojí. Další možností je i smíchání kyseliny citronové a sody. Pastu nechte opět třicet minut působit a pak spáry vydrhněte kartáčkem se středně tvrdým vlasem.

Co když nic nepomůže?
Výše uvedené „babské rady“ budete pravděpodobně aplikovat s více či méně uspokojivým výsledkem. Navíc jde o časově náročné a pracné metody, které je potřeba aplikovat opakovaně. Naštěstí existuje mnohem jednodušší a příjemnější způsob, jak udržovat spáry čisté a v původní barvě.

Tajemství úspěchu se skrývá v parním čištění a čističích Ariete, které pracují s vodou v plynném skupenství (párou), vysokým tlakem a vysokou, přesto však bezpečnou teplotou. Výsledkem je hygienicky čistá a zdravotně nezávadná domácnost, bez nutnosti používat chemické detergenty nebo věnovat úklidu víc času, než je skutečně potřeba.


Ariete, parné čistenie


Parní čističe Ariete si snadno poradí nejen s čištěním zašlých spár, ale taky s běžným úklidem. Navíc si můžete vybrat, jestli k čištění použijete praktické „kachny“ – kompaktní parní čističe s ohebnou tryskou a menší nádržkou na vodu nebo multifunkční parní čističe, s nimiž jednoduše uklidíte celou domácnost. Praktičtí pomocníci tak během několika minut zbaví domácnosti většiny prachu, virů, bakterií a alergenů.

Čištěné plochy jsou navíc téměř okamžitě suché, hygienicky čisté a zdravotně nezávadné. Výhody a účinnost parních čističů navíc ocení i rodiny s menšími dětmi nebo domácími mazlíčky. K úklidu totiž není potřeba používat agresivní chemické prostředky, které mohou vyvolávat nepříjemné alergie nebo další zdravotní neduhy. Potřebujete snad další důvody, proč dát parním čističům Ariete šanci?

zpět...