Velkoobchod225 386 130

Servis a reklamace +420 2253 86 191

Recenze

Chceš být na našem Instagramu?

09.04.2020
Často se nás ptáte, co musíte udělat proto, abychom sdíleli vaši fotku či video na našem profilu. Někteří už odpověď znají, protože se jejich fotka vyjímá na našem Instagramu. Někteří se však stále ptáte: "Je moje fotografie dost dobrá? Mám ji poslat do zprávy nebo na mail?". Vše se dozvíte v následujících řádcích.
#humansofjbl -  toto je hashtag, který spojuje všechny lidi, kteří se chtějí podělit o své zážitky s JBL produkty.

#hudbounadoraz - tento hashtag zase spojuje všechny JBL sportovce, kteří chtějí ukázat, jak jim JBL produkty pomáhají překonat sami sebe.

Druhá možnost je označit nás ve vašich příspěvcích. Označíte nás prostě buďto ve fotce, nebo v textu naťukaním „@jbl_cz_sk“. Ideální však je přidat hashtag a zároveň označit profil. O to snadněji se k nám váš příspěvek potom dostane.

Instagram JBL

Posílejte nám fotky a videa do zpráv

Pokud si nechcete fotky přidávat na váš profil, můžete jnám je rovnou poslat do zpráv. Ať už na náš Instagram nebo Facebook.

Zapojujte se do našich soutěží
Pravidelně pro vás vytváříme soutěže o zajímavé ceny. Do těchto soutěží se lze zapojit přidáním fotky nebo videa na zadané téma. Soutěže jsou spojeny s určitým hashtagem, který je třeba přidat k fotce/videu. Vzpomeňme nejpopulárnější soutěž #pozdravzprazdnin. Nebo další #humansofjbl #hudbounadoraz. Tyto hashtagy u nás zdomácněly natolik, že je používáme i bez soutěžení.

Jaké fotky nezveřejňujeme?
Všechno má svá pravidla sdílení fotek na našem profilu není výjimkou. Jaké fotky si na náš profil určitě cestu nenajdou:

1) Fotografie ve špatné kvalitě. Rozmazané, tmavé a podobně.
2) Fotografie, kde je produkt nesprávně používán a hrozí jeho poškození.
3) Fotografie zobrazující drogy, včetně alkoholu a cigaret
4) Fotografie "padělků" tzn. neoriginálních produktů.
5) Fotografie rozebraných nebo zničených produktů.

Kdy vaši fotku zveřejníme?
Vše závisí na našem publikačním plánu a na počtu fotek a videí, které nám pošlete. Přesné datum vám stanovit nedokážeme, ale věřte, že pokud si od vás vyžádáme povolení o sdílení, vaše fotka se u nás dříve či později objeví. V případě, že chcete "předbíhat" označte, resp. otagujte nás ve vašem stories, tak vás můžeme okamžitě sdílet." class="more-information">více informací...

JBL Live 400BT: Prekvapivý zvuk

08.04.2020
Tato sluchátka mají téměř vše, co ocení mladí uživatelé. Dokáží pracovat dátově i bezdrátově, pordávají se ve čtyřech barevných provedeních, jsou lehká a skládací, dlouho vydrží na baterii a hlavně mají příznivý poměr mezi výkonem a cenou.
" class="more-information">více informací...

Jablečný ELIXÍR- imunita v "živých" pohárech

06.04.2020
V předchozích článcích jsme vám ukázali jak připravit magický elixír lásky a netradiční "berber whiskey". Tentokrát jsme se zaměřili na elixír, který podpoří vaši imunitu a zaujme netradičním servírováním. Jablka představují symbol zdraví, plodnosti a říká se, že lidé, kteří mají rádi jablka jsou zábavní a charismatičtí. My jsme si při výrobě jablečného elixíru užili opravdu hodně srandy a výsledný nápoj jsme si nevěděli vynachválit.
1. Zlepšují trávení
2. Dokáží rychle uvolňovat cukry v organismu a dodávají nám okamžitou energii
3. Mají antioxidační účinky
4. Snižují tvorbu rakovinotvorných buněk a hladinu cholesterolu
5. 1 jablko obsahuje 5 až 20 mg vitamínu C.

Jablkový elixír

Jablečný Elixír připravíte úplně jednoduše:

Potřebné ingredience:
1. Filtrovaná voda (0,5 l)
2. 100% jablečný džus 1 l
3. Celá skořice 2ks + několik ks na míchání
4. Slupky z 1 pomeranče
5. Slupky z 1 citronu
6. Hřebíček

1. Vitaminový základ
V prvním kroku jsme oloupali pomeranč a citron, které jsme předtím důkladně umyli horkou vodou. Do hrnce jsme nalili cca 0,5 l. Vody do které jsme vložili slupky spolu hřebíčkem a skořicí. Na vitamínový základ jsme použili vodu z filtrační láhve Flow'n go, která z ní odstranila chlor a výrazně tak vylepšila její chuť. Výrobce této filtrační láhve, Laica, myslel i na zachování minerálů v přefiltrované vodě, které jsou pro naše tělo doslova nezbytné. Ve vodě se tak uchovaly všechny potřebné minerály bez zápachu a příchutě chlóru. Po převaření jsme do našeho základu přilili 100% jablečný džus. Pak jsme se pustili do přípravy "živých" sklenic.

2. Sklenice k nakousnutí
Od dnešního dne si Jablečný elixír neumíme představit naservírovaný v obyčejném poháru. Živé poháry můžete po vypití jejich obsahu celé zkonzumovat a získat tak mnohem více vitamínů. Stačí odříznout vrchní část jablka a lžičkou "vydlabat" jeho vnitřek Následně do "živých" sklenic přelijeme náš elixír a servírujeme.

Jablkový elixír

Tento zázračný nápoj si můžete vychutnávat nejen v zimním, ale i v letním období. Volba je jen na vás.

P.S .: Nezapomeňte se o něj podělit J" class="more-information">více informací...

JBL BAR 5.1 SURROUND: užijte si fakt pořádný zvuk

03.04.2020
Na výstavě IFA představila firma JBL svojí novou vlajkovou loď na řešení zvuku především k televizoru. Je to JBL 5.1 SURROUND a je to nejvybavenější ze soundbarů od této už legendární firmy. Intenzivně jsme ho v redakci testovali a přinášíme naše dojmy.

Zvuk, jako kategorie sama o sobě
Jak už název říká, toto je 5.1 kanálový zvukový systém. Hlavní panel obsahuje pět 50 W reproduktorů, na obou koncích jsou ještě proudící tweetery. Subwoofer má výkon 300 W, celkový frekvenční rozsah sestavy je 40 H ÷ 20 kHz. A BAR 5.1 skutečně vytváří prostorový (výrobce dokonce uvádí panoramatický) zvuk. V praxi tak opravdu slyšíte, jak se osoby ve filmu pohybují, odkud přicházejí doplňkové zvuky apod. Výborné je to např. při sledování fotbalu. Celkový zvukový výkon této sestavy je až 550 W, a to je opravdu dost.

Pokud už budete investovat nemalou sumu za tento vynikající subwoofer, určitě víte, proč to děláte. Tohle není o náhodném nákupu. Ve své domácnosti musíte mít možnost pustit hudbu opravdu nahlas (od 40% výše), protože jen tehdy se vlastnosti subwooferu projeví. My jsme měli na testování televizor TCL EC780, která je už od výroby vybavená speciálním soundbarem ONKYO a sama tak produkuje velice dobrý zvuk. Na nižší hlasitosti, tak nerozpoznáte, jestli jde zvuk ze zabudovaného soundbaru nebo z toho externího.

Obrovský rozdíl nastane, když ho fakt „vypálíte“ (nad 70 %). JBL BAR 5.1 SURROUND funguje tak, že basy vám rozkmitají vnitřní orgány. Doslova cítíte výbuchy ve filmu ve vašem žaludku, bránice se vám natřásá při dupotu koní, a i vlasy vám poletují při běhu hlavního hrdiny. Pokud si můžete dovolit v promítací místnosti pořádný zvuk, lepší než v kině, potom je JBL BAR 5.1 SURROUND rozhodně pro vás. Samozřejmě, čím je originální zvuk na vašem televizoru horší, tím víc oceníte tento soundbar.

My jsme soundbar propojili k televizoru pomocí dodávaného HDMI kabelu s využitím ARC (Audio Return Channel). Je to ideální forma spojení, jen ten kabel je přeci jen trochu silnější a je ho vidět. Právě tady by se uplatnil kabel na optický přenos zvuku, který je tenký a kvalitativně ještě o něco vyšší než metalické spojení. Jen připomeneme, že k dispozici je i Bluetooth připojení, při kterém však v souvislosti se spojením s televizorem můžete zaznamenat jisté zpoždění zvuku vůči obrazu. Projevit se to může hlavně při hraní her s využitím televizoru. Korekce s dálkovým ovladačem je možná, ale nemusí jít vždy o konstantní odstup zvuku od obrazu.

Naopak, Bluetooth připojení se smartphonem je ideální. Je zcela bezdrátové, tady zpoždění nevadí a s použitou verzí Bluetooth 4.2 zvuk neztrácí na kvalitě. Alespoň ne slyšitelné.

JBL Bar 5.1 Surround

Pokročilé připojení
Součástí soundbarů je i Wi-Fi připojení, které umožňuje integraci s Google Chromecast a Apple Airplay 2. My jsme využili spárování s Google Home. Takto je možné pohodlně streamovat hudbu anebo hlasově ovládat zařízení. Hlavní panel se dá ještě připojit na internet pomocí Ethernet.

Propojení soundbarů je možné i tak, že zdroj obrazu a zvuku připojíte nejdříve do soundbarů a z něj poté přechází na zobrazovací jednotku – televizor nebo projektor. Takto je možné zapojit např. Blue-ray přehrávač, XBOX nebo Playstation a obraz přechází přes soundbar v 4K rozlišení s podporou HDR10 a Dolby Vision.

Mimochodem, JBL BAR 5.1 SURROUND už neobsahuje 3,5 mm jack port a ačkoli je tu USB port, využívá se jen na servisní účely, ne na přehrávání hudby z USB klíče. Obě vlastnosti považujeme v současné době za logické.

Na horní straně hlavního panelu je ještě jednoduché ovládání s určením hlasitosti, výběru vstupu a na jeho přední straně svítí označení aktuálního typu připojení. Dálkovým ovladačem se dá ještě měnit síla basové složky ve třech stupních, dosáhnout okamžitého ztišení hudby a přepínat vstup.

Výhody
- kvalita zvuku a především basů
- možnosti připojení
- dizajn a zpracování

Nevýhody
- vyšší cena
- chybí optický kabel

Verdikt
Pokud hledáte něco, co vám radikálně vylepší zvuk vašeho televizního přijímače nebo chcete streamovat kvalitní hudbu z mobilu a máte na to podmínky, JBL Bar 5.1 SURROUND je pro vás ideální řešení. Samozřejmě, musíte mít i nahrávky v příslušné kvalitě. S tímto soundbarem získáte bohatý a hlasitý zvuk se širokými možnostmi použití. Stejně je výhodou elegantní dizajn a s ohledem na výkon i kompaktní rozměry.

" class="more-information">více informací...

Výrobník syra B-cheese: výroba domácich syrov od A po Z

02.04.2020
Ak patríte medzi vášnivých konzumentov rôznych druhov syra a zaujíma vás, ako tieto pochúťky pripraviť priamo vo vašej kuchyni, stiahnite si náš e-book. Okrem množstva receptov na prípravu tradičných talianskych syrov v ňom nájdete aj všetky potrebné informácie o syridlách, rôznych druhoch mlieka a pod. Bonusom sú recepty pre vegetariánov, vegánov a ľudí trpiacich potravinovými alergiami či intoleranciami. Dobrú chuť!
Stiahnite si náš e-book pre neskoršie čítanie.


Stiahnite si náš e-book pre neskoršie čítanie." class="more-information">více informací...

FM rádio ješte není mrtvé. Firma JBL uvádí novnku: JBL Tuner XL

30.03.2020
Koncem dubna 2020 by se měla na našem trhu objevit novinka. Přenosný reproduktor s integrovaným FM/DAB/DAB+ tunerem. Není přímým pokračovatelem modelu JBL Tuner (připravuje se model JBL Tuner 2). Máme už ale k dispozici předběžnou technickou specifikaci. Podívejte se s námi, na co se můžete těšit.

Souhrn technických parametrů
Výkon: 10W
Frekvenční rozsah: 70Hz - 20kHz (-6dB)
Odstup signálu od šumu: >80dB
Typ baterie: Lithium-ion polymer 11.7Wh
Nabíjecí čas: 4 hodiny (5V/0.9A)
Bluetooth verze: 4.2
Bluetooth profily: A2DP v1.2, AVRCP v1.5
Ladění DAB: 174.928MHz - 239.200MHz
Ladění FM: 87.5MHz - 108MHz
Rozměry: 145x167x103mm
Hmotnost: 1.15kg

Finální specifikace se v době uvedení ještě může mírně lišit. JBL Tuner XL se začne prodávat koncem 04/2020 za 149,- €." class="more-information">více informací...

6 věcí, které zapomínáme dezinfikovat

29.03.2020
V posledních týdnech jsme všichni citlivější na dodržování hygienických zásad a čistoty. Není se čemu divit. Z víkendového většího úklidu se stal každodenní boj s neviditelnými bakteriemi a viry. Do úklidu zapojujeme celou rodinu a všichni poctivě dodržujeme doporučení hygieniků. Co však vlastně víme o bakteriích, virech, jejich šíření, místech množení a hlavně o jejich úspěšném vyhubeni? Opravdu stačí se zaměřit na nejohroženější místa v bytě, odstranit špínu, těžkopádně si „oddychnout“ a znovu to absolvovat za několik dní (ti poctivější i každý den)? Zkusme se na tuto problematiku podívat méně stereotypně.

Viry vs. bakterie
Pravděpodobně jste již slyšeli o tom, že viry a bakterie fungují na různých principech a při jejich vyhubení platí různá pravidla. Viry jsou primitivní nebuněčné organismy, které se nedokáží rozmnožovat, růst, vytvářet bílkoviny a tím pádem nedokážou přežít volně, aniž by parazitovaly na buňkách živých organismů. V živém organismu se však dokážou množit velmi rychle, přičemž se dostávají i do okolního prostředí, například v domácnosti.

Bakterie jsou o něco složitější organismy, které dokáží přežít i mimo živý organismus. Jsou extrémně odolné vůči různým vlivům prostředí. Pokud infikují lidský organismus, vyloučí v něm odpadní látky, které následně způsobí infekci.

Bakterie a viry jsou však nevyhnutelnou součástí našich životů. Díky jejich existenci je lidské tělo schopné vytvářet protilátky a chránit nás tak před různými mutacemi těchto neviditelných strašáků. Jejich výskyt bychom měli eliminovat a nedovolit, aby nám „přerostly přes hlavu“. Hlavně v obdobích různých epidemií či dokonce pandemií.

Ariete cistenie

Nové druhy škůdců = nové způsoby hubení
Většina z nás se při řešení problémů uchyluje k ověřeným řešením, zaběhnutým vzorcům či zkratkám. V dnešní hektické době jsou tyto vlastnosti naprosto nezbytné pro přežití. Potřebujeme si věci zjednodušovat a ne komplikovat. Někdy je však více než žádoucí přehodnotit staré způsoby myšlení či řešení problémů a aplikovat účinnější a modernější postupy, které nám v konečném důsledku poskytnou vytoužený čas a prostor na jiné aktivity. Jedním z nich je i parní čištění, díky kterému dokážeme zničit až 95% alergenů a více než 97% nebezpečných mikroorganismů včetně bakterií a virů. Parním čističem dokážeme vyčistit téměř všechny povrchy a předměty v domácnosti.

Podívejme se tedy na to, které předměty při klasickém úklidu přehlížíme, ale parní čistič si s nimi poradí levou zadní:

Ariete cistenie

1. Psí/kočičí pelíšek
Postel našich domácích mazlíčků vybíráme vždy pečlivě. Zvažujeme barvu, tvar, velikost, pohodlí a chceme, aby se v nich naši mazlíčci cítili co nejlépe. Tráví tam přece tak mnoho času. A to je hlavní důvod, proč je dobré pelíšek dezinfikovat. Naši domácí mazlíčci jsou v přímém kontaktu s bakteriemi vyskytujícími se v nižších polohách, tedy při zemi. Gravitace má svá pravidla a my víme, že tam najdeme více bakterií než jinde. Totéž platí i při venčení. Po 15 minutovém venčení si kromě dobrého pocitu a šťastného psa přinesete domů doslova celou „zoo“, která se ráda rozmnoží v pohodlném pelíšku vašeho miláčka.

2. Pantofle
Když přezůvky (papuče), tak pohodlné! Hlavně v zimě chceme, aby byly naše nohy v teple a pohodlí. Nosíme uzavřené plyšové módní výstřelky, ve kterých se již po pár dnech začínají přemnožovat bakterie a plísně. Teplé a vlhké prostředí je pro ně doslova ráj na zemi.

3. Klávesnice/myš
V dnešní době je počítač nezbytnou součástí našich životů. Klávesnice a myši se v průběhu dne dotkneme nesčetněkrát a často si neuvědomujeme, že na nich přenášíme bakterie „odložené“ z předchozích činností. Navíc klávesnice je navržena tak, aby pro nás byla práce co nejpohodlnější. Prostor mezi vyvýšenými klávesami však poskytuje dokonalé prostředí pro zachytávání špíny a následné množení bakterií. Některé myši jsou na tom podobně. Rizikové je hlavně kolečko uprostřed, které doslova odebírá „materiál“ z našich prstů a uchovává ho v útrobách myši. Při opětovném otočení kolečkem se k vám vrátí i několikatýdenní špína.

4. Klíče
Ať už jsou to klíče od auta, bytu, sklepa či kola, vždy je dobré myslet na jejich dezinfekci. Klíče se nám často povalují po kapsách, stolech, barových pultech, v kabelkách a často se stává, že nám prostě vypadnou na zem. Rovněž slouží k otevírání zámků, které využívají desítky lidí. Nenoste si jejich bakterie domů.

5. Hračky
Jak často a jakým způsobem čistíte hračky? Plyšáky, lego, gumové hračky, dětské knížky, míče na hraní. Co bychom bez nich dělali. Jsou téměř v každé domácnosti. Nejvíce ohrožené jsou malé děti, které jsou ke svým hračkám citově připoutané a nedokážou se od nich odtrhnout. Žmoulají je v rukách, pusinkují a žužlají je. A proto bychom je při úklidu neměli přehlížet.

6. Kliky
Kolikrát denně chytáme do rukou různé kliky? Ať už doma nebo na veřejnosti? Určitě si řeknete, že doma to zas není tak hrozné jako na veřejných místech. Ano, v domácnosti je bakterií na klikách pravděpodobně méně, ale i tak si zaslouží naši pozornost. Pokud dlouhodobě přehlížíme jejich čištění a dezinfekci, koledujeme si o zbytečný „průšvih“.

Všechny běžně používané věci by měly být součástí našeho dezinfekčního rituálu. Parní čištění je rychlý způsob jak dostat špínu, bakterie a viry pěkně pod kontrolu. Jedním přístrojem dokážete vyčistit doslova celý byt bez použití chemie. Horká pára dezinfikuje vše, co jí přijde do cesty. Je jen na vás jak tuto magickou schopnost využijete." class="more-information">více informací...

Nejčastější otázky: Péče o JBL reproduktory

28.03.2020
Někteří z vás si už svůj reproduktor zkoušeli čistit, jiní zase mají určité obavy, aby si ho nepoškodili případně nevědí jak na to. Na našoe Instagramu jsme vás vyzvali, aby jste nám napsali, co vás zajímá ohledně péče o JBL repráky. Ptali jste se, jak je to s čištěním voděodolných reproduktorů? A zda sundávat ochrannou mřížku před čištěním? Vaše dotazy jsme konzultovali s naším servisem a odpovědi najdete ve článku.

2.) Jak vyčistit povrch voděodolného reproduktoru resp. ochrannou mřížku?
Ideální je povrch vyčistit pod proudem vlažné vody a čistíme jemným kartáčkem, například můžete použít jemný zubní kartáček. Kartáč s tvrdými vlasy může způsobit poškození krycího materiálu.

3.) Jak vyčistit povrch reproduktoru, který není voděodolný?
S vodou přímo nemanipulujeme vůbec, opatrně se snažíme vyčistit povrch reproduktoru vlhkým hadříkem a vyhýbáme se konektorům.

4.) Používat chemické prostředky k čištění reproduktorů?
Nepoužívat prostředky které způsobují leptání, obsahují žíraviny, či jiné rozpustné látky. Prostředky používané na mytí nádobí reproduktory nepoškodí.

5.) Kolik vody použít při čištění reproduktoru?
Zkontrolujte si certifikaci voděodolnosti vašeho reproduktoru, buď na krabici nebo na webu. Voděolnost udává označení například IPX7, mění se pouze koncové číslo, které udává hodnotu voděodolnosti.
IPX4 / IPX5 - jen velmi krátce čistíme pod slabým proudem vody, v žádném případě neponořovat. Po vyčištění, okamžitě vysušit.
IPX7 - reproduktor můžeme ponořit pod vodu, na maximální dobu 30 minut a maximálně do metrové hloubky.

6.) Je třeba reproduktor nechat po čištění vyschnout?
Pokud má reproduktor certifikaci IPX7, není bezpodmínečně nutné ho nechat vyschnout, ale je to vhodné - vzhledem k tomu, že zbytková voda může vniknout do konektorů pokud otevřeme gumový kryt. Reproduktory s IPX5 a IPX4 doporučujeme nechat vyschnout. Reproduktory bez voděodolnosti po čištění vlhkým hadříkem sušíme bezpodmínečně.

JBL PartyBox

7.) Jak vyčistit svůj PartyBox?

Prach z pod mřížky víme účinně odstranit pomocí vysavače z kartáčovým nástavcem. Tělo repráku můžeme očistit pomocí vlhkého hadříku stejně jako u ostatních modelů bez voděodolnosti. Obzvláště je třeba dávat pozor na vrchní straně PartyBoxu, kde se nachází ovládací panel a hned pod krytem jsou ovládací desky, ke kterým by se v žádném případě voda neměla dostat. Rovněž je třeba dávat pozor na zadní straně na všechny konektory.

Pokud máte další otázky ohledně péče o vaše reproduktory, kontaktujte nás buď na našich sociálních sítích nebo na této 
mailové adrese." class="more-information">více informací...

Stylové sluchátka od Harman/Kardon pro každou příležitost: Fly ANC

27.03.2020
Je to už několik let, co značka Harman/Kardon představila nové sluchátka. Naposledy to bylo před více než 5 lety, když představili model SOHO Wireless. Tento model se dodnes prodává a to i díky svému nadčasovému designu. A určitě tomu nebude jinak ani u nového modelu, který představili začátkem roku na výstavě CES v Las Vegas.

Druhé co zjistíte je to, že sluchátka jsou maximálně pohodlné. Na sluchátkách nesnáším, když je po nějaké hodině musíte sundat, protože tlačí. Sluchátka Harman/Kardon Fly ANC můžete mít na hlavě i 8 hodin a nebudou vůbec nepříjemně tlačit. O to se postaral vhodně zvolený hlavový pás, který je polstrovaný kůží, s extrémně pohodlnými náušníky. To je pro nás nejdůležitější vlastnost u všech sluchátek.

Harman/Kardon Fly ANC

Kvůli nabíjení je nemusíte vůbec sundávat z hlavy. Měli jsme je puštěné celý den a vůbec se nedožadovali nabíječky. Při pohledu do technické dokumentace zjišťujeme, že výrobce slibuje výdrž až 20 hodin (30 hodin při vypnutém ANC), což bude s největší pravděpodobností pravda. Za co patří těmto sluchátkům další pochvala, je konektor na nabíjení. Výrobci pochopili, že lidé si žádají nové standardy. Proto nabíjení probíhá přes standardní USB-C port. Co trochu zamrzí, je zvolená verze Bluetooth. Mohli už integrovat novou nastupující verzi 5.0, ale místo toho se ve sluchátkách Harman/Kardon Fly ANC nachází verze 4.2. To je jediné malé mínus které jsme u sluchátek našli.

I přesto, že Harman/Kardon Fly ANC disponují Bluetooth ve verzi 4.2, připojení bylo stabilní a naprosto bezchybné. Navíc u telefonů s operačním systémem iOS se zobrazuje i stav úrovně baterie. U telefonů s OS Android to záleží na výrobci, jako přizpůsobil operační systém a zda toto podporuje. Nedá se to tak jednoduše určit, jako u značky Apple.

Harman/Kardon Fly ANC

Podívejme se na další technické parametry
Měniče: 40mm
Frekvenční rozsah: 16Hz - 22kHz
Citlivost: 100dB SPL @ 1kHz / 1mW
Impedance: 32 Ohmů
Bluetooth profily: A2DP 1.3, AVRCP 1.5, HFP 1.6

Takové parametry nabízejí max. TOP modely sluchátek značky JBL. Velký měnič s širokým dynamickým rozsahem a velkou citlivostí dává najevo, že sluchátka budou hrát dostatečně nahlas, pokud si to budete přát. Až tak nahlas, že budete chtít posuvník hlasitosti od maxima držet co nejdále. Zvuk který vydává Harman/Kardon Fly ANC je TOP, i když milovníky basů asi zklameme. Zvuk je maximálně vyvážený na každé úrovni a nikde není nic přikrášlené nebo zvýrazněné. Značka JBL ve svých modelech trochu zvýrazňuje basovou složku. Když chcete přesnost a TOP kvalitu, jsou tyto sluchátka určené pro vás. A pokud chcete některou zvukovou složku potlačit nebo zvýraznit, není nic jednoduššího, než nastavení sluchátek upravit v aplikaci.

Harman/Kardon Fly ANC

Velkou výhodou sluchátek je to, že disponují multikonektivitou. To znamená, že mohou být připojeny ke dvěma zařízením současně. My jsme je v rámci testování měli přes Bluetooth spárované s Macbook Air, odkud se nám přehrávala hudba a k tomu s iPhone XR. V případě, že nám někdo zavolal, se sluchátka automaticky přepnuli na telefon, vyřídili jsme si hovor a po ukončení telefonátu jsme slyšeli zase přehrávanou hudbu z počítače.

Harman/Kardon Fly ANC

Aplikace Harman/Kardon Headphones
Aplikace pro telefony s operačním systémem Android a iOS vám umožní si dodatečně nastavit ekvalizační křivky podle vašich potřeb s přednastavenými profily, pokud by vám nevyhovoval nastavený zvuk z výroby. Kromě toho aplikace slouží k zapínání funkce ANC, ale to je možné i přímo na sluchátkách. Sluchátka podporují i hlasové asistenty od firmy Google či Amazon. Toho pravého si můžete vybrat přímo v aplikaci. Hlasového asistenta pak aktivujete jednodušše, klepnutím zevně na levý náušník. Aplikace má sloužit i pro aktualizaci firmware ve sluchátkách, ale v době psaní článku žádný nový firmware nebyl k dispozici.

Harman/Kardon Fly ANC

Balení sluchátek

Jak název sluchátek napovídá, sluchátka jsou určeny především na cestování. Tomu je přizpůsobeno i samotné balení sluchátek. V krabici najdete praktické, tvrdé cestovní pouzdro, ve kterém kromě sluchátek naleznete ve speciální složce i další příslušenství. Zejména se jedná o USB-C kabel pro nabíjení, jack kabel pro případ, že preferujete kabelové připojení, nebo se vám náhodou sluchátka vybijí a chcete dále poslouchat své oblíbené skladby. Nakonec se ještě v balení nachází speciální konektor do letadla. Manuály s dalšími pokyny a nezbytnými informacemi které předepisuje legislativa najdete mimo ochranné pouzdro ve speciální papírové obálce.

Popis sluchátek
U Harman/Kardon Fly ANC si budete vědomi, že držíte šperk. Sluchátka jsou zhotoveny z prémiových materiálů jako jsou kožené a hlinikové prvky. Je radost je používat a vidět že i něco vydrží. Všechny potřebné ovládací prvky najdete na pravé mušli. Na těch pár tlačítek si lze rychle zvyknout, není jich mnoho a přesto zůstává zachováno bohaté ovládání. Některé tlačítka jsou totiž multifunkční. Znázorněno níže. Na levé mušli se nachází pouze konektor USB-C pro nabíjení.

Harman/Kardon Fly ANC

Sluchátka disponují i skládacím 3D mechanismem. Náušníky se dají přetočit až o 90 ° a následně "zalomit", aby zabíraly při transportu co nejmenší plochu a prostor. Právě skládání na plocho je perfektním patentem Harman Group.

Harman/Kardon Fly ANC

Závěr
Chcete-li exkluzivní sluchátka pro všemožné použití a s dlouhou životností, tak sluchátka Harman/Kardon Fly ANC jsou přímo pro vás. Sluchátkům se nedá nic vytknout. Jsou univerzální, velmi pohodlná, s pokročilým ANC, s praktickým pouzdrem, což oceníte zejména na cestách. Dlouhá doba přehrávání s nabíjením přes USB-C vás osvobodí od zbytečných kabelů. Sluchátka jsou již v nabídce v ceně 249,- €." class="more-information">více informací...

Domácí inhalace jako způsob relaxace

26.03.2020
Ruku na srdce – jak často relaxujete v saunách, spa nebo wellness centrech? Že vás limituje nedostatek času? A co kdybychom vám prozradili, že takový malý domácí wellness můžete absolvovat kdykoli si potřebujete odpočinout, načerpat novou energii nebo dobít baterky? Tolik potřebný relax si užijete s pomocí inovativních inhalátorů Laica.

Aby vás nesemlely každodenní povinnosti
Současná moderní a nesmírně hektická doba nám dává pořádně zabrat! Nekonečný kolotoč povinností, vypjatých situací i stresujících okamžiků na nás rozhodně nemá blahodárný vliv.

Proto je potřeba prokládat práci a starosti pravidelným oddychem. Ten můžete absolvovat třeba ve zmíněném lázeňském domě, oblíbeném spa centru nebo klidně u sebe doma při inhalační terapii ve společnosti moderního inhalátoru Laica.

Laica inhalácia

Blahodárné účinky inhalace
Inhalace horké páry a éterických olejů má na naše tělo blahodárné účinky. Nejen, že zvlhčuje a ošetřuje dýchací cesty, které tak tolik nevysychají a člověk se tak nepotýká s nepříjemným pocitem sucha, který doprovází různá onemocnění, také jde o nesmírně šetrný prostředek v boji s alergiemi anebo astmatem.  

V neposlední řadě ale musíme zmínit také relaxační funkci inhalace, během níž odbouráte nastřádaný stres, vnitřně se zklidníte, utřídíte si myšlenky a načerpáte energii pro nové dny i výzvy. Inhalace olejových emulzí (
návod na jejich domácí přípravu) navíc příznivě ovlivňuje psychiku, povzbuzuje a často je využívána při léčbě psychických nebo psychosomatických onemocnění.

Laica inhalácia

Jak jednotlivé olejové emulze pomáhají?
- Eukalyptový: Má přirozeně desinfekční účinky, uvolňuje hleny a působí antibakteriálně.
- Mátový: Hlavní složkou, kterou máta obsahuje, je mentol. Ten uvolňuje dýchací cesty, odstraňuje bolesti a podráždění. Zároveň působí příznivě na naši psychiku.
- Tymiánový: Tento olej působí silně antisepticky a dezinfekčně. Léčí choroby dýchacího ústrojí, nachlazení, angínu nebo bronchitidu.
- Meduňkový: Olej zklidňuje nervový systém a je vhodný například při nespavosti. Navíc léčí dýchací ústrojí a pomáhá při migréně.
- Levandulový: Účinky levandulového oleje jsou známé již po staletí. Levandule totiž obsahuje látky, které uklidňují naši psychiku a přispívají ke snadnému usínání.
- Borovicový: Olej z borovice má antiseptické účinky, zvyšuje tvorbu hlenů a usnadňuje vykašlávání. Uvolňuje také dutiny a tím zmírňuje i případné bolesti hlavy.

Ještě než začnete s inhalací: Pro domácí inhalaci éterických emulzí je potřeba pořídit kompresorový nikoli ultrazvukový inhalátor Laica. Kompresorový inhalátor si totiž s kapalinami a oleji poradí lépe a účinněji, než inhalátor ultrazvukový, který je určen primárně pro rozprašování minerálních, slaných vod a léčiv rozpustných ve vodě.

Inhalujte před spaním a relaxujte
Aby byla inhalace účinná, je potřeba vědět, jak na ni. Inhalujte ideálně několikrát denně. Pokud to váš harmonogram a časové možnosti nedovolí, vyšetřete si čas potřebný pro inhalaci alespoň večer před spaním. Raději se ale vyhněte těžkému a vydatnému jídlu. Během inhalace by se vám totiž mohlo udělat nevolno.

Ideální je, pokud se uvelebíte do svého oblíbeného křesla. Držte hlavu vzpřímeně, v jedné ose s páteří a trupem. To proto, aby se dýchací cesty lidově řečeno „otevřely“ a mohla do nich proudit účinná látka.

Laica inhalácia

Osvojte si techniku správného dýchání
Důležité je také osvojit si samotnou techniku správného dýchání. Nejprve se pomalu a zhluboka nadechněte nosem anebo ústy. V této fázi si nechte masku inhalátoru Laica nasazenou. Následně si udělejte krátkou dechovou pauzu. To proto, aby se léčivo usadilo na stěnách dýchacího ústrojí a ihned neodcházelo při výdechu.

Dalším krokem je důkladný výdech ústy, po kterém opět následuje krátká dechová pauza. Pamatujte na to, že inhalovat byste měli ideálně 20 – 30 minut. Během inhalace můžete číst oblíbenou knihu, poslouchat hudbu nebo sledovat pořad v televizi. Jednoduše tak budete relaxovat kdykoli o to vaše tělo požádá aniž byste museli navštěvovat lázně nebo finančně nákladná wellness centra." class="more-information">více informací...

Levný JBL reproduktor, vás může vyjít draho

26.03.2020
Ať už nakupujeme rohlíky nebo elekroniku, vždy se snažíme ušetřit. Hledáme různé akce, porovnáváme ceny, někteří zabloudíme i na zahraniční e-shopy s vidinou výhodnějšího nákupu. JBL reproduktory a sluchátka nejsou výjimkou. Připravili jsme si pro vás pár užitečných rad, jakých chyb se vyvarovat při nákupu JBL produktů.

Sleva na JBL reproduktory
O polovinu levnější JBL reproduktor či sluchátka? Zní to lákavě, ale nenechte se nachytat. Na takové ceny narazíte v našich končinách jedině v případě, že se jedná o nelegální distribuci. Jaké nevýhody mají výrobky z nelegální distribuce, se dočtete níže. Extrémně nízké ceny na zahraničních e-shopech znamenají, že vám v tom lepším případě dorazí domů „fejkový“ produkt. V tom horším vám stáhne peníze z karty, které už možná nikdy neuvidíte a na balíček budete čekat marně.

Naše rada zní:
Nakupujte pouze u autorizovaných prodejců, nebo na Heureka.cz hledejte u obchodu zelenou ikonku „autorizovaný prodejce“.

JBL Fake

Výrobky z nelegální distribuce nemají záruku
Ihned po zakoupení, nebo v případě, že vaše JBL-ko již používáte, zkontrolujte si výrobní číslo. Prostřednictvím tohoto čísla, které najdete na krabici nebo na produktu si snadno sami zjistíte, zda je váš reproduktor nebo sluchátka z oficiální distribuce. V případě, že máte výrobek z nelegální distribuce, nemáte nárok na záruku, a tím pádem ani na případný servis.

Naše rada zní: Zkontrolujte si vaše výrobní číslo.

JBL Fake

Servis a záruka JBL
Společnost DSI Czech s.r.o je již více než 25 let výhradním distributorem značky JBL v ČR. Všechny vaše reklamace jsou odborně posuzovány v autorizovaném servisu. Bohužel, pokud jste ušetřili při nákupu a máte doma „fejk“ nebo výrobek z nelegální distribuce, ztrácíte nárok na záruku a servis. Ani Mercedes vám v autorizovaném servise neopraví, pokud nebudou sedět čísla na karoserii a v dokladech.

Naše rada zní: Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat servis, proto nakupujte zodpovědně.

Máte „fejk“ nebo JBL z nelegálního dovozu, co teď?
Co v případě, že jste narazili na neoficiální výrobek? V případě, že jste si váš reproduktor či sluchátka právě zakoupili, okamžitě ho vraťte. Zda jste si zakoupili neoficiální produkt, zjistíte zde. Pokud jste přišli na to, že máte doma takový produkt již delší dobu, pomoci vám už neumíme. Můžete však pomoci budoucím vlastníkům JBL produktů, pokud nám takový produkt nahlásíte na mailové adrese servis@jbl.sk. Prověříme historii daného produktu a budeme se snažit, aby se takové produkty na našem trhu nešířily.

Naše řada zní: V případě, že jste narazili na produkty s nelegálního dovozu, nahlaste nám je.

Určitě znáte toto rčení: „Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci“. Při nákupu JBL produktů to platí také. Nikdy nevíte, kdy se vám může něco pokazit, nebo náhodou narazíte na zmetek. Z výhodného nákupu se rázem stane haraburdí, které můžete akorát tak vyhodit a ušetřené peníze poputují do koše spolu s reprákem či sluchátky. Přejeme šťastnou ruku při nákupu a ať se vám neoficiální JBL-ka vyhýbají velkým obloukem.

Zkontrolujte si, zda je váš produkt oficiální." class="more-information">více informací...

Výrobník sýrů B-cheese: sýr jak ho neznáte

25.03.2020
Sýr – základní potravina, která je s námi už od časů starých Římanů, kteří už v té době experimentovali s různými výrobními technikami, konzistencemi, druhy a chutěmi. Dnes se toho však velmi změnilo. Výroba sýra už není jen náhodná spleť procesů, jejichž výsledkem je „nějaký“ produkt tužšího či řidšího skupenství. Dnes už přesně víme jaké kroky a přísady použít, abychom dosáhli požadovaného výsledku. Dokonce jsme se dostali tak daleko, že dokážeme sýr vyrobit doslova na pár kliků, za což dnes vděčíme unikátnímu výrobníku sýrů B-cheese od Ariete.

1. Na své si přijdou všichni

Výrobník sýrů nabízí 6 přednastavených programů na výrobu sýru – klasický sýr, rychlý sýr, veganský sýr, Mozzarella, klasický jogurt a řecký jogurt. Programy jsou navzájem kombinovatelné a dají se využít na výrobu různých druhů sýrů. Nezapomnělo se ani na vegany a lidi s potravinovými  alergiemi či intolerancemi, kteří si můžou připravit chutné tofu nebo jiný produkt z jejich oblíbeného rostlinného mléka.

2. Nenápadný, ale výkonný společník v domácí kuchyni
Výrobník sýrů je navržený tak, aby se vešel i do menších prostor a poskytl uživatelům mnoho možností uskladnění. Stohovatelné koše poskytují elegantní a efektivní řešení, díky kterému máte možnost vyrobit více druhů sýrů v jednom přístroji. Po ukončení práce koše jednoduše naskládáte do sebe a kuchyně je uklizená.

3. Zábava pro celou rodinu
Díky jednoduchému a intuitivnímu ovládání zvládne výrobu sýru úplně každý. Dotykový panel se 6 světelnými indikátory a srozumitelnými piktogramy vás krok po kroku provede celým procesem výroby sýru od přidání prvních ingrediencí až po výsledný produkt. Tvrdé sýry, které jsou v naší kultuře populární vyžadují dlouhou dobu zrání a velmi specifické podmínky na přípravu. Proto je výrobník sýrů B-cheese určený na přípravu originálních italských sýru měkkého skupenství jako například Ricotta, Stracchino, Primosale, Caciottina a jiné. Každopádně je velmi zajímavé sledovat, jak se mléko před očima mění na váš oblíbený sýr. Od vašeho oblíbeného sýru vás teď dělí doslova jen pár kliků.

Ariete 615

4. Pro koho je výrobník sýrů určený?
Zajímá vás, zda je výrobník sýrů vhodný i pro lidi, kteří s jejich výrobou nemají žádné předchozí zkušenosti? Odpověď je rozhodně ano. Neodmyslitelným společníkem výrobníku sýrů B-cheese od Ariete je 
kniha receptů, ve které kromě množství receptů a podrobných návodů najdete i úvod do výroby sýrů. Tato kniha vás provede světem nejrozmanitějších sýrů a klasických receptů. Kromě toho jsme pro vás připravili i video tutoriály na výrobu různých druhů sýrů jako například už vzpomínaná Mozzarella, mléčná Ricotta, veganské Tofu a mnoho dalších. Takto vyzbrojený zvládne výrobu sýrů opravdu každý.

Nám trvalo jen pár minut, než jsme se zorientovali v ovládání a rovnou jsme se pustili do výroby sýrů. Nejvíc nás zaujala Mozzarella, jejíž příprava je sice o trochu náročnější, ale my máme rádi výzvy. Výrobník sýru si s Mozzarellou poradil levou zadní a my jsme se cítili jako praví sýraři. Nejvíc nás na výrobě sýru motivovalo jeho složení. V dnešní rychlé a konzumní době je dobré si čas od času připravit pokrm, který je zdravý, bez umělých barviv a konzervantů. To, že přesně víme, co náš domácí sýr obsahuje je obrovské plus. O tom, jaký chutný a zdravý sýr se nám podařilo vyrobit si můžete přečíst zde." class="more-information">více informací...

Jak vyčistit domácnost bez chemie

24.03.2020
Gumové rukavice a celá plejáda čisticích prostředků? I u vás takto vypadá sestava pro úklid a čištění domácnosti? Čištění bez chemie jako kdybychom si už ani neuměli představit. Ruce si myjeme různými mýdly, nádobí myjeme saponáty, nemluvě o podlahách, koupelně a podobných místech v domácnosti. Na místa, kde se vyskytují bakterie, roztoče či viry používáme ty nejagresivnější přípravky. Co kdybychom vám řekli, že to jde i bez chemie? Čtěte dál.

Voda, ta v tekutém skupenství, je náš pomocník při úklidu číslo 1. Samotná voda pokud, není vařící, však nedokáže zničit všechny bakterie a podobnou havěť. Proto si při úklidu vodou pomáháme různými chemickými přípravky. Po úklidu chemií máme sice pocit čistoty, ale jako kdybychom se necítili úplně komfortně, protože domácností se šíří chemický zápach a také náš organizmus nemusí kontakt s chemií snášet zcela dobře. Asi největším „záškodníkem“ je silný oxidant chlornan sodný - součást mnoha dostupných čisticích a úklidových prostředků. Ten může v některých případech podráždit oči, poleptat kůži nebo způsobit silné popáleniny.

Vodní pára jako ekologický čisticí prostředek

Ariete cistenie

Ne, nebojte se, nebudete pobíhat s kouřícím hrncem po bytě a snažit se něco vyčistit . Pára je nejsilnějším čisticím přípravkem. Přístroje, které s ní pracují, zvládnou během chvilky nahřát vodu na více než 130 °C. Voda se následovně v trysce ochlazuje na 100 ° C a na čištěný povrch dopadá značnou silou o teplotě 50 °C, což je stále více než voda při běžném úklidu. Největší tajemství však spočívá v plynném skupenství vody, která takto dokáže vyčistit povrchy mnohem lépe, než ve skupenství tekutém. Když se k tomu přidá ještě vyšší teplota páry a tlak, efektivní a ekologický čisticí prostředek je na světě. Pára totiž bez chemie zničí až 97% všech bakterií, virů a roztočů.

Parní čistič Ariete Xvapor Deluxe

Ariete cistenie

Italská značka Ariete je držitelem 3 patentů v oblasti parního čištění. Parní čistič Ariete Xvapor Deluxe je ztělesněním těch nejlepších vlastností parního čištění, jaké v dnešní době známe. Tlak parní trysky lze regulovat až do výše 5 barů, takže čistit můžete vše od oblečení až po zažraný vodní kámen v koupelně. Je snadno přenosný a dodává se se spoustou příslušenství. Možná si říkáte: „pěkná věcička, ale drahá“. Zkoušeli jste si spočítat, kolik investujete do všech čisticích prostředků, mopů a houbiček? Tipuji, že to bude násobně víc. Nemluvě o spotřebě vody, která je s parním čističem podstatně nižší. Vyměňte plejádu čisticích prostředků za parní čistič a zjistíte, že lze mít čistou a vydezinfikovanou domácnost i bez chemie.

Pokud se chcete dozvědět o parním čištění více,
stáhněte si náš e-book." class="more-information">více informací...

„Berber whiskey " ELIXÍR- tradiční nápoj z Maroka

23.03.2020
V našem třídílném seriálu s názvem "Elixíry" vám dnes představíme náš vlastní recept inspirovaný tradičním marockým nápojem, takzvanou "Berber whiskey". Tento nápoj nemá s alkoholem nic společného, ale přesto má jeho složení revitalizační a blahodárné účinky na lidský organismus. V teplém skupenství navíc pomáhá imunitnímu systému tím, že v těle zabíjí přemnožené bakterie a viry. Jak ho však připravit tak, že vás smysly přenese přímo do dalekého Maroka? Odpověď najdete v následujících řádcích.

Když se řekne Maroko, většina z nás okamžitě zmobilizuje své čichové smysly a chuťové pohárky. Maroko je zemí pronikavých vůní a chutí. Výjimkou není ani tradiční "Berber whiskey", kterou můžeme přirovnat k našemu mátovému čaji. Jeho zvláštností je to, že i při stejné receptuře má vždy o něco jinou chuť. Maročané si dokonce potrpí i na "královské" servírování na stříbrných podnosech a na speciální nalévání nápoje z výšky.

Berber whisky

Tento nápoj nás inspiroval natolik, že jsme se rozhodli zhotovit recept na vlastní "Berber whiskey".

Potřebné ingredience:
1. Filtrovaná voda (5 hrnků)
2. Třtinový cukr (4 lžičky) nebo podle chuti
3. Čerstvá máta (dle chuti)
4. Kvalitní zelený čaj sáčkový (2 ks) nebo sypaný

1. Sladký základ
Základ naší "Berber whiskey" tvoří třtinový cukr rozpuštěný ve vroucí vodě podobně jako u
Elixíru lásky. Do hrnce jsme tedy nasypali 4 lžičky třtinového cukru, který jsme zalily pěti hrníčky filtrované vody.

Vyzkoušeli jsme vodu z filtrační láhve Flow'n go, která z ní odstranila chlor a výrazně tak vylepšila její chuť. Výrobce této filtrační láhve, Laica, myslel i na zachování minerálů v přefiltrované vodě, které jsou pro naše tělo doslova nezbytné. Díky tomu si naše "Berber whiskey" zachovala všechny potřebné minerály, a uchovala si čistou přirozeně mátovou vůni bez přítomnosti chlóru.

Směs jsme míchali, dokud se postupně nezačala měnit na řídký karamel. V tomto okamžiku jsme ji odstavili ze sporáku a rozlili do připravených sklenic (přibližně ¼).

2. Tak trochu jiný mátový čaj
Ve druhém kroku jsme do hrnce nalili přefiltrovanou vodu a nechali ji svařit spolu s natrhanými lístky čerstvé máty. Pro ty více zaneprázdněné je zde i možnost uvařit klasický mátový čaj (sypaný či sáčkový) za pomoci rychlovarné konvice. Pokud se rozhodnete pro rychlejší variantu, nezapomeňte zvolit kvalitní čaj a do konvice nalít přefiltrovanou vodu. Všechny tyto faktory mají výrazný vliv na výslednou kvalitu nápoje. Čaj jsme následně přilili k sladkému základu, ozdobili lístky čerstvé máty a dochutili citronem (dle uvážení).

Berber whisky

Tento zázračný nápoj si můžete vychutnávat nejen v zimním, ale i v letním období. Volba je jen na vás.

P.S .: Nezapomeňte se o něj podělit" class="more-information">více informací...

Je nejlepší JBL Flip 4 nebo JBL Flip 5? | Produkt Roku 2019

22.03.2020
Věčná otázka! Je lepší JBL Flip 4 nebo Flip 5. Na Youtube kanálu WhiteRabbit Channel #WRTECH se vám pokusí na tuto otázku odpovědět. JBL Flip 4 se stal produktem roku 2019 na stránce HEUREKA v kategorii REPRODUKTORY, zejména díky tomu, že už tu s námi je víc jak 3 roky.
" class="more-information">více informací...

Všemocná pára zatočí s prachem, bakteriemi i viry

21.03.2020
Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik čisticích prostředků spotřebujete za měsíc nebo za rok? Málo to rozhodně nebude. Když se zamyslíte nad tím, kolik za ně utratíte a jaký dopad má jejich používání na životní prostředí, je dobré hledat další alternativy, které budou šetrné nejen k vaší peněžence, ale především ke zmíněnému životnímu prostředí. Pára je v tomhle případě jasnou volbou. Jde totiž o nejúčinnější a nejspolehlivější způsob, jak zbavit povrchy nečistot, alergenů, prachu, bakterií, virů a dalších nežádoucích látek.
Parní čističe z rodiny Ariete vás navíc zbaví nejen prachu a nečistot, ale také alergenů, bakterií a virů.

Ariete para

Parní čističe zbaví povrchy až 99 % bakterií a virů

Pára je tím nejsilnějším čisticím prostředkem. I bez použití chemických látek (samozřejmě existují i parní čističe, kam můžete chemický prostředek dolít třeba kvůli svěží vůni) dokáže hned na „první dobrou“ zlikvidovat více než 99 % bakterií a virů ze všech povrchů v domácnosti. To vše s minimální námahou. Navíc se jedná o ekologický a hypoalergenní způsob údržby domácnosti, takže se při jeho používání nemusíte bát negativního dopadu na vaše děti či domácí mazlíčky a jejich zdraví.

- Skvělá zpráva pro alergiky: Věděli jste, že obyčejný vysavač domácnost zbaví zhruba 56 % prachových roztočů? Parní čistič jich zabije více než 95 %!

Ariete para

8 výhod parního čištění
1. Efektivně pracují díky kombinaci horké páry, vysokého tlaku a teploty
2. Představují nejefektivnější způsob čištění nejrůznějších povrchů
3. Čištění a celkový úklid je s párou rychlý, čištěné povrchy jsou suché během několika sekund
4. Vyčistí jakékoli povrchy, včetně textilií
5. Jsou ekologickou, hypoalergenní a cenově dostupnou alternativou běžného čištění
6. Čistí do hloubky, takže účinně likvidují bakterie a viry
7. Čištěné povrchy jsou hygienicky nezávadné, čisté a voňavé
8. Horká pára navíc zabraňuje víření prachu a likviduje veškeré alergeny

Jak vlastně parní čističe fungují?
Za vším hledejte fyziku! Jak už samotný název těchto spolehlivých pomocníků napovídá, jde o čističe, které pracují s horkou párou. Ale pěkně popořádku. Voda se v nádržce ohřeje na více než 130 °C a pak se v trysce anebo hadici ochlazuje na 100 °C. Na čištěný povrch nakonec dopadá značnou silou a bezpečnou teplotou 50 °C, což je ale stále více, než při běžném úklidu. Když se k této vlastnosti přidá ještě účinná pára a vysoký tlak, pak zjistíte, že parní čističe nemají srovnatelného konkurenta.

Ariete para

Který parní čistič vybrat?
Pokud chcete „vygruntovat“ celou domácnost - od koberců, přes dlaždičky v koupelně, až po záclony, zvolte multifunkční parní čistič Ariete, který je vybavený bohatým příslušenstvím. Hledáte-li kompaktnějšího pomocníka, pak vsaďte na parní kachny. Ty disponují klasickou nebo ohebnou tryskou, s jejíž pomocí se dostanete do všech – i těch nejhůře přístupných – míst. Poslední kategorií parních čističů jsou mopy určené spíše k čištění podlah a nejrůznějších podlahových krytin." class="more-information">více informací...

Jak vyléčit rýmu? Zkuste alternativní způsoby

20.03.2020
Trápí vás otravná rýma nebo problémy s horními dýchacími cestami a hledáte způsoby, jak se jí co nejdřív účinně a přitom citlivě zbavit? Máme pro vás několik tipů, jak na rýmu alternativními způsoby! Od nepříjemné rýmy pomůže slaná voda, inhalace, zázvorová lázeň nebo kuřecí vývar.

Špatně léčená rýma může skončit operací

Nosní sliznice totiž po nějaké době přestane na nosní kapky reagovat a zůstane tak trvale zduřená. To je efekt, který je nevratný a je třeba zahájit jinou léčbu. Obvykle se v tuhle chvíli nasazují kortikoidové spreje. Pokud nepomůžou ani ty, je v mnohých případech nevyhnutelná operace. Závislost na kapkách na chemické bázi vede i k bolestem hlavy a krvácení z nosu. Někteří lékárníci dokonce tvrdí, že může vzniknout už po třech dnech (nesprávného) užívání! Naštěstí existují citlivější alternativy, jak se rýmy zbavit i bez kapek z lékáren.

Vývar do břicha a sůl do nosu
Účinným prostředkem, jak se zbavit ucpaného nosu a nepříjemné rýmy, je poctivý kuřecí vývar. Domácí kuřecí polévka má silné protizánětlivé účinky, což zmírňuje příznaky infekce horních cest dýchacích. Zajímavý je i výzkum vědců a lékařů z Nebrasky, kteří zjistili, že silný kuřecí vývar zpomalil pohyb bakterií a umožnil tělu, aby škodliviny samo vyplavilo.

Další osvědčenou radou, kterou znaly už naše babičky, je výplach nosu solným roztokem. Výplach pomáhá ukočírovat právě probíhající rýmu, ale zároveň se doporučuje jako prevence viróz. A co se během výplachu vlastně s naším tělem děje?

Solný roztok odstraní suché kousky hlenu, prachu či jiných nečistot včetně alergenů a infekčních částic, a zlepší tak průchodnost dýchacích cest. Zároveň zvlhčí oschlé sliznice, a dopřeje tak lepší komfort při dýchání. Účinný je také při povzbuzení činnosti řasinek, jejichž funkce je důležitá pro prevenci zanesení infekce do vedlejších nosních dutin. A zajímavým benefitem je i to, že přispěje k uvolnění takzvané zadní rýmy.

- Solný roztok si připravíte doma. Jak na to? Stačí do 3 dl vody vysypat 2,7 g kuchyňské soli a nechat ji rozpustit.

Dobu nutnou pro léčbu rýmy může zkrátit i horká vana s mořskou solí, do které přidáte nastrouhaný zázvor zavázaný do plátěného pytlíčku (postačí kapesník nebo kousek plátýnka).

Pokud vás trápí bolavý a odřený nos, ulevte mu po domácku vyrobenou majoránkovou mastí. Stačí smíchat obyčejné máslo s mletou majoránkou a nos několikrát denně potírat.

Laica

Inhalace jako účinný pomocník při rýmě, astmatu a jiných dýchacích potížích
Dalším alternativním způsobem, jak zahájit léčbu rýmy je inhalace. Inhalování je vhodné jak pro alergiky, astmatiky, tak pro ty, kteří trpí častými infekcemi dýchacích cest. Zároveň jde o účinnou formu prevence. Inhalační terapie má velmi daleké kořeny. Znali ji už ve starověkém Egyptě nebo Římě, kde inhalovali páry provoněné třeba eukalyptem. Dnešní možnosti jsou samozřejmě více variabilní a pohodlnější.

Inhalovat můžete jak minerální vody, tak roztoky, které koupíte v lékárně. V jednom z dřívějších článků se zmiňujeme
o deseti inhalačních roztocích, které si vyrobíte jednoduše doma. Pro léčbu rýmy je ideální třeba roztok z eukalyptu a borovice lesní nebo ten, který je ovoněný mátou peprnou. Vedle nešlápnete ani s rýmovníkem nebo cibulovým roztokem. Ten sice nevoní, v boji s rýmou ale dosahuje značných kvalit.

Laica

S účinnou inhalací pomůžou moderní značky Laica, která patří mezi průkopníka v oblasti inhalace. Vybrat si můžete jak inhalátor ultrazvukový, tak kompresorový (tipy, jak konkrétní inhalátor vybrat, najdete v tomhle článku). Inhalování je nesmírně jednoduché, pohodlné a především účinné. Stačí jen vědět, jak na to.

A jaké jsou konkrétní benefity inhalace? Třeba to, že je dosaženo vysoké koncentrace léčiva ve specifické oblasti. Inhalace dále rozpouští přebytečné hleny, odstraňuje otok a tím zlepšuje průchodnost dýchacích cest. Nemůžeme zapomenout ani na to, že správně prováděná a pravidelná inhalace má vliv na celkové zlepšení přirozených funkcí sliznice dýchacích cest a je tak dobrou prevencí proti chřipce a nachlazení." class="more-information">více informací...

Jak si správně vybrat Ture Wireless sluchátka

18.03.2020
Surfujete na internetu a zdají se vám všechny True Wireless (TWS) sluchátka stejné? Koupím si drahá sluchátka a budou mě tlačit nebo mi vypadávat z uší, co potom? Jaká sluchátka jsou vhodná na sport? A jaká na běžné poslouchání hudby? Pokud hledáte odpovědi na tyto otázky, jste tu správně.

Pohodlí na prvním místě

Za TWS sluchátka můžete utratit pár EUR ale i několik stovek EUR. Stejně tak si můžete opatřit sluchátka podle vašeho vysněného dizajnu nebo jen úplně obyčejné. V konečném důsledku váš však budou na nic i ty nejkrásnější a nejdražší sluchátka, pokud se vaše uši nebudou cítit pohodlně. Ale jak přijit na to, jaký model nakonec vybrat?  V podstatě si stačí vzpomenout, nebo vyzkoušet doma ty klasické kabelové sluchátka s jackem. Určitě se vám někde povalují stará špuntová sluchátka, nebo máte tzv. anténková kabelová sluchátka od Apple. Vyzkoušejte a porovnejte, co vám víc sedí. V případě, že nemáte zkušenosti s danými sluchátky, ozvěte se kamarádovi nebo známému a vyzkoušejte je.

Výber true wireless slúchadlá


Výdrž baterie - voděodolnost
Předpokládejme, že už víte, jaký tvar sluchátek vyhovuje vaším uším. Vrhněme se na ty nejdůležitější parametry. Koho otravuje neustálé dobíjení vašich zařízení, výdrž baterie bude důležitým parametrem. Při TWS sluchátcích je to s výdrží baterie trochu specifické, většinou je udávaná kombinovaná výdrž. Co to znamená? TWS jsou vždy dodávaná s nabíjecím pouzdrem, takže samotná sluchátka mají vlastní baterii a pouzdro také. Pokud jste narazili na údaj například „výdrž 20 hodin“, nejedná se o výdrž sluchátek na jedno nabití. Vydrž sluchátek je obvykle 3-6 hodin a zbytek energie poskytuje pouzdro, které vždy nosíte s sebou. Takže pokud se vám po 3 hodinách sluchátka vybijí, vložte je zpět do pouzdra. V případě, že vlastníte zmíněný model s 20-hodinovou výdrží, tak se z nabíjecího pouzdra začne přečerpávat energie do sluchátek, které budou po čase opět nabité na 3 hodiny. Tento cyklus můžete opakovat, až dokud nevyčerpáte 17-hodinovou kapacitu nabíjecího pouzdra anebo si pouzdro průběžně nedobijete.

Voděodolnost
Sportovci či milovníci extrémního počasí, sledujte údaje o voděodolnosti. Pokud hledáte 100% voděodolnost hledejte sluchátka s certifikací IP X7. V případě, že se nechystáte se sluchátky pod vodu, ale hledáte model, který zvládne déšť nebo agresivní pot, postačí vám certifikace IP X5 anebo IP X4. Na běžné používání, cestu do práce, školy nebo cestování si vystačíte se sluchátky bez jakéhokoli stupně voděodolnosti.
Výber true wireless slúchadlá

Zvuk
Velmi důležitým parametrem při výběru sluchátek je konstrukce sluchátek, protože ta nejvíc ovlivňuje zvukový zážitek. Zapomeňte na složité zkoumání různých frekvencí či velikost měničů. Pokud toužíte po kvalitnějším hudebním zážitku, sáhněte po špuntové variantě. Se špuntovou konstrukcí se vám sluchátka dostanou hlouběji do zvukovodu a víc utěsní vaše ucho. V baleních dostanete až 3 velikosti gumových nástavců, aby vám perfektně sedli. S perfektním utěsněním se však nese i jedna nevýhoda, neuslyšíte zvuk z okolí, což může být v určitých případech nebezpečné. I na to však výrobci mysleli. Model JBL Reflect Flow nabízí funkci Ambient Aware, po jejímž aktivování sluchátka propouštějí zvuk z okolí a s druhou patentovanou funkcí TalkThru můžete vést rozhovor s okolím bez toho, abyste si museli vyndávat sluchátka z uší.

Typickým znakem druhého typu sluchátek je „anténka“ trčící z ucha. Je k dispozici jen jeden tvar. Žádná velikost, žádné přizpůsobení. Buď vám sednou, nebo ne. Z našich zkušeností, právě druhý typ sluchátek sedne 95% lidí. A zejména ženy si je chválí. Protože si tento typ sluchátek pokládáme jen jakoby do ucha, nedochází k utěsnění. Hudební zážitek vám tak může znepříjemňovat hluk z okolí.

Další parametry
Sluchátka se odlišují ještě dalšími parametry, které sice nejsou velmi důležité při výběru sluchátek, ale určitě pomůžou při rozhodování. Určitě je potřeba zohlednit způsob nabíjení. Nabíjecí pouzdro většinou nabijete pomocí kabelu typu microUSB nebo USB-C.
Nezanedbatelným kritériem může být i verze Bluetooth. Nastupující trend verze 5.0 dokáže přinést menší energetickou náročnost sluchátek a větší dosah, pokud je vaše vysílací zařízení touto verzí také vybaveno.

Pro sportovce a nejnáročnější
JBL Reflect Flow – nejlepší a nejuniverzálnější sluchátka na trhu s mezinárodním oceněním EISA, jako nejlepší bezdrátová sluchátka. S těmito sluchátky to určitě nebude krok vedle.
JBL Reflect Flow

Pro malé uši, ženy a nepřátele špuntů
JBL TUNE 220 TWS – Tato sluchátka sednou snad každému. Nevýhodou je pouze jeden typ velikosti.
JBL TUne 220TWS

Pro něžnější pohlaví
JBL TUNE 120 TWS a JBL TUNE 220 TWS se vyrábějí v barvách, které ocení něžnější část populace.
JBL Tune 220TWS

Na běžné používání

JBL TUNE 120 TWS – díky své konstrukci nabízejí vynikající zvuk a cena je přijatelná.
JBL Tune 120TWS

Nikdy nevypadnou z uší
JBL Endurance Peak - TOP1 volba pro všechny sportovce. Nebojí se potu a ani vody. Navíc jsou extrémně pohodlné s uchycením za ucho.
JBL Endurance Peak

Do města i do fitka
JBL LIVE 300 TWS - Tento model teprve dorazí na náš trh a má být ještě lepší než nejuniverzálnější sluchátka JBL Reflect Flow. 
JBL Live 300TWS
Když vyžadujete styl a vysokou kvalitu
Harman/Kardon Fly TWS – jsou nově připravovaná sluchátka s vysokým důrazem na kvalitu a jsou prošpikované inovativními technologiemi.
Harman/Kardon Fly TWS

Závěr
Doufáme, že jsme vám pomohli a už si budete umět správně vybrat možná vaše první True Wireless sluchátka. Pokud se stále neumíte rozhodnout, podívejte se na celou naši nabídku, nebo nás zkuste kontaktovat přes Facebook nebo Instagram a s výběrem se vám pokusíme pomoc." class="more-information">více informací...

JBL Xtreme FAKE vs. ORIGINAL: Jaký je fake Xtreme z AliExpressu?

17.03.2020
„Fake“ produkty jsou problémem globálního trhu, ale kdyby byly alespoň částečně tak dobré jako originál. Většinou jsou ale tak hrozné, že je lepší daný produkt rovnou vyhodit. Vyplatí se koupit si originál? Přesvědčte se sami v následujícím videu
" class="more-information">více informací...

Představení Tru Wireless sluchátek JBL Tune 220TWS

13.03.2020
Zcela bezdrátová sluchátka za necelých 2600,- Kč? Ano, je to možné. Firma JBL nedávno uvedla na trh nový model sluchátek True Wireless. Podívejme se společně, kde je háček, když dokázali až takto snížit cenu.


Obsah balení

Sluchátka jsou dodávána v typické papírové krabičce, kde najdete pár sluchátek, nabíjecí krabičku na uskladnění sluchátek a krátký oranžový microUSB kabel. Manuály jsou už povinnou výbavou každého produktu. Avšak i takto jednoduché balení stačí na plnohodnotné používání.

JBL Tune 220TWS

Popis sluchátek
Nová True Wireless sluchátka nezapřou svojí inspiraci u sluchátek od firmy Apple, která zavedla normu v této kategorii. Samotná sluchátka se velice podobají sluchátkům Apple Airpods, ale jsou o něco levnější. Na druhé straně vám JBL umí nabídnout více barevných kombinací. Maličké pouzdro s integrovanou baterií slouží na dobíjení sluchátek a také na jejich uskladnění. Magnety v pouzdru vám pomůžou se správným nasměrováním sluchátek a bezproblémovým zavíráním. Na spodní straně najdete microUSB konektor na nabíjení sluchátek a samotné krabičky, která nabízí celkově až 19 hodin kombinovaného přehrávání.

JBL Tune 220TWS

Velmi se nám líbí a kvitujeme to, že na rozdíl od firmy Apple, firma JBL zvolila matné provedení krabičky. Pokud budete sluchátka nosit jen tak pohozené v batohu anebo v kapsách společně s klíči či jinými předměty, nebudou vidět případné škrábance, tak jako při lesklém provedení. Na lesklou nabíjecí krabičku, kterou zvolila firma Apple je potřeba pouzdro. U sluchátek JBL Tune 220 TWS nemusíte nic takového řešit.

JBL Tune 220TWS

Funkčnost sluchátek
Díky integrovanému rozhraní Bluetooth ve verzi 5.0 mají sluchátka Tune 220 TWS velmi dlouhý dosah, pokud i vaše zdrojové zařízení disponuje stejnou verzí Bluetooth. Pokud máte na vašem telefonu nižší verzi Bluetooth, dosah bude standardních 10m ve volném prostranství.

JBL Tune 220TWS

Sluchátka neoplývají žádnou extra funkcí. Posloucháte, ovládáte hudbu a telefonujete díky multifunkčnímu tlačítku na každém sluchátku. Nám trochu chybí ovládání hlasitosti přímo ze sluchátek, ale není to nic extra, protože hlasitost umíme ovládat pomocí chytrého telefonu nebo hodinek, případně povel můžeme dát i hlasové asistentce.

JBL Tune 220TWS

Komfort nošení a zvuk

Sluchátka mají univerzální konstrukcí bez jakýchkoliv nástavců. Většina populace s nimi nemá žádný problém. Nevkládáte je přímo do zvukovodu, jen je „položíte“ do své „konstrukce“ ucha. Z toho vyplývá i kvalita přehrávané hudby. Taková konstrukce na rozdíl od sluchátek, které vkládáte přímo až do zvukovodu, propouštějí okolní zvuk. Pro kvalitu reprodukce to není nijak pozitivní, ale na druhé straně, nejste úplně odříznutý od světa a dokážete vnímat i co se děje okolo vás.

JBL Tune 220TWS
Toto je vlastností všech sluchátek této konstrukce, a to nejen sluchátek JBL. Tak jak jsme již při této značce zvyklí, basová složka je v nadstandardní úrovni. Chtělo by to jen zvýraznit výšky, ale to můžete vyřešit pomocí ekvalizéru. Velmi nás překvapila kvalita hovorů, která byla na vysoké úrovni a ani na druhé straně nebyl žádný problém.
Tato sluchátka jsou vhodná hlavně jako prodloužená ruka k vašemu telefonu. Pomocí těchto sluchátek v kombinaci s hlasovou asistentkou jsme se osvobodili od zbytečného držení telefonu a vychutnávali jsme si tu svobodu. Přes sluchátka můžete dělat cokoli, co budete chtít nebo potřebovat. Odpovídat na zprávy, poslat email, zavolat domů.

Závěr
Za 2 590,- Kč se jedná o bezkonkurenční sluchátka na trhu. Bluetooth 5.0, příjemný zvuk a jednoduché ovládání mluví v jejich prospěch. Kde výrobce ušetřil, abyste měli takto nízkou cenu, je nabíjení pomocí microUSB a 3 hodinová výdrž sluchátek, ale nabíjecí pouzdro vám poskytne dostatek další energie.  Pokud by vám nevyhovovala konstrukce sluchátek, můžete sáhnout po alternativě, jako jsou Tune 120TWS nebo voděodolné Reflect FLOW.

JBL Tune 220TWS
" class="more-information">více informací...

Domáca pizza: rýchlo a jednoducho

11.03.2020
Už ste sa prejedli mrazených polotovarov a chceli by ste vašu domácu pizzeriu dostať na vyššiu úroveň? Máme pre vás jednoduchý a hlavne rýchly recept na domácu pizzu. Jej príprava vám zaberie maximálne 30 minút a z taniera zmizne ešte rýchlejšie.

Príprava

Aby nám cesto kvôli zdĺhavej príprave nevyschlo je potrebné si väčšinu ingrediencií predpripraviť. Na pracovnej ploche by sme mali mať očistený cesnak, nastrúhaný resp. narezaný syr, nakrájané cherry paradajky a naporcovanú šunku. Ak máme všetko po ruke môžeme začať.

1/ Dosku, na ktorej budeme upravovať cesto zľahka posypeme hladkou múkou. V prípade, že máme cesto z polotovaru, tak ho len doupravujeme valčekom a vyrežeme potrebnú veľkosť, cca 25x25 cm. Ak sme si cesto vyrábali sami, tak ho vypracujeme v rukách a následne upravíme valčekom. Počas spracovania cesta rozdrvíme strúčik cesnaku a votrieme ho do cesta.

Ariete Piza Maker

2/ Cesto máme pripravené! Je čas zapnúť pec na maximálnu teplotu a čas.

3/ Doba nahrievania peci odpovedá približne času na obloženie pizze.

Ariete Piza Maker

4/ Na pripravené cesto rozotrieme približne jednu čajovú lyžičku paradajkového pretlaku. Množstvo pretlaku dávkujeme podľa chuti a podľa toho, či obľubujeme pizzu skôr so suchším alebo šťavnatejším základom.

Ariete Piza Maker

5/ Jemne posypeme pizzu korením a nastrúhaným syrom, okraje nechávame prázdne.

Ariete Piza Maker

6/ Na pizzu poukladáme všetky nami vybrané ingrediencie. V našom prípade šunku, cherry paradajky, kukuricu, rukolu a baby špenát. Tesné pred vložením do pece pizzu ešte raz jemne posypeme nastrúhaným syrom.

Ariete Piza Maker

7/ Pizzu vložíme do výrobníka pizze a pečieme zhruba 4 minúty, resp. kým nám nezačnú hnednúť okraje. Ďalším ukazovateľom, že je pizza hotová je, ak sa jej spodok nelepí k peci.

Ariete Piza Maker

8./ Pizzu vyberieme z pece a pokrájame kolieskom na to určeným.

Ariete Piza Maker

Tip: Po vybratí z pece skúste pizzu dochutiť čerstvou a studenou mozzarelou. Našu mozzarellu sme vyrobili v unikátnom výrobníku syra- B-cheese od Ariete.  

Nezabudnite sledovať náš magazín, kde nájdete ďalšie chutné recepty a taktiež
Facebook Ariete Czech & Slovak. A na záver nám nezostáva nič iné, ako vám popriať dobrú chuť." class="more-information">více informací...

Zkraťte dobu rekonvalescence na minimum!

09.03.2020
Ordinace lékařů se plní nemocnými pacienty. Mnozí odchází s diagnózou chřipky. Kvůli ní už někteří ředitelé škol vyhlásili chřipkové prázdniny, v lavicích totiž chybělo až 90 % školáků. Stejný scénář každoročně nastává také na pracovištích. Pokud jste si vylosovali onoho pomyslného „Černého Petra“ a aktuálně se s onemocněním horních a dolních dýchacích cest, záněty středouší a vedlejších dutin nosních nebo jinou zdravotní komplikací léčíte, máme pro vás tip, jak zkrátit dobu rekonvalescence na minimum a rychleji se tak vrátit k běžné denní náplni, koníčkům a rodině.

Snadnější průběh nemoci a kratší doba rekonvalescence
Jak už jsme zmínili výše, pravidelným a správným inhalováním vhodného roztoku (
tipy na ty domácí), můžete zkrátit dobu rekonvalescence, ale také snížíte riziko případných komplikací (např. přesun infekce na jiné místo v těle). Inhalaci provádějte dvakrát až třikrát denně, popřípadě v jiných intervalech podle doporučení lékaře. O tom, jak správně inhalovat, se zmiňujeme v tomhle článku.

Pokud trpíte nemocí hrtanu nebo průdušek, mlžinu vdechujte ústy pomocí náustku, který je součástí každého inhalátoru.

• Mohlo by vás zajímat: Nejprodávanějšími inhalátory u nás jsou ty od italského výrobce LAICA, které se mohou pochlubit všemi důležitými certifikáty a plně vyhovují nejpřísnějším normám EU.

Cílem této inhalace je pročistit dýchací cesty od zaschlého hlenu a případných choroboplodných zárodků, posílit jejich přirozenou obranyschopnost a další funkce. Trápí-li vás problémy s nosními dutinami, nadechujte se páry nosem přes masku. Tímto způsobem se zbavujete nadbytečného hlenu, zklidňujete nosní sliznici a odstraňujete bakterie a další případné nečistoty usazené na ní.

Laica inhalator

5 hlavních výhod inhalace:
• Hlavní výhodou je dosažení vysoké koncentrace léčiva ve specifické oblasti (např. dutiny),
• částice tvořící aerosol pokrývají značnou plochu
• nebulizační (inhalační) léčba snižuje nežádoucí vedlejší účinky typické pro běžné metody (např. vznik závislosti na kapkách a sprejích do nosu),
• umožňuje silný lokální účinek bez celkového zatížení organismu,
• díky moderním inhalátorům je inhalace vhodná i pro malé děti (jak vybrat inhalátor pro dítě poradíme v tomhle článku).

Inhalace přirozeně zvlhčuje a ošetřuje dýchací cesty. Ty pak tolik nevysychají a člověk se nepotýká s nepříjemným pocitem sucha, který doprovází různá onemocnění a vyskytuje se i při nízké vlhkosti vzduchu nebo v prašném prostředí. Inhalace je zároveň nesmírně šetrným prostředkem v boji s alergiemi anebo astmatem. Moderní inhalátory navíc odstraňují otoky a tím zlepšují průchodnost dýchacích cest. Dále napomáhají k rozpouštění přebytečných hlenů, což vede k lepšímu vykašlávání a k uvolnění nosních dutin. Nesmíme zapomenout také na to, že inhalace celkově zlepšuje přirozené funkce sliznice dýchacích cest a tím zkracuje dobu rekonvalescence." class="more-information">více informací...

Recenze JBL Tune 220TWS: Pouze další kopie Apple AirPods?

05.03.2020
V dnešním testu se podíváme na sluchátka, která se AirPods od Applu velmi podobají. JBL u svého modelu Tune 220TWS (true-wireless) sáhla po velmi podobném designu jak nabíjecí krabičky, tak sluchátek jako takových. Bude to ale stačit?

JBL Tune 220TWS
Provedení
Vzhledem k zaměření a provedení sluchátek se přímému porovnání s AirPods v této recenzi nevyhneme a začít můžeme rovnou v oblasti provedení a dílenského zpracování. Sluchátka jako taková jsou vyrobena ze dvou materiálů. Největší část sluchátek je z klasického plastu, přičemž ozdobný prvek vytváří hliníkový efekt. Vnitřní část, která se vkládá do ucha, je pak z mírně pogumovaného plastu, který by měl zaručit lepší stabilitu sluchátek při vložení do ucha. Nožička sluchátek je poměrně mohutná a díky ní sluchátka působí možná až příliš masivním dojmem, i když jsou velmi lehká. Nabíjecí krabička je podobná té od Applu, jen o něco větší. Je vyvedena v matné barvě (v našem případě bílé) a až na kloub je celá z plastu. Zavírací mechanismus funguje dobře a jeho odklápění/zavírání je příjemné. Magnetická retence sluchátek uvnitř je také v pořádku, stejně jako indikátory nabíjení.

JBL Tune 220TWS
JBL Tune 220TWS
Ergonomie a ovládání
U klasických peckových sluchátek vždycky nejvíce záleží na tom, jak komu padnou do ucha. Na rozdíl od špuntů totiž nedisponují různými nástavci, kterými je možné sezení v uchu upravit. A v případě JBL Tune 220TWS byla právě jejich velikost, resp. tvar mým největším problémem. Sluchátka mi prostě neseděla v uších tak, jak by se mi líbilo. Navíc vlivem trochu větší velikosti a relativně kluzkého povrchu často docházelo k tomu, že mi postupně vyklouzávaly z uší. Tento problém však bude u každého jiný, neboť každý máme uši trochu jinak tvarované. Co se týče ovládání, na každém sluchátku se nachází jedno tlačítko. Tlačítko na pravém sluchátku slouží jako play/pause, případně pro aktivaci hlasové asistentky. Tlačítko na levém sluchátku pak slouží k přepínání hudby. Manipulace s tlačítky chce trochu opatrnosti, jelikož se velmi snadno může stát, že si neopatrným stisknutím vysunete sluchátko z ucha. Chce to trochu cviku, používat spíš bříško prstu než jeho špičku a pak je ovládání snazší.

JBL Tune 220TWS
Zvuk
Po zvukové stránce a v přímém porovnání s AirPods hrají JBL Tune 220TWS velice podobně. Tam, kde AirPods nabídnou o trochu čistší a detailnější projev, tam se model od JBL může pochlubit silnějšími basy, byť s trochu plošším celkovým podáním. Rozdíly to jsou však opravdu malé. Potenciálním problémem může být to, že sluchátka nedokáží tak dobře odfiltrovat okolní prostředí. Na procházce se psem to problém není, jakmile se však pohybujete v ruchu (velko)města, rušivé okolní zvuky mohou pronikat dovnitř a trochu tak kazit poslech. Tímto problémem však trpí většina sluchátek podobné konstrukce.

JBL Tune 220TWS
Závěr
JBL Tune 220TWS jsou povedeným modelem plně bezdrátových sluchátek, které se tak trochu snaží svést na vlně popularity Apple AirPods. Za něco málo přes dva a půl tisíce korun se jedná o solidně pro
vedená sluchátka, která jsou ve všech ohledech trochu větší, resp. mohutnější než jejich vzor od Applu. Pokud vám však jejich tvar a velikost sedne, stěžovat si na ně nebudete. Pokud hledáte AirPods-like sluchátka s o něco silnějšími basy a za výrazně nižší cenu, tento model rozhodně stojí za zvážení." class="more-information">více informací...

5 tipů, jak na správný pitný režim: Pomůžou aplikace i filtrační zařízení

04.03.2020
Pitný režim – nesmysl nebo odborně obhajitelný způsob konzumace tekutin? Tuhle otázku si možná klade každý, kdo se někdy zamyslel nad tím, kolik (a jakých) tekutin by měl denně vypít. Informace o tom, co může způsobit nedostatek vody a minerálů v našem těle, se na nás valí ze všech stran. Stejný problém ale může představovat také nadbytek vody. Kde je pravda? Podívali jsme se jí na zoubek a přidali 5 tipů, jak pít zodpovědně a zdravě.

Co ovlivňuje pitný režim a objem vypitých tekutin?
- Věk: Například u dětí je poměr vody v těle mnohem vyšší (u novorozence až 80 %), než u dospělých. Další problém, který jsme již nastínili výše, souvisí s vyšším věkem člověka, s nímž klesá pocit žízně.
- Pohlaví: Zatímco dospělý, 70 kilový muž by měl správně vypít 2,1-2,8 litru tekutin denně, u žen je potřeba o něco nižší.
- Denní náplň a fyzická aktivity: Pokud vykonáváme sedavé zaměstnání, náš příjem tekutin bude nižší, než v případě náročné fyzické aktivity, během které se z našeho těla vyplavuje větší množství vody a minerálů. Větší příjem tekutin by měli do svého plánu zařadit i sportovci.
- Složení a množství stravy: Strava tvoří zhruba čtvrtinu pitného režimu. Pokud je bohatá na bílkoviny a obsahuje větší množství soli, je potřeba tělo hydratovat víc, čímž přispějeme ke správnému metabolismu jednotlivých látek v těle.
- Nemoc: V případě nemoci je potřeba pitný režim hlídat víc než obvykle. Nemocný člověk nemusí žízeň pociťovat nebo mu může polykání dělat problémy. Dostatečný příjem tekutin je ale nezbytný pro to, aby se tělo s nemocí vypořádalo a zahájilo správnou rekonvalescenci.
- Roční období: Logicky větší spotřebu tekutin bychom měli mít v letních horkých dnech.

Ani málo ani moc
Tělo dospělého člověka je tvořeno z 60 % vodou. Málokdo také ví, že už se ztrátou 2 % hrozí příznaky dehydratace. Odborníci se svorně shodují na tom, že optimální tekutinou pro naše tělo je čistá voda. Vzhledem k poměru ceny a kvality se pak nejvíc hodí ta kohoutková. Někomu ale může vadit její typický zápach, se kterým si hravě poradí filtrační zařízení.

Pitný režim

Na výběr máte jak
filtrační konvice, tak novinku v podobě filtračních láhví. Filtrační zařízení jsou vybavená speciálními vodními filtry, které zbavují vodu nepříjemného pachu, ale i některých nežádoucích látek. To vše naopak při zachování minerálů, které jsou pro naše tělo nezbytně důležité.

Za optimální je považováno množství od 200 do 500 mg rozpuštěných minerálních látek v jednom litru vody. Nadbytek či naopak nedostatek minerálů v těle se projevuje nejrůznějšími komplikacemi a prokazatelně souvisí s vyšším rizikem vzniku kardiovaskulárních onemocnění.

5 tipů, jak na správný pitný režim
Abyste do svého těla dostali optimální množství tekutin, nechte se inspirovat následujícími tipy:
1. Spočítejte si to: Na internetu dohledáte spoustu tzv. hydratačních kalkulaček, které vám na základě vstupních dat spočítají optimální množství přijatých tekutin.
2. Správné rozvržení je základ: Pokud jste celý den pitný režim zanedbávali, rozhodně ho nezkoušejte dohnat večer. Akorát zatížíte ledviny a v noci se rozhodně nevyspíte. Každou hodinu vypijte zhruba 200 ml čisté vody, čaje nebo zeleninových či ovocných šťáv.
3. Přizvěte si pomoc chytrého společníka: A je jedno, jestli zvolíte filtrační konvici s Bi-flux filtrem nebo inovativní filtrační láhev Laica FLOW'N GO s filtrem FAST DISK. Voda je díky láhvi přefiltrována okamžitě, kdekoli a kdykoli. Můžete si ji vzít do kanceláře, na poradu nebo tam, kde potřebujete mít tekutiny neustále po ruce. A na slavnostně prostřeném stole působí také obzvlášť efektivně.
4. Nechte starosti na aplikaci: Abyste nemuseli neustále hlídat čas a počet vypitých sklenic, stáhněte si některou z chytrých aplikací, které tohle hravě zvládnou za vás.
5. Tekutiny střídejte: Koho by bavilo pít pořád dokola obyčejnou vodu? Abyste se do pití nemuseli nutit, střídejte ji s bylinnými čaji, ovocnými nebo zeleninovými šťávami. Skvěle poslouží i nejrůznější bylinky nebo citrusy, které chuť zdánlivě „obyčejné“ vody skvěle vyladí." class="more-information">více informací...

Recenze: Decentní reproduktor MediaTech Boombox Dual BT MT3167

03.03.2020
Nedávno jsme recenzovali šikovný reproduktor od MediaTech a nyní tu máme jen o 10, - € dražší a vylepšený model v podobě Boombox Dual BT MT3167. Vyplatí se investovat o těch pár euro do vyššího modelu?

přečíst si předchozí recenzi, protože tyto reproduktory mají mnoho společného.

Balení MediaTech Boombox Dual BT MT3167
Balení tohoto reproduktoru je velmi praktické. Kromě samotného reproduktoru najdete v balení dálkový ovladač, propojovací jack kabel a nabíjecí USB kabel ukončený microUSB konektorem. Nabíječku do 220V zásuvky vůbec nehledejte. Nepotřebujete ji. Chybějící zásuvku můžete nahradit nabíječkou k vašemu mobilnímu telefonu, nebo napájením s powerbanky či počítače / notebooku.

MediaTech MT3167

Technické parametry
MediaTech Boombox Dual BT MT3167 parametry nijak neohromí, ale ani neurazí. Zabudované FM rádio, přehrávání z USB a microSD karet, AUX vstup, vstup pro mikrofon, nabíjení přes microUSB, integrovaná baterie s výdrží až 7 hodin. Vyčnívá bluetooth rozhraní, které je ve verzi 5.0, co se jen tak nevidí u produktů v této cenové kategorii.
O přehrávání se vám postarají 2x3 "basové měniče a 2x2" středové měniče. Ty dokáží přehrávat hudbu o celkovém RMS výkonu 15W při frekvenci od 80Hz do 20kHz.

MediaTech MT3167

Popis MediaTech Boombox Dual BT MT3167
Na rozdíl od MediaTech Boombox BT NEXT MT3166  působí tenhle reproduktor jako decentnější. Žádné divoké světelné efekty. Podsvícené jsou pouze funkční tlačítka uspořádány do kruhu a samozřejmě stavový displej. Jedině nám chybí krycí mřížka na basové měniče, aby se náhodou nějakým nárazem nepoškodily. Celý reproduktor je osazen v dřevotřískové konstrukci, kromě předního panelu. Po bocích jsou umístěny středové měniče z v zadní části jsou vyvedeny dva bassreflexové otvory.

MediaTech MT3167

V zadní části se dostanete pouze pomocí jednoho šroubu přímo k integrované baterii. Čili i do budoucna, kdy klesne kapacita baterie na neúnosné minimum, si ji můžete jednoduše vyměnit svépomocí a tento servisní úkon vás nemusí stát tolik, co samotné zařízení.
Ve vrchní části je schovaná teleskopická vysouvací anténa pro lepší příjem FM vysílání. Rukojeť pro přenášení jen potěší. Součástí rukojeti je i jednoduchý stojan na váš mobilní telefon, když si ho nemáte kde odložit.

MediaTech MT3167

Kvalita reprodukce hudby
Parametrově a výkonově se nijak neodlišuje od nižšího modelu. Subjektivně můžeme říci, že druhý basový měnič tomu trochu dodal na hloubkách. Stále ale platí, že je to produkt který je určen, kde vám reproduktor bude hrát někde v pozadí a může zastoupit vylepšení kvality přehrávání integrovaných reproduktorů v monitoru, notebooku či ve vašem telefonu. Pokud vám v domácnosti chybí klasické rádio, které chcete občas použít i pro jiné účely, tak MediaTech Boombox Dual BT MT3167 je určen pro vás.

MediaTech MT3167

Doporučení
Nám se na reproduktoru velmi líbí jeho decentnější provedení za přijatelnou cenu. Potěší i zaintegrovány bluetooth rozhraní ve verzi 5.0. Chytrý repráček v dřevěném provedení s množstvím doplňkových vlastností.Příště se podíváme ještě na jeden větší model.

MediaTech MT3167
" class="more-information">více informací...

ELIXÍR LÁSKY- magický nápoj z grepu

02.03.2020
V nově připravovaném seriálu s názvem "Elixíry" vám postupně představíme recepty na netradiční a zdravé nápoje. Prvním z nich je zmíněný ELIXÍR LÁSKY, který připravíte levou zadní.
Flow'n go, která z ní odstranila chlor a výrazně tak vylepšila její chuť. Výrobce této filtrační láhve, Laica, myslel i na zachování minerálů v přefiltrované vodě, které jsou pro naše tělo doslova nezbytné. Díky tomu obsahuje elixír lásky vše, co potřebujeme k tomu, abychom se cítili dobře nejen fyzicky, ale i psychicky.

Po částečném rozpuštění cukru jsme přidali rozmarýn a směs jsme přivedli do varu. Následně jsme směs přelily do sklenic. Množství závisí na tom, jaký sladký nápoj chceme v konečném důsledku dosáhnout. My jsme zvolili cca 1/4 poháru.

Laica Flow and Go

2. Růžový grep: zdroj zdraví, vitality a mládí
Druhým krokem je odšťavnění růžových grepů, které jsme následně přilili do sklenic k naší rozmarýnové směsi a elixír byl na světě.

Laica Flow and Go

Tento zázračný nápoj si můžete vychutnávat nejen v zimním, ale i v letním období. Volba je jen na vás.

P.S .: Nezapomeňte se o něj podělit" class="more-information">více informací...

Máte problém s přehráváním přes Bluetooth? Máme řešení!

28.02.2020
Kabelové připojení u přenosných zařízení se téměř úplně vytratilo. Mobilní telefony ztrácejí populární jack konektor, multimediální přenosné reproduktory také, inteligentní hodinky už nemají nic s kabelovou konektivitou a zařízení už také začínáme nabíjet bezdrátově. I Nikola Tesla měl vizi distribuovat elektřinu bezdrátově, ale občas to přinese i nežádoucí chyby.

Tyto dvě technologie se můžou v určitých situacích vyrušit. Zejména pokud máte ve vzájemné blízkosti domácí WiFi router a Bluetooth zařízení. S Bluetooth toho moc nenastavíte, ale můžete si „pohrát“ s konfigurací vašeho domácího WiFi routeru a zvolit jiný kanál. Pokud to váš router dokáže, tak si ideálně zvolte AUTO. Ještě lepší je, pokud umíte váš router přepnout do 5 GHz pásma. Ale to musí podporovat i vaše koncové zařízení.

Aby toho nebylo málo, pokud je venku nějaký silný vysílač v daném frekvenčním pásmu, moc si nepomůžete. Jedině, když zjistíte, jestli telekomunikační úřad dodržuje normy vysílacího výkonu. Dokonce i taková mikrovlnná trouba může rušit vaše zařízení v domácnosti, když je zapnutá. Ta totiž vyzařuje elektromagnetické záření na frekvenci 2,450 GHz.

Frekvenčný rozsah

Jak zjistit jestli je můj reproduktor vadný?
Pokud si nejste 100% jistí, jestli jde o rušení nebo o vadný modul, nejideálnější je zkusit kabelové připojení. Pokud tuto možnost nemáte, zkuste s danými zařízeními jít na místo, kde je minimum takového rušení.

Budoucnost
Právě i z výše uvedených příčin se vyvíjejí nové verze standardů, přešlo se z analogového vysílání na digitální, ruší se FM vysílání a přechází se na DAB+, přidělují se jiné frekvence mobilním operátorům, atd. Digitální vysílání nepotřebuje tak široké frekvenční pásmo a lépe se vyhrazují pásma pro dané technologie. Tím se předchází vzájemnému rušení." class="more-information">více informací...

Dokonale suché a hebké vlasy díky fénu REVLON SALON 360 ° SURROUND HAIR DRYER

26.02.2020
Máte jemné, lámavé, třepící se vlasy? Tak to čtěte určitě dále. Já sama vlastním opravdu hodně jemné, třepící se vlásky pod ramena. Klasických fénů už jsem měla v ruce spoustu. Vlasy vždy strašně přesušené, elektrizující a celkově nepůsobily zdravě. A tak jsem hledala něco nového, díky čemu mé vlasy budou působit zdravěji. Díky REVLON se situace mění a já jsem nadšená.

Nyní se mi dostal do rukou fén značky REVLON. Je to pro mě úplná novinka, nikdy jsem nic podobného neviděla. V první řadě mě mile překvapil design. Fén má sytě černou barvu. Já mám celkově ráda černé produkty doma. Nejde pak alespoň tak vidět, když se nechtěně ušpiní. To u bílé barvy je to horší. Určitě to každý znáte. Jednoduše se strčí do zásuvky a nyní si můžeme zvolit, jakou chceme rychlost a teplotu. Na výběr je ze dvou rychlostí, tří teplot a navíc tlačítko studeného vzduchu. Já si volím nejvyšší rychlost a střední teplotu. Za mě je to takový ten nejlepší zlatý střed.

S tímto sušičem vlasů si můžeme vlasy vysušit hned dvěma způsoby. Buď klasickým způsobem HORIZONTÁLNÍ MODE – takové fény znám od mého dětství. Nikdy jsme doma jiný neměli a mně samozřejmě také nesměl chybět doma. Jednoduše si vysuším vlásky tak, jak jsem vždy zvyklá.

Revlon RVDR5206

Anebo druhým způsobem VERTIKÁLNÍ MODE – jakože wau, to vůbec neznám. Připadám si asi tak jako Alenka v říši divů.  Vlasy mám mnohem rychleji suché. Na tomto způsobu se mi líbí, že vlasy suší z obou stran (zezadu i zepředu) stejnou rychlostí souměrně. Takto zachytí mnohem větší plochu vlasů při sušení. Navíc mi vlasy nekrepatí, tak jako z běžného sušení.

Já nyní kombinuji oba způsoby. Jak vertikální mode - hezky pramen po prameni. Tak i  horizontální mode - dokonale si tak dosuším vlasy u kořínků. A víte co? Mám i dojem, že se mi vlasy i hezky lesknou. Dostaly úplně jiný vzhled, než z klasického fénu. Tento fén se totiž může chlubit ionizační technologií. Díky ionizaci iontů mám vlasy takové příjemnější na dotek, hebké, působí zdravějším dojmem. Kolikrát mám chuť, si ty vlasy nechat samovolně uschnout. Ale vadí mi pak celá mokra záda i ramena, postel. Určitě to dámy znáte. A s klasickým fénem si vlasy akorát tak přesuším, hodně se mi pak lámou a nepůsobí hezkým dojmem tak, jak bych si přála.

Na závěr bych tímto ráda všem tento fén doporučila. Samotná ionizační technologie mě moc překvapila, fén je tak vhodný i pro lidi, co trpí vysokou lámavostí vlasů. Navíc je doba sušení zhruba o polovinu menší. Normálně jsem si vždy vlasy sušila cca 10 minut a nyní pouze 5 minutek! Já jsem moc spokojená.

Revlon RVDR5206

Něco málo o značce REVLON.
Tuto značku založili v USA  roku 1932 bratři Charles a Joseph Revsonovi. Jejich cílem bylo mezi lidi vnést krásu, zábavu, vzrušení i fantazii. Název značky REVLON vznikl kombinací příjmení zakladatelů a začátek příjmení jejich hlavního chemika Charlese R. Lachmana. Na úplném začátku nabízeli pouze jediný produkt a tím byl lak na nehty. Postupně sortiment rozšířili o rtěnky a  parfémy. První parfém nesl název Jontue a vznikl roku 1973. Od 70. letech minulého století již společnost REVLON patřila mezi velmi úspěšné značky. Spokojené zákazníky najdeme po celém světě. U nás je tato značka známá hlavně pro dokonalou péči o vlasy. Jak se říká, postará se o Vaše vlasy od kořínků až po konečky.

Jestli Vás zajímá něco, co jste se v tomto článku nedozvěděli, neváhejte mi napsat na můj Insta profil
mama_dvou_princeznicek. Ráda na vše odpovím." class="more-information">více informací...

Dokáže levný reproduktor nabídnout hodně muziky?

24.02.2020
Polská značka MediaTech na nás vychrlila několik modelů univerzálních reproduktorů za velmi nízké ceny. Velmi nás zajímá, co takový reproduktor dokáže nabídnout. Zda vůbec stojí za dané peníze, a nejsou to jen vyhozené peníze do luftu.


Balení reproduktoru

Už na balení reproduktoru, vidět odkud asi výrobek pochází. Už jen údaj o výkonu 600W PMPO dává tušit, v jaké zemi byl produkt vyroben. To ať vás neodradí. PMPO je nic neříkající jednotka výkonu. PMPO = Pět Mikrosekund Před Odpálením. :) Asi takový nějaký údaj to je.

V balení naleznete kromě samotného reproduktoru, jack kabel, když váš telefon má ještě takové rozhraní, dálkový ovladač a microUSB kabel. Nehledejte žádnou nabíječku do 220V zásuvky. To můžete využít vaši nabíječku k telefonu. Ale dobře poslouží i nějaká POWERBANK nebo váš počítač.

MediaTech MT3166

V balení se ještě nachází ještě malý dálkový ovladač na ovládání dodatečných funkcí reproduktoru. Nic sofistikované, kvůli čemuž je třeba otevírat manuál.

Popis reproduktoru a technická specifikace
Podívejme se, co všechno schovává tento kousek. Už jen při zběžném pohledu vidíme zepředu jeden 3 "basový měnič. Ten doplňují 2x2" výškové měniče umístěny na bocích. Výrobce hovoří o 15W RMS. Trochu tomu i věříme, když se sečte výkon všech tří měničů.

MediaTech MT3166

Svrchu těla reproduktoru je umístěna sklopná plastová rukojeť na přenášení spolu s dvěma držáky pro umístění vašeho telefonu. Trochu nenápadně schovaná je vysouvací teleskopická anténa. To napoví o vestavěné funkci FM rádia, což nám technická specifikace i potvrzuje (87.6 - 108MHz).

Přední části kromě basového měniče, dominuje regulátor hlasitosti spolu čtyřmi tlačítky na ovládání a s malým informačním displayem.

MediaTech MT3166

Z pravé části jsou umístěny všechny důležité konektory. TF je starší a nepříliš používané označení pro microSD kartu. Specifikace nic neříká o max. podporované velikosti, ale naši testovanou 16GB microSD kartu vzalo bez problémů. Hned pod tím se nachází velký USB port. Ten slouží přesně na to samé, jako slot na microSD kartu. Na přehrávání skladeb z USB klíče. Podporované formáty jsou skladby ve formátu mp3 a wma. Na soubory FLAC či AAC zapomeňte. Nejedná se o hightech audiofilská zařízení. AUX konektor je jen takovou povinnou výbavou. Dnes již málo telefonů má tento výstup. Ale reproduktor stále může pomocí tohoto konektoru připojit např. k počítači. MicroUSB konektor slouží k napájení a dobíjení integrované baterie. Uzavírá to vstup na mikrofon, který asi využije málokdo.

Při pohledu do dokumentace jsme překvapeni tím, že MediaTech Boombox BT NEXT disponuje bezdrátovým rozhraním Bluetooth ve verzi 5.0. To je obrovský skok, když předchozí model disponoval verzí 2.1. Proto i výrobce slibuje při provozu na baterii výdrž až 7 hodin. Bluetooth ve verzi 5.0 je oproti svým předchůdcům totiž nejméně energeticky náročný.

MediaTech MT3166

Celé to je zabaleno do dřeveného boxu. Žádnej plast.

Jak hraje MediaTech MT3166?
Na překvapení a danou cenovou kategorii dobře a hlasitě. V dané cenové kategorii nabídne reproduktor velmi hodně muziky. Dokonce i příjem Slovenské radiostanic při hranicích s Rakouskem uvnitř budovy je dobrý. Podstatně lepším až bezchybným, kdy se nachází u okna. A primárně na to je orientovaný tento reproduktor. Když chcete mít neustál puštěné rádio v pozadí, tak kvalitou zvuku nenadchne ani neurazí.

MediaTech MT3166

Všechny doplňkové funkce jako přehrávání z USB klíče / microSD karty či přes Bluetooth jsou už jen třešničkou na dortu. Reproduktor MediaTech MT3166 sice nebude asi váš primární reproduktor, ale poslouží jako doplňkový všude. Umístěte si ho do kuchyně, garáže, na chatě, v práci. Sloužit bude bezchybně. Je to tak jednoduché zařízení, že se nemá téměř šanci poškodit. Jedině že byste urval anténu.

MediaTech MT3166

Do karet tomuto reproduktoru hraje i to, že pro výměnu baterii nepotřebujete ani navštívit autorizovaný servis. Stačí uvolnit jednu šroub a máte přístup k baterii. Každý průměrně šikovný člověk zvládne výměnu bateriového článku. A pokud by někomu nestačila daná kapacita, může si ji i zdvojnásobit, prostor je na to připraven.

Za nás je MediaTech MT3166 příjemným překvapením.

MediaTech MT3166
" class="more-information">více informací...

Jak jsem začala šetřit čas s Revlon SALON ONE-STEP HAIR DRYER A VOLUMIZER

20.02.2020
Ahoj jmenuji se Yvonne, jsem máma na mateřské. Mám malé miminko, které potřebuje neustálou péči, a pak mám doma předškoláka, který sebere ostatní čas, když malý spí. Takže pro sebe mám opravdu minimum času. Tohoto pomocníka mám již několik dnů doma a nemohu si ho vynachválit. Již po prvním vyzkoušení jsem věděla, že tento kartáč bude můj každodenní kamarád. Dokonale vyfénuje a zároveň i vyžehlí vlasy tak, že mi úpravu vlasů zkrátil na polovinu.

Jak název kartáče napovídá, během několika minut si vytvořím sama doma účes jako ze salónu. Díky jeho vlastnostem se nemusíte bát zničení vlasu při každodenním užívaní. Oválný tvar rovnoměrně a rychle vysuší vlasy, takže se zkracuje doba vlivu tepla. Díky kančím štětinám a ionizační technologii nedochází ke krepatění vlasů a vlasy jsou skutečně hladké s krásným objemem. Na posledních fotografiích ukazuji vlasy před a po vysušení. Cca 7 minut sušení a vlasy jsou dokonalé. Velké plus je, že je také vhodný na cesty. Vejde se do jakékoli tašky a nahradí vše, co jsem s sebou normálně vozila.

Naposledy jsem byla Revlonu za tohoto pomocníka vděčná, protože mi můj snoubenec poslal sms, že se vrací domu dříve a že má lístky do kina. Já doma samozřejmě relax a dle toho vypadal i můj účes. Měla jsem přesně hodinu na to se nachystat. Když odečtu sprchu, make-up a outfit, tak na vlasy mi zbylo cca 15 minut! A během těch 15 minut jsem zvládla díky Revlonu vysušit vlasy, narovnat a dát jim objem a tvar. Odcházela jsem z domu jak po 2 hodinách v salónu krásy a i můj snoubenec si myslel, že jsem v něm shodou náhod právě ten den byla.

Kartáč jsem zkoušela nejen na sobě, ale i na vlasech své maminky, která je má opravdu jemné a řídké. Nevěřila mi, že jí udělám jedním strojem objemný, vzdušný a přitom uhlazený účes. Měli jste vidět její překvapení. No a já díky tomu mám skvělý dárek pod stromeček.

Revlon RVDR5222

Chtěla jsem vyzkoušet Revlon naplno a zjistit zda dokáže narovnat i opravdu kudrnaté vlasy. Co myslíte? Jak to dopadlo? Má švagrová má vlasy opravdu hrubé a kudrnaté. A vždy si přála mít vlasy rovné a uhlazené. Obyčejná žehlička, kterou má, jí nikdy vlasy neudělala dokonalé. Jela jsem k ní na návštěvu, v kabelce Revlon a poprosila jí, aby si umyla vlasy, že jí ukážu kouzlo. Po 20 minutách měla své vlasy dokonale rovné!! A sama nemohla uvěřit svým očím.

Dřív jsem používala jen klasický fén a kartáč. Dnes už bych neměnila. Ve zkratce shrnu své celkové dojmy z používání Revlon oválného horkovzdušného kartáče a jeho klady a zápory.

Vlasy jsou provzdušněné, objemné a vyhlazené během pár minut. Vlasy nepřesušuje ani nepálí.   

Mohu si ho vzít kamkoli na cesty a kdekoli si udělat krásný účes snadno a rychle. Celkově jsem spokojenější se vzhledem vlasů po úpravě a cítím se lépe. Zápor jsem nenašla absolutně žádný.

Revlon RVDR5222

Pokud vám byl můj článek užitečný nebo vás zajímá něco, co jste tu nenašli, můžete mě kontaktovat na mém Instagramovém profilu
yv_dvojnasobna_mama." class="more-information">více informací...

KENWOOD DRV-A301W: Autokamera do každého auta

18.02.2020
Autokamery se stávají již nedílnou součástí výbavy automobilů, jako autorádio či navigace. Taková kamera Vám pomůže zejména při pojistných událostech, ale i jako doplňková vzpomínka z dovolené. Jednu z takových autokamier jsme za vás otestovali.


Nemusíte nic nastavovat. Ani takový detail, jako je datum a čas. To si nastaví autokamera sama ze satelitních družic pro určování vaší polohy. Ano, v kameře je zabudovaný GPS přijímač, abyste na videu viděli souřadnice, kde jste se nacházeli. Kromě toho je v kameře i 3-osý G-senzor pro rozpoznávání kolizi či WiFi modul. WiFi konektivita slouží pro komunikaci s aplikací nainstalovanou v telefonu. Pomocí aplikace v telefonu si můžete detailně nastavit parametry vaší kamery, přehrávat záznamy, nebo vybrané záznamy si přenést i do telefonu.

Nám se nejvíce líbil šikovný a nenápadný držák na kameru. Výrobce vyslechl přání a také naše připomínky a nyní už je dodáván tzv. "aktivní držák". Co to znamená? Do samotného držáku si zapojíte i napájecí kabel a nemusíte ho zapojovat do samotného těla autokamery pokud si ji berete neustále s sebou. Když nastoupíte do auta, jen osadíte kameru do držáku, k čemuž vám pomohou i magnety a můžete vyrazit. Žádné dodatečné se "hraní" s kabelem.

Kenwood DRV-A301W

Samotný napájecí kabel je dodáván v délce až 4m. Tak dlouhý kabel je kvůli tomu, abyste si ho mohli zapracovat do interiéru od autozapalovače a neměli ho jen tak křížem přes palubní desku.

Kenwood DRV-A301W


Provedení samotné kamery je kvalitní z tvrdého plastu a vypadá to tak, že vydrží i drsnější zacházení. I když vám kamera padne na zem, nic by se nemělo stát. Nikde nic nevyčnívá. Jediné mechanické věci jsou slot na microSD kartu a ovládací tlačítka se kterými ovládáte celou kameru. I když v dnešní době to vybízí k tomu, ovládat kameru pomocí dotykové obrazovky, za jízdy byste to určitě nechtěli. Právě tlačítka jsou vynikající.

V prostředí kamery se budete pohybovat intuitivně a nevyžaduje to ani studium manuálu. Pomáhá k tomu i možnost, zvolit si prostředí kamery v anglickém jazyce. Žádné komplikované nastavení. Vlastně si ani nemusíte nic nastavovat.

Kenwood DRV-A301W

Kamera nahrává standardně ve FullHD při 30 snímcích za sekundu. To bohatě stačí k zaznamenání všech podstatných informací. Dokonce ani jízda v noci nedělá kameře žádný problém. To proto, že výrobce sáhl po světelném objektivu s hodnotou F1.8. Byli jsme sami překvapeni, jak dokáže zaznamenat dění téměř vedle vozidla. Kamera KENWOOD DRV-A301W zaznamenává až v 138 ° úhlu! Zde není výrobci co vytknout. Jen jeden detail. Proč zvolil pro napájení a komunikaci obstarožné miniUSB rozhraní? Asi kvůli ceně. Určitě by mu slušelo aspoň microUSB, když už ne moderní USB-C. Ale to je jen malý detail.

Videa si můžete z kamery stáhnout přímo přes telefon už v autě. Podporovány jsou operační systémy Android i iOS. Pokud si vezmete kameru domů, můžete si ji připojit k počítači. Tam se bude identifikovat jako klasický USB disk. Ale nainstalujte si software pro Mac OS nebo Windows a uvidíte všechny potřebné informace z jízdy. Zde si videa můžete dodatečně rozstříhat nebo spojit podle potřeby.

Kenwood Dash Cam iOS

Za cenu xyz € se jedná o výborný doplněk do výbavy auta, který vám bude krýt záda v případě dokazování viny či neviny. Poslouží výborně i jako zaznamenání vaší cesty na dovolenou.

" class="more-information">více informací...

Filtrační láhev Flow´n go: chutná, čistá a zdravá voda kdekoli potřebujete

15.02.2020
Kvalita vody je napříč naší republikou různá. Někde nám teče z kohoutků kvalitnější voda, jinde by mohla být přece jen o něco chutnější. Pokud vám vadí typický chlorový zápach nebo jiné vlastnosti, které jsou doménou upravené kohoutkové vody, nemusíte hned sahat po té balené. Rychlé, efektivní a ekologické řešení přináší filtrační konvice nebo novinka v podobě inovativní filtrační lahve Flow´n go.
konceptu filtračních konvic jste už pravděpodobně slyšeli. Důmyslné zařízení s aktivním uhlíkovým filtrem zvládne zbavit vodu nepříjemného chlorového zápachu, zabarvení, sirovodíku a dalších vedlejších produktů chlorace. Voda je v rámci filtrační konvice přefiltrovaná během několika minut.  

Zajímavou alternativou je novinka italského výrobce LAICA, který se může na poli filtrace vody pochlubit četnými zkušenostmi a inovativními výrobky chránící naše peněženky i životní prostředí. Nejnovějším přírůstkem do „LAICA rodiny“ je filtrační láhev Flow´n go, která zvládne vodu přefiltrovat i bez zbytečného čekání. Jednoduše si tak můžete vzít litrovou láhev s sebou do práce, na poradu nebo ji připravit na slavnostně prostřený stůl.
Součástí inovativní filtrační lahve je přírodní uhlíkový filtr FAST DISK, který zvládne eliminovat chlór ve vodě, vylepšovat její chuť a to vše při zachování minerálů běžně se vyskytujících ve vodě, nezbytných pro správné fungování našeho organismu.

Laica

A proč jsou minerály v pitné vodě tak důležité? Jejich nedostatek v našem těle prokazatelně vede ke zvýšení rizika vzniku kardiovaskulárních onemocnění a dalších komplikací. Náš organismus, který je každodenně zásoben přebytečným množstvím solí, také potřebuje tyto látky z těla dostatečně vyloučit, k čemuž napomáhají právě minerály obsažené v pitné vodě. Za optimální je považováno množství od 200 do 500 mg rozpuštěných látek v jednom litru vody.

Shovívavá k přírodě i našim peněženkám
Inovativní filtrační zařízení, které jde ruku v ruce s moderní dobou, bylo navrženo s důrazem na eliminaci plastových lahví, které se v posledních letech staly globálním problémem s katastrofálními dopady na životní prostředí. Filtrační láhev Flow´n go je navíc vyrobena ze zdravotně nezávadného potravinářského plastu BPA FREE, takže se nemusíte bát unikání kontroverzního bisfenolu A, který se v minulosti ukázal být škodlivým pro lidský organismus.

Laica

Další předností filtrační lahve Flow´n go je nepochybně její elegantní a nadčasový design, který je pro výrobce LAICA typický. Láhev tak přispěje k pravidelnému pitnému režimu a zároveň se může stát elegantní ozdobou pracovních porad, konferencí nebo romantické večeře ve dvou. Chutná a zdravá voda je navíc dostupná kdekoli bez nutnosti nošení těžkých lahví. Zapomenout nesmíme ani na vychytávku v podobě nastavení času výměny uhlíkového filtru, kterým je láhev Flow´n go vybavena.

Filtrační láhev Flow´N GO přivítá co nevidět další zástupce rodiny LAICA. Sledujte náš magazín, ve kterém vám postupně představíme další inovativní lahve s QR kódem i nadčasovým designem!" class="more-information">více informací...

Recenze JBL Tune 750BTNC: dostupná bezdrátová sluchátka s podporou ANC

14.02.2020
V dnešní recenzi se podíváme na bezdrátová sluchátka JBL Tune 750BTNC. Jak již název napovídá, řada Tune značí levnější produktový segment od JBL, BTNC pak značí kombinaci bezdrátového modelu s funkcí aktivního potlačení okolního zvuku. Tato sluchátka disponují zajímavou výbavou a cenou, pojďme se tedy podívat, jestli stojí za zvážení.

Provedení

Sluchátka patří do nižší kategorie v rámci produktové nabídky JBL, což se projevuje třeba na použitých materiálech. Tento model je takřka výhradně z plastu. Díky tomu jsou sluchátka lehká. Plastová konstrukce působí solidně, nikde nevrže a slícování dílů je na dobré úrovni. S kvalitou provedení JBL obvykle problém nemá, a to ani u levnějších modelů. Tento případ není výjimkou. Náušníky jsou z koženky a jsou příjemně hluboké.

Ovládání a ergonomie
Veškeré ovládací prvky ve formě tlačítek najdeme na pravém náušníku, kde se nachází jak tlačítko pro zapnutí/vypnutí, tak to pro změnu režimů (ANC) a ovládání přehrávané hudby. Na tomto místě najdeme také audio konektor pro připojení přibaleného kabelu v případě, že nechcete využívat Bluetooth připojení. Polstrování náušníků a hlavového mostu je dostatečné a v kombinaci s váhou sluchátek je nošení pohodlné. Ani při delších intervalech poslechu ze sluchátek nebolí uši. Prostor uvnitř náušníků je však poměrně omezený a dovedu si představit, že lidé s většími boltci mohou mít trochu problém uši do sluchátek poskládat. V mém případě do bylo úplně akorát, každý jsme ale trochu jiný.

JBL Tune750BTNC
Zvuk
JBL u tohoto modelu nabízí svůj tradiční „JBL Pure Bass Sound“, kterým se chlubí u většiny podobných sluchátek. Charakter zvuku je tak opět velmi podobný tomu, co jsme tu měli již mockrát. Zvýrazněné basy (jejichž zvýraznění je ještě citelnější v režimu se zapnutým ANC), které jsou však stále ještě snesitelné, a typický „moderní“ zvuk, který většina zákazníků vyhledává. Z pohledu běžného uživatele znějí sluchátka dobře, živě, díky over-ear konstrukci dokáží do jisté míry vtáhnout do děje a obklopit posluchače zvukovou kulisou. V této cenové relaci a s touto výbavou si není moc na co stěžovat. Funkce ANC funguje relativně dobře, i když nedokáže odfiltrovat takovou míru ambientního hluku, jako dražší modely. To je však pochopitelné. S metrem nebo tramvají si poradí spolehlivě. Sluchátkům pomáhá i míra pasivního odhlučnění, která je také slušná.

Závěr
JBL Tune 750BTNC jsou solidně hrající, dobře provedená bezdrátová sluchátka, která nabízí funkci aktivního potlačení okolního hluku. ANC už dlouhou dobu není výsadou jen těch dražších modelů v produktové nabídce. Pokud hledáte lehká, skladná a pohodlná sluchátka pro každodenní nošení na cestu do školy nebo do práce, k tomuto účelu zcela dostačí." class="more-information">více informací...

KENWOOD CR-M10DAB: Šikovný rádiobudík s nabušenými vlastnostmi

12.02.2020
Jen před týdnem jsme otestovali radiobudík od značky KENWOOD s označením CR-ST50DAB a teď tu máme jeho menší verzi. Ani neuvěříte, co všechno dokázali do takového malého reproduktoru integrovat. Pojďme se na to podívat.

Zobrazení času na displeji zabírá velkou informační část a nemusíte se vůbec starat o nastavování. Čas se vám automaticky nastaví z rádiového vysílání. Co si musíte nastavit sami je čas budíku, pokud se s ním chcete nechat budit. Nastavení budíku je intuitivní se širokými možnostmi nastavení. Právě nastavením vás provede krok po kroku jednoduchý průvodce. Kromě toho, že si nastavíte, kdy se chcete nechat probudit, můžete si zvolit zdroj hudby jako FM vysílání, DAB+ vysílání nebo bzučák. Zvolíte si či jednorázově, denně nebo jen v pracovní dny. A v posledním kroku si nastavíte finální hlasitost. Takto si můžete nastavit až dva budíky.

Radiobudík KENWOOD CR-M10DAB neslouží jen na poslouchání rádia. Může vám sloužit jako bezdrátový reproduktor. V těle se ukrývá Bluetooth ve verzi 5.0. a kdyby vám toto nestačilo, na zadní straně najdete AUX-In konektor pro připojení libovolného zdroje hudby pomocí jack kabelu. Hned vedle něj je druhý konektor s výstupem na sluchátka. To, kdybyste nechtěli nikoho rušit. Tato široká možnost konektivity dělá z KENWOOD CR-M10DAB malý univerzální reproduktor kamkoli. Můžete ho mít jako zdroj zvuku k notebooku, ale i v ložnici nebo v kuchyni.

Kenwood CR-M10DAB

O napájení se stará dodávaný adaptér. Jen je škoda, že se nejedná o adaptér ukončený nějakým USB (např. microUSB či USB-C). Integrovanou baterii byste hledali marně, ikdyž se to na tento typ reproduktoru velmi hodí. Namísto toho můžete využít pro napájení 4x AA baterie. Má to výhodu, zejména když máte reproduktor například na chatě, kde není elektřina. Zbytečně byste měli reproduktor s integrovanou baterií, když byste ho pak neměli jak nabít.

Ovládání je trochu jiné než na větším modelu CR-ST50DAB. Na malou plochu nebylo možné integrovat dvě ovládací kolečka. Je tu víc tlačítek, ale všechny jsou logické a pochopíte jejich funkčnost i bez čtení manuálu. Právě toto je výhoda obou reproduktorů. Manuál ani nepotřebujete!

Kenwood CR-M10DAB

O zvuk se stará jeden 2“ širokopásmový měnič s max. výkonem 3W. Nečekejte žádný audiofilský zážitek. Primárně hraje hlavně rádio s mluveným slovem. A na toto je to optimalizované. Navíc stále vydá lepší zvuk než reproduktory v telefonu, v notebooku či PC monitoru.

Větší či menší model? Který si vybrat?
Když si porovnáte parametry modelů KENWOOD CR-ST50DAB a CR-M10DAB  zjistíte, že mají úplně stejné vlastnosti a téměř identické parametry. Liší se v drobnostech a v celkovém provedení. Nejdůležitější rozdíl je v osazení počtu měničů. Větší model KENWOOD CR-ST50DAB má 2x 2" širokopásmové měniče. Finální rozhodnutí bude asi podle dizajnu. Pokud někdo preferuje dizajn starých klasických tranzistorových rádií, sáhne po větším modelu. Nám osobně se líbí ten menší. Rozhodnutí je jen na vás. Se žádným neuděláte chybu.

- DAB+ / FM rádio
- rádiobudík
- Bluetooth 5.0
- Aux-In a sluchátkový výstup
- Namísto integrované baterie, napájení na 4x AA baterie
- jednoduchý a účelový dizajn
- skvělý poměr cena/výkon
- Roky ověřená kvalita značky KENWOOD (už od roku 1946)

Kenwood CR-M10DAB


" class="more-information">více informací...

Konec nevzhledných vlasů se žehličkou na vlasy od Revlonu Salon Straight Copper Smooth

10.02.2020
Ahoj jmenuji se Lucka, mám dvouletou dcerku Nikolku a společně máme na Instagramu blog, kde sdílíme náš život. Jako blogerka jsem byla vybrána do teamu nezávislých testerek a mou úlohou je tedy nestranně napsat své pocity a zkušenosti s vybranými produkty. Jako první produkt na testování jsem si zvolila žehličku na vlasy od značky REVLON RVST2175E Salon Straight copper smooth, jelikož mám nepoddajné vlasy a žehličku používám denně.

Žehličku si můžete nastavit od 80°C až po profesionálních 235°C! Vysoká teplota se díky inovativnímu měděnému povrchu s trojitou keramickou vrstvou rovnoměrně a rychle rozloží na celé žehlící ploše. Což chrání Vaše vlasy před vysušením. I při mém častém využívání jsem vlasy neměla suché. Naopak, vlasy vypadaly krásně a měly lesk. To jsem při používání původní žehličky vůbec neměla.

Hrany žehličky jsou zaoblené, vytvářet si tak můžete buď vlny, nebo žehlit vlasy do rovna. Tak ji používám já. Nemám vyloženě vlnité vlasy, ale spíše velice nepoddajné, protože i přes rozčesání mi dost trčí, či se vlní každý na jinou stranu. Proto tedy volím vlasy rovné, navíc vlnité vlasy mi vzhledem ke kulatému obličeji vůbec nesluší a s rovnými vlasy se cítím krásně a tato žehlička jim dodává zdravý vzhled. Perfektní funkce je také inteligentní systém tepelné paměti, kdy jsem nemusela přemýšlet, jaká teplota mi nejvíce vyhovovala, ale měla jsem ji tam uloženou z posledního žehlení.

Revlon RVST2175E

K žehličce patří také profesionální otočný kabel, který mi velice vyhovoval, protože mi nikde nepřekážel a nezasahoval do žehlení, skvěle se otočí vždy tak, aby nebyl na obtíž. Skvělá je i jeho délka, kdy mi krásně dosáhl i do vzdálenější zásuvky. Jednoduché tlačítko ON/OFF zase zajistí okamžité zapnutí či vypnutí a pokud náhodou zapomenete žehličku vypnout, nemusíte mít strach, po 60 minutách se vypne zcela automaticky. Pro mě jako pro mámu je obrovská výhoda zámek destiček, které velice jednoduše zamknete pouhým posunutím prstu nahoru, či odemknete posunutím palce dolů. Nehrozí tak nebezpečí, že by se dítě spálilo. Bonus už je jen její krásný design a úžasná lehkost, velikost je akorát a praktičnost 100 %.

Myslím, že tuto žehličku by měla vlastnit každá žena, která má stejný problém s nepoddajnými vlasy jako já, protože mi rozzářila nejen vlasy, ale také úsměv, neboť se s rovnými vlasy cítím mnohem lépe. Navíc značka Revlon je tu s námi už od roku 1932, tudíž rozumí kráse a jejímu vlivu na naše životy. Určitě touto žehličkou neurazíte ani, když ji věnujete jako dárek, rozhodně ji velice doporučuji.

Revlon RVST2175E

Pokud vám byl můj článek užitečný nebo vás zajímá něco, co jste tu nenašli, můžete mě kontaktovat na mém
Instagramovém profilu." class="more-information">více informací...

FlOW‘N GO: zdravá voda ve stylovem hávu

09.02.2020
Přední výrobce filtrované vody, LAICA, přináší na trh unikátní koncept rychlého, pohodlného a designového filtrování vody v podobě filtrační láhve Flow'n go.

více informací...

Recenze Kenwood CR-ST50DAB: Multifunkční rádio a bezdrátový reproduktor v jednom

06.02.2020
V dnešní recenzi se podíváme na dnes už době poněkud neobvyklý produkt. Jedná se o kombinovaný rádio přijímač, který podporuje jak FM a DAB, tak připojení pomocí Bluetooth a dalších metod. Jde v podstatě o jednoduchou mobilní poslechovou stanici, která se může hodit do míst, kde se nechcete stavět s nějakým větším audiosystémem.

Provedení

Rádio je kromě mřížky, která zakrývá čelně umístěné reproduktory, celá z plastu. Na čelní straně se kromě reproduktorů nachází také monochromatický displej. Na horní straně pak najdeme všechny ovládací prvky, včetně dvou velkých potenciometrů přičemž jeden z nich slouží k ladění a ovládání rádia, ten druhý pak ovládá hlasitost. Mezi nimi se nachází dvě řady po pěti tlačítkách s dalšími ovládacími prvky. Z obrázků je jejich funkce jasně patrná, viz galerie. Boky jsou holé, na spodní straně se nachází čtyři gumové protiskluzové nožičky. Na zadní straně pak najdeme vysouvací anténu, konektor pro napájení, dvojici analogových konektorů a prostor pro čtyři baterie. Plastová konstrukce vypadá relativně bytelně a celé rádio působí solidním dojmem. O žádný outdoorový kousek však nejde a nejlépe mu tak bude někde na poličce.

Kenwood CR-ST50DAB

Ovládání
Ovládání je velice snadné a pokud jste někdy viděli klasické rádio, nebude vám dělat sebemenší problém. Díky integrovanému displeji je přesně vidět, co zrovna na rádiu děláte a vše je tak nějak intuitivní. Rádio nabízí 4 tlačítka pro oblíbené stanice a pak ještě 20 pozic pro uložení dalších. Ovládací potenciometr má přerušovaný chod, potenciometr hlasitosti pak plynulý s jemným odporem. Jak ladění klasického FM rádia, tak DAB+ je velmi snadné, připojení telefonu za pomocí Bluetooth taktéž.

Kenwood CR-ST50DAB

Zvuk
Po zvukové stránce o žádný zázrak bohužel nejde. Je však nutné brát v potaz, že audiofilní zážitek zde nebyl cílem. I když jde o stereo rádio, zvukový přednes je trochu plochý, basy jsou slabší a celkově jde o spíše středový projev. V případě poslechu rádia o příliš velký problém nejde, neboť kvalita přijímaného signálu stejně není nikterak vysoká. Po připojení telefonu a poslechu Apple Music/Spotify je to o něco lepší, dedikované bezdrátové reproduktory však nabídnou příjemnější zvukový zážitek.

Kenwood CR-ST50DAB

Závěr
Bezdrátová rádia jsou dnes velmi specifickým zbožím, neboť jejich funkci dokáží více či méně zastoupit například bezdrátové reproduktory spojené s chytrým telefonem, který dokáže rádio přijímat například skrze aplikaci nebo web. I tak však existují situace, ve kterých má dnes recenzovaný produkt své místo. Například jako jednoduché (a přenosné) rádio na chalupu, ke kterému je možné přes Bluetooth připojit jiný zdroj hudby. Pokud podobně specifický produkt hledáte, Kenwood CR-ST50DAB stojí za zvážení.

Kenwood CR-ST50DAB


" class="more-information">více informací...

JBL Tune 220 TWS: Airpods pro Android - [recenze]

04.02.2020
Najnovší model true wireless od JBL má ďalšiu videorecenziu. Tentoraz zo spolupracujúceho youtube kanála Huramobil. Nájdi si 7 minút a pozri si najnovšiu videorecenziu na slúchadlá s bluetooth 5.0.
" class="more-information">více informací...

Inhalace uleví při nachlazení i zrádné chřipce

02.02.2020
Počty nakažených různými respiračními chorobami se v posledních letech prudce zvyšují. Nebezpečná chřipka postihne každý rok zhruba 15 procent populace. V Česku jí ročně onemocní asi milion obyvatel. Hlavními „přenašeči“ jsou děti v předškolním a školním věku. Nejohroženější skupinu pak představují lidé s chronickým onemocněním dýchacích cest, kardiovaskulárního systému, ledvin, osoby s diabetem, imunodeficitem, děti léčené dlouhodobě salicyláty a osoby nad 50 let. Jak se před nepříjemným nachlazením a nebezpečnou chřipkou chránit? A co dělat, když udeří v plné síle?
Tady je deset tipů na ty nejlepší.

Dnes už naštěstí nemusíme složitě stát nad umyvadlem nebo hrncem plným vroucí vody a s ručníkem na hlavě vdechovat horkou páru. Moderní možnosti inhalace jsou přeci jen mnohem komfortnější a příjemnější. Inhalace navíc dokáže ulevit při onemocnění horních a dolních dýchacích cest, alergiích nebo respiračních onemocněních.

Laica inhalator

Abyste minimalizovali riziko propuknutí nemoci nebo zdravotních komplikací, je dobré pravidelně inhalovat od podzimu do jara a intenzivněji pak především v obdobích různých epidemií. Pokud vás trápí astma a jiné chronické plicní choroby, pak je dobré inhalovat preventivně po celý rok. Alergici by pak měli zařadit inhalaci do svého denního harmonogramu po celé období výskytu „jejich“ alergenu, o čemž se ostatně zmiňujeme už v jednom z dřívějších článků.
Inhalace dokáže léčbu zkrátit i zpříjemnit

Dalším benefitem je i obecně převládající názor, že správné inhalování umožňuje překonat nepříjemné příznaky (např. rýmu) rychleji a navíc tato metoda zajišťuje vysoký komfort během samotného procesu, což ocení především rodiče menších dětí nebo starší osoby.

Náš tip: Přečtěte si, jak vybrat inhalátor pro dítě a na co se při výběru zaměřit.

Aby byla inhalace maximálně účinná, je dobré o ní přemýšlet ještě před pořízením nového inhalátoru (nebulizátoru). Na trhu jsou k dostání dva druhy – inhalátory kompresorové a ultrazvukové. Informace o tom, který ze zmíněných inhalátorů vybrat, jsme pro vás sesumírovali do tohohle článku.  

Laica inhalator

Nesmírně důležitá je také správná technika inhalace. Ideální je, pokud budete u inhalace sedět a držte hlavu vzpřímeně, v jedné ose s páteří. Také váš trup by měl být vzpřímený. To proto, aby se dýchací cesty lidově řečeno otevřely a mohla do nich proudit účinná látka.

I dýchání je v tomhle případě „věda“, kterou není radno podceňovat. Nejprve je potřeba se pomalu a zhluboka nadechnout nosem anebo ústy. V této fázi by měla být maska inhalátoru nasazená. Následně si udělejte krátkou dechovou pauzu. To proto, aby se léčivo usadilo na stěnách dýchacího ústrojí a ihned neodcházelo při výdechu. Dalším krokem je důkladný výdech ústy, po kterém opět následuje krátká dechová pauza.

Mohlo by vás zajímat: Další tipy o tom, co dělat před samotnou inhalací a čemu se vyhnout bezprostředně po ní najdete tady.

Laica inhalator

Vyzbrojte se účinnou zbraní
Moderní nebulizátory jsou součástí „rodiny“ italského výrobce, který na našem trhu působí již od roku 1974. Největší předností Laica inhalátorů je jistě jednoduché a všestranné použití, stejně jako vysoká kvalita použitých materiálů a komponentů zajišťující dlouhou životnost.

Inhalace je nesmírně šetrným a moderním způsobem, jak se zbavit nepříjemných zdravotních komplikací nebo jejich průběh zmírnit, případně zkrátit dobu léčby. Některé zdroje dokonce tvrdí, že používání inhalátoru při prvních příznacích nachlazení může zabránit propuknutí onemocnění do těžšího stadia a tím snížit nezbytnost nasazení antibiotik. Pokud ale příznaky onemocnění i po týdnu přetrvávají nebo se nárazově zhorší, je návštěva lékaře nezbytnost

Laica inhalator
" class="more-information">více informací...

Nejvšestranější přenosný reproduktor je od značky KENWOOD

31.01.2020
Značka známá zejména svými kvalitními autorádii to občas zkouší i v trochu příbuzných odvětvích. Tentokrát zkouší na trh prorazit se svými dvěma novými přenosnými reproduktory. A můžeme potvrdit, že má našlápnuto dobrým směrem.

I když výrobce řadí tyto modely mezi přenosné reproduktory, spíše bychom dali přednost definici skladnější. A i zaměření těchto reproduktorů je posunuté oproti klasickým přenosným reproduktorům trochu dál.

Parametry
Když jsme si zběžně prohlédli parametry, víme, že je to téměř ideální reproduktor, který na trhu chybí. Především disponuje zabudovaným FM RDS/DAB+ tunerem. Na tuto funkci přenosné reproduktory už pomalu zapomínají a spoléhají se na zdroj z připojeného zdroje, ale nedokážou samostatně fungovat. Bluetooth ve verzi 5.0 vám zabezpečí konektivitu s dalšími zařízeními, jako jsou mobilní telefony, notebooky či počítače bez potřeby jakéhokoli kabelu.

Měniče s max. výkonem 3W zabezpečí dostatek zvuku bez jakéhokoli zkreslení v běžné domácnosti. Na párty to není, ale svou úlohu někde na chatě, v domácnosti nebo u počítače si zabezpečí bez problémů.

Kenwood CR-ST50DAB

Téměř ideální reproduktor
Tím výpočet vlastností nekončí. KENWOOD CR-ST50DAB nás oslovil právě těmi maličkostmi, které jsou na první pohled možná neviditelné. Reproduktor můžete použít i jako PC reproduktor, protože na zadní straně disponuje konektorem AUX-In. Hned vedle je identický konektor, do kterého si můžete připojit sluchátka. Toto nám velmi chybí i na klasických PC reproduktorech. K počítači nebo jinému zařízení máte standardně připojené reproduktory, ale občas chcete poslouchat dál, ale nerušit okolí. Takto stačí na reproduktor připojit sluchátka, reproduktor se ztlumí a zvuk jde jen do sluchátek.

Kenwood CR-ST50DAB

Důležitou maličkostí jsou i ovládací tlačítka společně se stavovým displejem. Displej je dostatečně velký a dokonale čitelný. Sice se nedají konfigurovat možnosti zobrazení, ale není to potřeba. Primární je zobrazení aktuálního času a zdroje zvuku. U DAB+ či FM se vám zobrazuje název stanice + další stanice, pokud je daná vysílaná stanice posílá do éteru. Tlačítka poskytují základní ovládání, ale jsou tu doplňková tlačítka na uložení čtyřech rádio stanic (plus si můžete uložit do paměti dalších 16 stanic). To platí zvlášť pro FM a zvlášť pro DAB. Pravé otočné kolečko slouží na ovládání hlasitosti a levé je multifunkční. Např. v Bluetooth režimu funguje při stlačení jako PLAY/PAUSE. Slouží i na pohyb v menu, či jemné ladění. (Menší model CR-M10DAB má trochu jiné uspořádání).

Kenwood CR-ST50DAB

Přenosný reproduktor se definuje i tak, že by měl sloužit na přehrávání kdekoli. A když kdekoli, tak i tam kde není elektrická zásuvka a musí disponovat vlastním napájením. Navzdory tomu, jaké rozměry tento reproduktor má, nedisponuje vlastní vestavěnou baterií.

KENWOOD CR-ST50DAB se dá napájet pomocí 4 baterií typu AA. Může to být výhodou i nevýhodou. Záleží, z jakého úhlu se na to díváte. My v tom vidíme pozitivum. Po vybití integrované baterie potřebuje zdroj energie na další nabití. V tomto případě vám stačí vyměnit baterie. A baterie typu AA seženete na celém světě v jakékoli zastrčené vesničce. Podobně jako coca-colu.

Kenwood CR-ST50DAB

Dizajn reproduktoru
Na KENWOOD CR-ST50DAB se nám líbí i jeho dizajn s nádechem retra. Nikde není nic komplikovaného na ovládání a všechno je jasné. K dokonalosti nám chybí jen vyklápěcí rukojeť na přenášení. Ale jeho kvádrový dizajn se zaoblenými hranami nám přijde velice účelový. Nemáte problém umístit reproduktor do jakéhokoli prostoru. Měniče reproduktorů jsou jen v přední části zařízení hrající směrem dopředu. Nikde nic nevyčnívá a ani nepřekáží. Jediné co je nutné, aby reproduktor disponoval teleskopickou vysouvací anténou. Ta je umístěná v zadní části.

Kenwood CR-ST50DAB

Zvukové vlastnosti
Nebudeme si nic nalhávat. Není to žádný audiofilský zázrak, což není ani účelem takového reproduktoru. V dané kategorii je to nadprůměrný reproduktor, který je určený na běžné poslouchání. Většina ho bude používat na poslouchání rádia, kde, řekněme si pravdu, nevysílají v nějak vysoké kvalitě. Z čeho jsme byli překvapení je, že i digitální rádio vysílá někde na úrovni 128kbps. Navzdory tomu, pokud je datový tok na podprůměrné úrovni, přehraje dané vysílání na vynikající úrovni.

O něco horší je to už s přehráváním hudby. Hudbě chybí potřebná dynamika, hlubší basy a vyšší výšky. Měniče jsou optimalizované víc na střední pásmo, které všemu dominuje. Jak už jsme řekli dřív, je to reproduktor, kde primárně hraje digitální a analogové rádio. Na dennodenní poslouchání v pozadí, někde v kanceláři, doma v kuchyni je to ideální. Zastoupí svojí úlohu i jako reproduktor k počítači.

Kenwood CR-ST50DAB

Má i svoje chyby na kráse
Dokonalý reproduktor hledáme už velmi dlouho, ale tak jako při všem, nic není dokonalé.
Navíc každý má svoje preference. Pokud bychom měli zhodnotit tento reproduktor na všeobecné použití, dali bychom mu hodnocení někde na úrovni 85% až 90%. A co nám vadilo anebo chybělo?
-    Chybí rukojeť na přenášení, což tento dizajn reproduktoru vyžaduje
-    Nedá se vůbec vypnout podsvícení displeje (jen snížit jas)
-    Napájení je řešené přes speciální jack konektor. Výrobce už mohl zvolit USB napájení

Pozitiva převládají nad těmi pár negativy
- DAB+ / FM rádio
- rádiobudík
- Bluetooth 5.0
- Aux-In a sluchátkový výstup
- Namísto integrované baterie, napájení na 4x AA baterie
- jednoduchý a účelový dizajn
- skvělý poměr cena/výkon
- Roky ověřená kvalita značky KENWOOD (už od roku 1946)

Závěr
Pokud hledáte klasické rádio, tak KENWOOD je právě pro Vás. Vzali dizajn klasických tranzistorových rádií a vylepšili ho na moderní úroveň.  Disponuje navíc Bluetooth konektivitou ve verzi 5.0. Rádio si připojíte i k počítači pomocí AUX-In konektoru. Rádio si najde svoje místo všude, v kuchyni, garáži, pracovišti anebo na chatě. My ho doporučujeme všemi deseti." class="more-information">více informací...

Zdají se vám sluchátka AirPods drahé JBL přineslo model za poloviční cenu

29.01.2020
O tom, že Apple představením svých sluchátek AirPods trefil do černého, ​​dnes nepochybuje nikdo. Úspěšné produkty mají svých napodobitelů a dnes se k nim přidala firma JBL. Ve snaze zaujmout přišla s prudce akční cenou, která se zastavila na 100 dolarech.


JBL TUNE 220TWS nabízejí výdrž 3 hodiny, v kombinaci s pouzdrem nabídnou posluchačem 16 hodin hudby, což je o něco méně než nabízí Apple. Levná cena se odráží na absenci některých funkcí, které JBL nabízí v jiných modelech, například vestavěný hlasový asistent nebo funkce AmbientAware. Sluchátka se začnou prodávat na jaře.

Kromě TUNE 220TWS představilo JBL model LIVE 300TWS, který je nástupcem LIVE 220TWS. Sluchátka nabízejí voděodolnost (IPX5) a jsou tak vhodnější i pro sportovce. Mají zabudované hlasové asistenty Amazon Alexa a Google.

Režim TalkThru ztiší přehrávání audio ve sluchátkách a zesílí vnější zvuky, což usnadní uživatelům komunikaci s okolím, aniž je museli vytahovat z uší. AmbientAware umožňuje slyšet zvuk z okolí a zajistí tak vyšší bezpečnost posluchače, což je šikovná funkce zejména ve městě například pro cyklisty.

JBL Live 300TWS

JBL LIVE 300TWS vydrží 4 hodiny na jedno nabití, pouzdro jim dodá dalších 14 hodin. Cena sluchátek je určena na 150 dolarů. Prodávat se začnou už na jaře tohoto roku.

Oficiální cena v dolarech je uváděna bez daně, protože její výše není stejná v každém americkém státě.
" class="more-information">více informací...

Recenze JBL Endurance Dive: Sportovní sluchátka, která si vezmete i do bazénu

27.01.2020
V dnešní recenzi se podíváme na sportovní bezdrátová sluchátka, která se chlubí tím, že se dají používat i při plavání. Model z řady JBL Endurance jsme tu už párkrát měli (Peak/Run/Sprint) a tak budeme mít alespoň porovnání, v čem všem je dnes testovaný model Endurance Dive jiný.

Provedení

Tělo sluchátek je z plastu, většina povrchu je však pogumovaná a to včetně propojovacího kabelu, který je tak akorát dlouhý. Špunty jako takové jsou silikonové, stejně jako ergonomické nástavce do uší. Sluchátka působí bytelným dojmem, který možná trochu kazí odhalení microUSB konektor pro nabíjení. To je trochu udivující vzhledem k určení tohoto modelu.

JBL Endurance Dive

Ergonomie a ovládání
JBL Endurance Dive disponují třemi velikostmi vyměnitelných špuntů společně se silikonovým nástavcem a pogumovanými nožičkami. Všechny tyto prvky by se v ideálním případě měli postarat o to, že budou sluchátka jak pevně držet, tak se pohodlně nosit. Při zvolení správné velikosti sluchátka opravdu dobře drží v uších, i když při plavání s tím možná může být trochu problém, vzhledem k odporu vody. Sluchátka jako taková jsou velice lehká a nosí se pohodlně. Propojovací kabel není ani dlouhý, ani krátký a tak nikde nepřekáží.

Vzhledem k absenci jakýchkoliv fyzických tlačítek je ovládání sluchátek založeno jen na několika dotykových gestech. S tím může být z počátku problém, v návodu jsou však všechny funkce vysvětleny. Ovládání hlasitosti směrem nahoru a dolů nefunguje zcela spolehlivě, je však otázkou, zdali je na vině nešikovnost uživatele nebo nepřesná citlivost dotykových ploch.

JBL Endurance Dive

Zvuk
Zvuková stránka není bohužel silnou stránkou tohoto modelu, a to vlivem (dle mého názoru) nešťastného naladění požitých měničů. Charakter zvuku je až nepříjemně světlý s velmi výraznými výškami. To jednak způsobuje potenciálně nepohodlný poslech pro některé citlivější posluchače, především ale dochází k výraznějšímu zkreslení při vysokých hlasitostech. Zvukový profil sluchátek mne velmi překvapil, neboť je s ohledem na ostatní JBL sluchátka poměrně ojedinělý.

Daleko příjemnějšího zvukového projevu jsem dosáhl při úpravě ekvalizéru, ve kterém jsem stáhl vyšší frekvence, čímž se zvukový projev alespoň trochu vyvážil. Možnosti ekvalizéru však uživatelé nemají k dispozici vždy, zejména pak při plavání, což je jeden z hlavních taháků tohoto modelu. Stažením vyšších frekvencí sice dojde k osekání nepříjemných výšek, ze zvuku se pak ale mohou téměř vytratit některé prvky, jako jsou například činely.

JBL Endurance Dive

Resumé
JBL Endurance Dive je poněkud zvláštní model. Z hlediska provedení a ergonomie mu není příliš co vytknout, v tomto ohledu sluchátka odpovídají svému sportovnímu zaměření. Z hlediska zvukové produkce však JBL disponuje mnohem povedenějšími a příjemnějšími modely, a to i v kategorii sluchátek pro aktivní uživatele. Pokud vám tedy nejde vyloženě o poslech při plavání a interní paměti, porozhlédněte se jinde.

JBL Endurance Dive


" class="more-information">více informací...

Japonský KENWOOD uvádza na trh dva modely domácich štýlových DAB+/FM rádii

26.01.2020
Značka KENWOOD, jako jeden ze světově nejrespektovanějších výrobců radií, autorádií a vysílaček přichází na trh s novinkami v oblasti domácích přenosných rádií. Digitální vysílání (DAB+) tady už pár let máme a byly by škoda na něj nepřejít.

Kenwood CR-M10DAB
" class="more-information">více informací...

JBL Boombox vs. JBL Boombox 2

24.01.2020
Do rúk sa nám dostala od výrobcu už oficiálna špecifikácia na nedávno predstavenú novinku JBL Boombox 2. A my sa s vami s ňou podelíme a rovno si parametre porovnáme s predchádzajúcim modelom.
JBL Boombox JBL Boombox 2 Bluetooth v4.2 v5.1 Meniče 2x4" + 2x20mm 2x4" + 2x20mm Výkon 2x20W(batéria); 2x30W (sieť) 2x30W(batéria); 2x40W (sieť) Frekvenčný rozsah 50Hz - 20kHz 50Hz - 20kHz Batéria 74Wh 72.6Wh Výdrž 24 hodín 24 hodín Čas nabíjania <6.5 hodiny <6.5 hodiny Rozmery 254.5 x 495 x 195.5mm 256.1 x 484.43 x 200.75mm Hmotnosť 5.25kg 5.91kg
Reproduktor by v našich končinách mal byť dostupný v priebehu apríla 2020 za približnú cenu 499,- €" class="more-information">více informací...

Harman Kardon představil zajímavou konkurenci AirPods

23.01.2020
Společnost Harman Kardon je mezi příznivci Applu známá především díky průhledným reproduktorům Soundsticks, které byly jednu dobu prodávány v Apple Storech. V minulosti Harman Kardon produkoval také sluchátka, avšak od toho později upustil. Představení AirPods a později AirPods Pro však zřejmě zahýbalo celým světem natolik, že se tohoto malého zemětřesení rozhodl Harman Kardon využít a znovu vpluje do vod sluchátkového průmyslu. Po šesti letech totiž představil nová bezdrátová sluchátka, která mají přímo konkurovat AirPodům.

Kromě bezdrátových in-ear sluchátek s označením Fly TWS představil Harman Kardon ještě klasická bezdrátová over-ear sluchátka, jež nesou označení Fly ANC. S nimi chce společnost bojovat proti konkurenci v podobě Bose 700, Sony WH-1000XM3, Bowers & Wilkins PX7 a dalším sluchátkům v cenové hladině 350 až 400 dolarů (7.900 až 9.000 korun bez daně a dalších poplatků). Za Fly ANC si Harman Kardon chce 250 dolarů (5.600 korun bez daně a dalších poplatků). Tato sluchátka nabízí 40mm drivery společně se zvukem, který je perfektně optimalizovaný na cestování. Přívlastek ANC označuje technologii Active Noise Cancelation, tedy aktivní potlačení okolního hluku, které můžeme znát například z AirPods Pro. Výdrž baterie sluchátek Fly ANC je okolo 20 hodin při zapnutém aktivní potlačení hluku, v případě deaktivace této funkce se výdrž baterie dostává na úctyhodných 30 hodin. Ani u jednoho modelu není nicméně zatím jasné, kdy se dostane na pulty obchodů." class="more-information">více informací...

JBL vstupuje do sveta herných headsetov s novou sériou Quantum

21.01.2020
Na predstavení herného príslušenstva pod nehernou technologickou značkou dnes už nie je nič unikátne. JBL to však aj tak dokázalo ozvláštniť predstavením novej série herných headsetov, ktoré obohatilo o nové technológie z vlastnej dielne.
JBL Quantum, ktorú tvorí sedem herných headsetov a jeden model herných reproduktorov. Začnime teda s osamotenými reproduktormi.

Tie nesú názov JBL Quantum Duo a na pohľad okamžite zaujmú otvorenými drivermi, ako aj farebným podsvietením. Zatiaľ nie je jasné, či pôjde o plne programovateľné podsvietenie, no reproduktory majú ponúknuť niekoľko farebných nastavení a správaní.

Ich silnou stránkou je nová technológia Dolby Digital, ktorá dokáže simulovať priestorový zvuk, vďaka čomu budú môcť hráči rozpoznať smer prichádzajúceho zvuku aj bez slúchadiel. K počítaču, ale aj k Macu alebo herným konzolám sa pripájajú cez USB port. V predaji budú od apríla za odporúčanú cenu 159 €.

JBL Quantum

Ponuku herných headsetov na druhej strane otvára výrazne lacnejší model JBL Quantum 100, ktorý pri cene 39,99 € stavia na rovnakej zvukovej technológii JBL QuantumSOUND, ako aj vyššie sopmínané reproduktory. V tomto prípade ide o drôtový headset s 3,5-mm jackom, čo platí aj pre vyšší model Quantum 200 s cenou 59,99 €.

Model JBL Quantum 300 s cenou 79,99 € je taktiež drôtový, no ponúka už aj priestorové ozvučenie JBL QuantumSURROUND s možnosťou pripojenia slúchadiel cez USB Audio adaptér. Model Quantum 400 s cenou 99,99 € k tomu pridáva už aj technológiu DTS Headphone 2.0 a softvér JBL QuantumENGINE s priamym pripojením slúchadiel cez 3,5-mm jack alebo USB.

JBL Quantum

Headset JBL Quantum 600 s cenou 149 € už okrem 3,5-mm jacku ponúka aj bezdrôtové pripojenie, no iba cez 2,4 GHz pásmo a bez aktívneho potláčania okolitého hluku. Túto funkciu ponúkne až headset JBL Quantum 800, ktorý za 199 € ponúka už aj pripojenie cez Bluetooth 5.0.

Vlajkovou loďou napokon bude headset JBL Quantum ONE s proprietárnou technológiou JBL QuantumSPHERE 360 pre plnohodnotné priestorové ozvučenie hier. Najvyšší model bude stáť 249 € a do predaja dorazí aj so zvyškom série v priebehu apríla." class="more-information">více informací...

JBL Tune 220TWS - true wireless slúchadlá za stovku

17.01.2020
True wireless slúchadlá s cenovkou tesne pod sto eur konkurujú drahším AirPodom od Applu. Ponúkajú zvuk JBL Pure Bass a spolu s nabíjacím puzdrom až 19 hodín prehrávania hudby.

Základné parametre:

Hmotnosť 56 gramov, veľkosť meniča 12 mm, frekvenčná odozva: 20 Hz – 20 kHz, impedancia 32 ohmov, Bluetooth 5.0, kapacita batérie v jednom súchadle 22 mAh, batéria v nabíjacom puzdre 410 mAh, doba nabíjania 2 hodiny, čas prehrávania 3 hodiny, celkový čas prehrávania s nabíjacím puzdrom 19 hodín, kompatibilita s Androidom a iOS.

Obsah balenia:
Slúchadlá JBL Tune 220TWS, USB-C nabíjací kábel, nabíjacie puzdro, dokumenty.

JBL Tune 220TWS

Výrobca upozorňuje na 12 mm meniče vybavené zvukom JBL Pure Bass, ergonomický dizajn, ktorý je vhodný na celodenné nosenie a elegantný kovový povrch v niekoľkých farebných variantoch.

Slúchadlá poskytnú tri hodiny prehrávania na jedno nabitie a ďalších 16 hodín z nabíjacieho puzdra vreckovej veľkosti. Pomocou ovládacích prvkov na slúchadlách môžete prepínať medzi skladbami, pozastaviť prehrávanie, uskutočnovať telefonické hovory a spustiť hlasového asistenta.

JBL Tune TWS220 sú v slovenských obchodoch dostupné za 99 eur v štyroch farbách: čiernej, bielej, modrej a ružovej.

JBL Tune 220TWS


" class="more-information">více informací...

CES 2020: Novinka Harman/Kardon SoundSticks 4 - ikonický dizajn je s nami už 20 rokov

15.01.2020
Verili by ste tomu, že tento inkonický reproduktor je tu s nami už 20 rokov v takmer nezmenenej podobe? Harman/Kardon Soundsticks je vystavený aj v múzeu národného umenia a teraz prichádza k nám už vo štvrtej verzii v takmer nezmenenej podobe.
více informací...

CES 2020: Novinka JBL Boombox 2 s epickým zvukem celý den

14.01.2020
Povstaňte. Přichází nový král v přenosných reproduktorech. Monstrózní JBL Boombox je ještě hlasitější, hezčí a odolnější než jeho předchůdce. Tento reproduktor je to, co chcete.

V těle je ukryta i patentovaná technologie JBL PartyBoost díky které se můžete spojit s neomezeným počtem dalšich reproduktorů a užít si tak jedinečnou párty.

Cenu očekáváme na úrovni 499, - € s dostupností během dubna 2020. Proto je už dnes první verze reproduktoru JBL Boombox za akční výprodejovou cenu. Pokud nepotřebuješ funkci PartyBoost, která není kompatibilní s JBL Connect +, tak nemáš nad čím váhat.

Nezapomeň nás sledovat dál a dozvíš se o dalších novinkách představených na výstavě CES v Las Vegas či více podrobností o představených produktech, když budeme mít k dispozici kompletní specifikaci.

JBL Boombox 2
" class="more-information">více informací...

CES 2020: Novinka JBL Horizon 2

13.01.2020
První generace populárního rádio budíku je už s námi přes 5 let! A je to tak geniální, že nebylo třeba ho za celou dobu vůbec inovovat. Jeho sláva upadne s nástupem další generace. Druhá generace rádio budíku má inovovaný desig, velký LCD displej, osvětlení okolí a předvolby pro oblíbené rádio stanice.


JBL Horizon 2 vás nebude budit nějakým "plechovým" zvukem. Díky technologii JBL Original Pro Sound, která je integrována i do většiny sluchátek či přenosných reproduktorů, se budete budit příjemně s dokonalým hudebním projevem. Reproduktor poskytuje hluboké basy, působivé zabarvení a udržuje stabilní rovnováhu mezi nízkými a vysokými frekvencemi.

JBL Horizon 2 je druhým přijímačem DAB / FM vysílání od JBL, po nejprodávanějším DAB tuneru JBL Tuner na evropském trhu.

JBL Horizon 2

Další Funkce JBL Horizon 2:
- Bezdrátové streamování Bluetooth: připojte si k reproduktoru jakékoliv Bluetooth zařízení
- FM a DAB rádio: kvalitní příjem rádio vysílání pomocí DAB. Pokud nejste v pokrytí DAB, poslouží vám stále dobře i FM vysílání
- Nabijte si přes noc svůj telefon: integrovaná dvojice USB portů vám zajistí, že ráno máte nabitý svůj telefon
- Otočný ovládací knoflík: Pomocí jediného tlačítka si rychle vyberete čas buzení, odložíte budík, nastavíte hlasitost, či zapnete a vypnete osvětlení.

Nezapomeň nás sledovat dál a dozvíš se o dalších novinkách představených na výstavě CES v Las Vegas či více podrobností o představených produktech, když budeme mít k dispozici kompletní specifikaci.h, keď budeme mať k dispozícii kompletnú špecifikáciu." class="more-information">více informací...

První horká novinka JBL na CES 2020 Sluchátka JBL Club

10.01.2020
Na největším světovém veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas, uvedla americká značka JBL, novou sérii sluchátek JBL Club, které byly inspirovány zkušenostmi profesionálních hudebníků a přizpůsobují zvuk každému posluchači díky technologii JBL Pro Sound, Personal-Fi ™. Navíc sluchátka přinášejí pokročilou technologii Noise Cancelling, spolu už dnes všudypřítomnou podporou inteligentních asistentů.Nezapomeň nás sledovat dál a dozvíš se o dalších novinkách představených na výstavě CES v Las Vegas či více podrobností o představených produktech, když budeme mít k dispozici kompletní specifikaci.

" class="more-information">více informací...

Krásné romantické lokny za pár minut s kulmou REVLON Pro Collection Salon Long-Last Curls and Waves Styler

08.01.2020
Jako influncerka jsem byla vybraná do týmu nezávislých testerek, abych nestranně otestovala produkty a napsala své postřehy, pocity, zkušenosti.

Vynikající výsledky? No co Vám budu povídat.. Snadno a rychle! Já nejsem ten typ ženy, že bych ráno musela stát hodiny u zrcadla. Hlavně mi na to schází ten čas. Veškerá péče o sebe samou přichází až hodně pozdě večer, po usnutí dětí. Ráno jsem zvyklá v první řadě udělat dětem snídani, vyčistit si zuby, obléct všechny, sobě nanést krém na obličej, řasenku, rtěnku, rozmotat vlasy z drdolu apod. A šup starat se dále o děti. Ovšem! Tato kulma Vám vytvoří dokonalé lokny opravdu již do pár minut.

Jak jsem psala výše, s hodně kudrnatými vlasy jako pudl mé vlasy vypadaly, jak to jen popsat, divně. A to je právě to kouzlo kulmy REVLON. Každá žena si udělá lokny dle své představy. Toužíte po hodně hustých loknách? Tak prosím, stačí nastavit k horní hranici stupňům. Chcete mít spíše něžné lokny? Stačí ubrat na teplotě, nechat působit kratší dobu a můžete začít kouzlit.

Revlon RVIR1159

Co se mi obzvláště líbí, je uchycení vlasů pomocí kleští. Některé kulmy kleště nemají. Jednu takovou jsem dříve vlastnila a ne jednou jsem si popálila prsty. A to pěkně bolí. S touto kulmou REVLON se mi to už stát nemůže. Kleště snadno uchytí jednotlivé pramínky vlasů a natočí do požadovaného tvaru. A nejen, že mi u mé předchozí kulmy scházely kleště, scházel mi také stojánek. Tato kulma stojánek má, a tak se Vám nemůže stát, že byste si spálili povrch podkladu, na kterém kulmu máte položenou.

Kulmu používám okolo 140/160°C. Natáčím pramínek po pramínku. U každého natočení pramínku si napočítám do desíti a kleště otevřu. Následně aplikuji fixační sprej na vlasy a je hotovo. Kulmu nepoužívám každé ráno, ale obden. Povrch kulmy obsahuje měď a zlato, které uzavřou teplotu ve vlasech, čímž zabezpečí dlouhotrvající styling. Takže i na druhý den po použití kulmy na poměrně nízké a k vlasům šetrné teplotě mám stále zajímavě, jemně zvlněné vlásky. A je mi líto ty jemné kudrlinky rozčesávat a opět natáčet.

Já jsem s kulmou moc spokojená a doporučuji jí všemi deseti. Nicméně se můžete podívat na přiloženou fotografii a posoudit sami. Takové romantické vlnky jsem vytvořila přesně za 9 minutek - stopovala jsem na hodinkách! Pro mě je tato kulma mým malým zachráncem. Nedovedu si představit jít ven bez vlnitých vlasů v rozpuštěném stavu - bez gumičky. Kdo také vlastní řídké, jemné vlásky, určitě mi rozumí.

Revlon RVIR1159

Musím podotknout, že se lokny nelíbí jen mě, ale hlavně mé drahé polovičce, manželovi. Vždy se oblíkám, líčím a celkově se o sebe starám tak, abych se líbila hlavně partnerovi. A to nyní svůj účel plní a já můžu být spokojená, že mé starosti s vlasy konečně skončily.

Jestli Vás zajímá něco, co jste se v tomto článku nedozvěděli, neváhejte mi napsat na můj
Insta profil. Ráda na vše odpovím. Už teď se těším na další články.

Revlon RVIR1159
" class="more-information">více informací...

JBL Pulse 4 roztančí každou party unikátní světelní šou

02.01.2020
JBL Pulse 4 je právě ten druh zařízení, které ho na míle odliší od ostatních a nechá je doslova ve stínu. Do redakce nám přišel jeho nejnovější generace, který vypadá ještě lépe než předchozí verze. Během dlouhých večerů nám dělal milou společnost.


Dnes jsme spíše zvyklí na odlehčené výrobky, takže když jsem vybalil reproduktor, překvapila mě jeho poměrně vysoká hmotnost. V případě tohoto druhu zařízení jde o pozitivní fakt. Znamená to totiž, že výrobce nešetřil na zvukovém měniči, který má 5,7 cm.

Reproduktor má 96 x 96 x 207 mm, 1,26 kg a výstupní výkon 20 W. Nabíjí se přes USB-C (zhruba 3,5 hodiny). Přenos zvuku zajišťuje Bluetooth 4.2, frekvenční charakteristika je 70 Hz až 20 kHz.

JBL Pulse 4

Baterie v JBL Pulse 4 má kapacitu 7 260 mAh a vydrží 12 hodin na jedno nabití. Jak se na správný party reproduktor patří, nechybí mu voděodolnost (IPX7), takže se jeho majitel nemusí bát ani případného postříkání vodou nebo zmoknutím v dešti.

To, čím je JBL Pulse 4 jedinečným, je působivá světelná show. Zapomeňte na představu o barevné hudbě retro diskotéky, toto je úplně jiná liga! Barvy se slévají, mísí do různých odstínů a měnících se textur. Pokud si myslíte, že to bude zajímavé spíše pro děti, mýlíte se.

JBL Pulse 4

Nevím to jak v JBL dokázali, ale LED displej na JBL Pulse 4 je doslova hypnotizující. Provází vás oblíbená hudba a vy nevíte od tohoto zářivého divadla odtrhnout oči. Abyste naplno využili možnosti světelné show, potřebujete mít nainstalovanou aplikaci JBL Connect. Ta slouží k ovládání a nastavení různých režimů. Možností je neuvěřitelně mnoho, například Color Picker - vyfotíte interiér a následně přenesete barevné schéma pozadí do displeje.

Nezklamalo mě ani hudební podání. JBL patří pod skupinu Harman, která vyrábí špičkové hudební systémy Harman Kardon. Je třeba si však uvědomit, že tento model je určen spíše pro zábavu, kde naplno vyniká díky hudební a originální světelné show.

JBL Pulse 4

Jedinou věc, kterou bych Pulse 4 vytkl, je absence ekvalizéru. Tím však disponuje většina hudebních přehrávačů, takže to není něco, co by výrazně omezovalo funkcionalitu reproduktoru. Zařízení také nepodporuje handsfree, vzhledem k využití to nepovažuji za nedostatek.

Funkce JBL PartyBoost dokáže spárovat několik reproduktorů od JBL. Pokud máte dva, můžete využít režim Stereo, pokud je dáte dohromady více (maximálně 100), poslouží Party mód. Cena zařízení je 229 eur, prodává se v bílém a černém provedení.
Reproduktor JBL Pulse 4 si můžete zakoupit i v prodejní síti Electroworld, nebo si je nechte pohodlně doručit přímo až domů.

JBL Pulse 4

Naše hodnocení: 88%
výhody
+ Unikátní světelná show
+ Vyvážený prostorový zvuk
+ voděodolnost

nevýhody
- chybí mikrofon a 3,5 mm audio konektor
- nedá se využít jako power banka

JBL Pulse 4


" class="more-information">více informací...

Recenze JBL/Under Armour Flash – True Wireless sluchátka pro sportovce?

31.12.2019
V dnešní recenzi se podíváme na stylová sluchátka, která vzešla ze spolupráce mezi společnostmi JBL a Under Armour. Výsledek spolupráce mezi těmito dvěma firmami jsme tu už v minulosti měli, shodou okolností přesně před rokem – JBL Train Under Armour. Dnešní testovaná sluchátka jsou zcela odlišná, jde o tzv. true-wireless pár podobný „civilním“ JBL Reflect Flow, které jsme tu měli před měsícem.

JBL Under Armour® Sport Wireless Flash
Ergonomie
Co se ergonomie týče, jde o klasická špuntová sluchátka s několika možnostmi použitých ergonomických dílů. Uživatel má na výběr tři velikosti špuntů jako takových, stejně jako tři velikosti silikonových Flex Fit nástavců. Při zvolení vhodné kombinace sluchátka velmi dobře drží. Hodnocení pohodlí bude velmi individuální, někomu tento typ sluchátek sedí, někomu nikoliv.

JBL Under Armour® Sport Wireless Flash
JBL Under Armour® Sport Wireless Flash

Ovládání
Každé sluchátko má na svém těle jedno tlačítko a ovládací schéma je tak totožné jako u modelu JBL Reflect Flow. Na jedné straně se sluchátka zapínají/vypínají, na druhé se ovládá přehrávaná hudba, resp. hovory. Kvůli omezenému počtu tlačítek je ovládání trochu krkolomné, ale v návodu je naštěstí vše vysvětleno. Například na takový reset Bluetooth připojení bez nahlédnutí do manuálu jen tak nepřijdete.

JBL Under Armour® Sport Wireless Flash

Zvuk
Ani po zvukové stránce se toho příliš nezměnilo. Dobré izolační vlastnosti sluchátek způsobují dobré ponoření do poslechu, na druhou stranu je u těchto sluchátek poměrně silně cítit vnitřní tlak vznikající kompletním utěsněním ucha. Charakter zvuku jako takový je opět stejný, zvýrazněné basy a výšky, „moderní JBL zvuk“, slušná hlasitost a čitelnost. Vzhledem ke specifikacím a použitém hardwaru nemůžeme očekávat nějaké zásadnější změny v porovnání s výše uváděným modelem JBL Reflect Flow.

JBL Under Armour® Sport Wireless Flash

Závěr
Jsou pro vás JBL Reflect Flow příliš nudná, nestylová nebo příliš barevná sluchátka? JBL Under Armour Flash spojují stejné specifikace a funkce, ale s trošku „drsnějším“ designem a dle mého názoru povedenější nabíjecí krabičkou. Vizuální provedení, stejně jako použité materiály sluchátkům sluší, odolnost proti vodě a další doprovodné funkce také nejsou k zahození. Zvuková stránka nenadchne, ani neurazí. Poněkud překvapivě model od Under Armour nepodporuje rychlé nabíjení a oproti Reflect Flow postrádá Bluetooth 5. Jestli vám zhruba tisícikorunový příplatek za výše zmíněné stojí, je jen na vás.

JBL Under Armour® Sport Wireless Flash
" class="more-information">více informací...

JBL Tune 120TWS: Dostupná kvalita, která se dobře nosí

27.12.2019
Zcela bezdrátová sluchátka se v poslední době těší velké oblibě, možná právě proto, že jde o dvojici špuntových sluchátek, které jsou samostatně zasunuty do ucha a nepotřebují žádné další fyzické propojení. Můžete je tak snadno nosit stále u sebe. Zatímco donedávna tento typ sluchátek dokázali nabídnout pouze technologičtí giganti jako Samsung, Sony a podobně, dnes je jejich nabídka poměrně široká a vybrat si mezi nimi není zrovna jednoduché. Jeden z kandidátů je i testovaný model JBL Tune 120TWS.

Sluchátka používají 5,8 mm měniče a poskytnou frekvenční rozsah 20 Hz - 20 kHz. Jak jsem zmiňoval, sluchátka nepoužívají žádnou mobilní aplikaci, takže zvuk je přednastavený "z krabice" a nelze s ním nijak manipulovat. Během testu jsem však nepociťoval žádnou potřebu toto udělat. Sluchátka Tune 120TWS poskytují slušný zážitek z poslechu díky vyrovnanému přednesu, více než dostatečnému výkonu a přijatelné výdrži. To vše navíc dostanete za necelých 100 eur. No nekupte to ..." class="more-information">více informací...

JBL Reflect Flow: Kvalita ve střední třídě

23.12.2019
Sportovní sluchátka JBL Reflect Flow se pyšní nejen designem či množstvím funkcí, ale hlavně zvukem. Mnohé firmy nabízejí "sportovní sluchátka", bohužel málo z nich je i reálně funkčních.
" class="more-information">více informací...

Solární sluchátka JBL REFLECT Eternal nebudete nikdy nabíjet

19.12.2019
Na crowdfundingové kampani se objevily neobvyklá sluchátka od JBL. Jejich hlavní devizou je funkce samonabíjení. Pro svůj provoz tedy nepotřebují elektrickou zásuvku.

Podle slov výrobce, pokud se budete pohybovat venku 1,5 hodiny denně, získáte 68 hodin přehrávání bez nutnosti připojení k nabíječce. Při 2 hodinách venku denně je to až 168 hodin a více než 2,5 hodiny poskytne prakticky neomezenou dobu přehrávání.

JBL REFLECT Eternal používají technologii Exeger Powerfoyle, která transformuje přírodní i umělé světlo na bezplatnou, udržitelnou energii a přispívají tak k menší uhlíkové stopě.

V JBL REFLECT Eternal najdete známou technologii Ambient Aware & TalkThru, která vám umožní zůstat i během poslechu v kontaktu s okolím. O zvuk se starají 32 ohmové 40 mm měniče, které přenášejí frekvenční rozsah 20 Hz až 20 kHz. Umožňují handsfree hovory, spárování s více zařízeními a ovládání hlasového asistenta.

JBL Reflect Eternal

Sluchátka se dají nabíjet i standardně přes USB kabel, za 15 minut se mají dobít na dvě hodiny přehrávání, na plnou kapacitu to trvá přibližně 2 hodiny. Lithium-iontová baterie má kapacitu 700 mAh. Certifikát IPX4 umožňuje používání sluchátek v dešti nebo ve fitku díky odolnosti vůči potu.

V kampani na Indiegogo se nabízejí s výraznou slevou, místo 148 € je to vcelku zajímavých 89 €. Můžete si vybrat ze dvou barev, zelené a červené. Jediný problém vidíme v termínu dodání, který má být až v říjnu 2020." class="more-information">více informací...

Videorecenze na designový reproduktor JBL Pulse 4

19.12.2019
Nezávisle na sobě tu máme hned dvě videorecenze na nejkrásnější reproduktor na trhu: JBL Pulse 4. I když reproduktoru něco chybí, oproti svému předchůdci je na pohled hezčí a samozřejmě i kvalita zvuku se posunula dál. Však se přesvědčte sami.

" class="more-information">více informací...

Tipy na dárky pod stromeček

17.12.2019
V technologickém časopise PC Revue z konce roku jsou zveřejněny tipy na dárky pod stromeček. Redaktoři si vybrali i z portfolia značky JBL. Podívejte se s námi, co doporučují.

BEZDRÁTOVÁ SLUCHÁTKA JBL TUNE 500BT

Pohodlná sluchátka JBL TUNE500BT jsou vybavena 32 mm měniči JBL a zvukem JBL Pure Bass. Umožňují streamování výkonného zvuku bez kabelových připojení po dobu až 16 hodin, také připojení k Siri nebo Google Now bez použití vašeho mobilního telefonu. Pokud přichází telefonní hovor v průběhu sledování videa na jiném zařízení, sluchátka JBL TUNE500BT plynule přepnou na váš mobil. K dispozici jsou ve čtyřech jasných barvách s možností sklopení pro jejich snadnou přenosnost.

JBL Flip 5

BEZDRÁTOVÁ SLUCHÁTKA JBL UNDER ARMOUR TRUE WIRELESS FLASH
Sluchátka poskytují skutečně bezkabelový zážitek a díky vodotěsnosti IPX7 a nástavcům do uší Sport Flex Fit jde o skutečné sportovní sluchátka, vhodné na všechny kondiční tréninky. Prostřednictvím technologie BionicHearing, vybavené technologií TalkThru, můžete slyšet svého trenéra a prostřednictvím technologie AmbientAware můžete poslouchat své okolí pro zajištění zvýšené bezpečnosti. Baterie vydrží 5 hodin na jedno nabití. Pokud jste na cestách, můžete svá sluchátka použít na dalších 20 hodin přehrávání pomocí designového hliníkového nabíjecího pouzdra. Sluchátka mají výrazný zvuk laděný pro sport s bohatými basy, které obohatí váš trénink.

JBL Under Armour® Sport Wireless Flash
" class="more-information">více informací...

JBL Tune 750BTNC: Obklopený tichem

13.12.2019
Technologie potlačení okolního hluku byla delší dobu výsadou pouze  dražších modelů. JBL ji nyní nabízí i v cenově relativně dostupnějších sluchátkách. K takovým patří i testovaná novinka, model JBL Tune 750BTNC.

Lhal bych, kdybych tvrdil že jsem nečekal, že sluchátka budou dobře hrát. Byl jsem však zvědavý i na účinnost funkce potlačení šumu. Ani v jednom případě novinka nezklamala. Zvuk je plný, s výbornou dynamikou a nikde nic nechybí. Výšky jsou jasné, středy srozumitelné a basů je dostatek. Obvody ANC vás docela slušně oddělí od rušivého okolí. Je však třeba důrazně varovat před používáním takových sluchátek při pohybu na ulici. Velmi snadno totiž přeslechnete auto nebo jiný dopravní prostředek a kvalitní zvuk za to určitě nestojí. Při cestování vlakem, autobusem či tramvají jde naopak o velmi dobrou volbu. Díky dobře nastavenému přítlaku sluchátka neobtěžují ani při delším nošení, nemají však ani tendenci padat. Mezi čtveřicí barev si vyberou mladší i starší uživatelé, povrch je matný." class="more-information">více informací...

Recenze JBL Pulse 4: Dobrý zvuk a plno barev k tomu

11.12.2019
Společnost JBL si pro letošní podzim připravila novou verzi populárního přenosného reproduktoru JBL Pulse, který nyní přichází ve své čtvrté generaci. Světelnými efekty vybavený bezdrátový reproduktor prodělal zásadní proměnu, v dnešním testu se podíváme na to, jak se povedla.

Provedení

Poměrně masivní tělo reproduktoru je vyrobené ze dvou materiálů. Na horní a spodní straně se nachází profilovaný pogumovaný plast, který reproduktoru jednak dodává stabilitu a také jistou úroveň odolnosti. Po obvodu horního plastového okraje jsou rozmístěny všechny ovládací prvky. Na spodní straně reproduktoru se nachází bass reflex, na horní je pak pod plastovým krytem zvukový výstup reproduktoru, který tak reprodukuje zvuk směrem vzhůru. Zbytek těla reproduktoru (tedy zhruba 90% plochy) tvoří průhledný akrylátový obal, za kterým se nachází 360 stupňový světelný panel, který se stará o světelné efekty. Na „zadní“ straně reproduktoru ne nachází nabíjecí konektor (USB-C) s praktickou notifikační diodou indikující stav nabití baterie.

Pogumované prvky reproduktoru jsou v pořádku a plní svůj účel, tlačítka mají jistý chod a působí také solidním dojmem. Největším problémem je onen akrylátový kryt, jež tvoří naprostou většinu povrchu reproduktoru. Vzhledem k použitým materiálům si nejsem zcela jistý jeho odolností vůči fyzickému poškození (od škrábanců, oděrek až po případné praskliny), to jsem však z pochopitelných důvodů nemohl otestovat. Co jsem však otestovat mohl je to, jak reaguje na běžnou manipulaci. Akrylátový povrch je přímo magnetem na otisky prstů a další stopy po zacházení, což v kombinaci se světelnými efekty není zcela ideální, neboť je na něm všechno vidět. Reproduktor je tak třeba často otírat hadříkem, neboť jakékoliv upatlání světelné prvky zvýrazní.

JBL Pulse 4

Ovládání
K ovládání reproduktoru slouží jak fyzická tlačítka umístěná na něm – play/pause, hlasitost, Bluetooth párování, On/Off, PartBoost a tlačítko pro přepínání světelných efektů, tak doprovodná aplikace JBL Connect. Ta toho dokáže opravdu dost, zejména s ohledem na nastavení světelných efektů. Těch je 5 druhů dle typu jejich vizualizace s tím, že 5. z nich je zcela uživatelsky nastavitelný. V rámci něj je možné zcela upravit podobu světelných efektů, včetně barev, barevných přechodů, tvarů, směrů atd. Díky aplikaci je možné světelné efekty nastavit snad všemi způsoby, jaké vás mohou napadnout. A je jedno, jestli hledáte jednoduchý dvoutónový efekt, nebo nějakou divočinu. Kromě ovládání světelných efektů umí aplikace ještě propojit reproduktor s dalšími (skrze funkci PartyBoost) kompatibilními zařízeními, stejně jako umožní párování dvou modelů do stereofonního režimu. Samozřejmostí je zobrazení indikátoru stavu baterie, firmwaru a dalších obvyklých věcí.

JBL Pulse 4

Zvuková produkce
Co se zvukové produkce týče, JBL přenosné reproduktory umí. O tom jsme se mohli přesvědčit již několikrát a Pulse 4 není výjimkou. Navzdory stále ještě relativně kompaktní velikosti je zvuk překvapivě hutný, s tradičně zvýrazněnými basovými frekvencemi. Poslech je však příjemný a to na všech úrovních hlasitosti. Osobně se mi projev zvuku s narůstající hlasitostí líbil čím dál víc. Co se týče výkonu, pro domácí poslech je zcela dostatečný a pro potřeby podkresu běžné místnosti si vystačíte zhruba s polovinou hlasitosti. V tomto režimu je reproduktor jako doma a dokáže si poradit se všemi žánry. Při nižších hlasitostech se logicky hutnost trochu vytrácí, při těch vyšších reproduktor opravdu ožívá, ale v tomto režimu je trochu citlivější na přehrávaný obsah. Hudba s velmi výraznou basovou stopou může být pro malý měnič trochu oříškem a celkový přednes tak může být trochu plošší (například při tvrdší metalové muzice). Například s blues si však reproduktor skvěle poradil i při 100% nastavení hlasitosti.

JBL Pulse 4

Závěr
JBL Pulse 4 je po zvukové stránce povedený reproduktor. Problém však může být s cenovkou, která je poměrně vysoká zejména s ohledem na to, o jak specifický reproduktor se jedná. Světelné efekty jsou skutečně povedené (a například v režimu ekvalizéru opravdu respektují rytmus přehrávané hudby), otázkou však zůstává, jestli jsou pro případného zájemce natolik povedené, aby za reproduktor zaplatili téměř 6 tisíc korun. Reproduktor navíc postrádá jakékoliv další možnosti konektivity, nenajdeme zde tedy ani USB konektor, ani klasický audio jack. Pokud světelné efekty (a že je Pulse 4 umí) u svého bezdrátového reproduktoru nepotřebujete, například takový model Charge stojí za zvážení. Pokud vám však jde i o vizuální zážitek (případě hledáte reproduktor pro nějaký konkrétní barevný setup a mood lighting), JBL Pulse 4 bude dobrou volbou." class="more-information">více informací...

Recenze JBL Live500BT: Oceníte jako hlavní multimediální sluchátka

09.12.2019
Inovovaná série s rychlým nabíjením a výdrží až 30 hodin. Sluchátka na hlavu s velkými 50 mm měniči poskytnou detailní zvuk. Vhodné jsou i na přenášení, protože se dají snadno složit. Nejen otočením mušlí o 90°, ale také sklopením v oblasti spojovacího mostu.

Měkké náušníky netlačí a oválný tvar umožní lepší dosednutí na hlavu. Jejich tlak je mírně silnější než u modelu od Sennheiser, ale ne dramaticky silnější. Takže máte možnost nosit sluchátka více hodin bez rizika bolesti hlavy z nadměrného přítlaku. Škoda jen slabšího odhlučnění vlastní reprodukce. Při vysoké hlasitosti bude okolí slyšet vaši reprodukci.

Ovládání je na pravé mušli a tlačítka jsou umístěna tak, abyste je snadno nahmatali. Máte pod kontrolou hlasitost, hudbu i hovory, navíc ale také dva režimy, a to Ambient Aware a TalkThru. Přepínáte se mezi nimi jedním tlačítkem postupně. Nejprve se aktivuje režim, který pomalu ztiší hudbu a přes mikrofony zesílí zvuky kolem vás. Druhým stiskem se hudba dostane na vyšší hlasitost, ne však původní. Stále uslyšíte i okolní zvuky. Opětovným stisknutím tlačítka se vypnou tyto režimy a reprodukce se postupně vrátí k původní hlasitosti a z mikrofonů neuslyšíte okolí. Je to velmi efektní a přepínání vás bude bavit.

Hudebně jsou na tom sluchátka velmi dobře, dynamiky modelu od Sennheiseru však nedosahují. Jsou ale o polovinu levnější. Získáte silné basy a velmi detailní středy a výšky. Bez přímého srovnání s nejdražším modelem v testu by toto byly nejlépe hrající sluchátka. Ocenili jsme i rychlé nabíjení, když za 15 minut získáte 2 hodiny reprodukce.

JBL Live500BT

Verdikt
JBL Live500BT oceníte jako hlavní multimediální sluchátka. Extra výdrž 30 hodin je jeden z hlavních faktorů rozhodujících ve prospěch tohoto modelu. Kvalitní zvuk a možnost použítí s kabelem je další výhoda. Nakonec i ambientní zesílení se nám líbilo. Nemusíte sluchátka sundávat z uší.

Výhody
+ Látkový potah a skládatelnost
+ Rychlé nabíjení
+ Ambient režim
+ Detailnost zvukového projevu

Nevýhody
- Basy by potřebovaly ještě více dynamiky" class="more-information">více informací...

Sériové čísla na produktech od JBL jsou důležité

05.12.2019
Často se nás ptáte na důvěryhodnost některých e-shopů a cen. Za některými „zázračnými cenami“ jsou i kotrmelce, které jsou schopní absolvovat mezinárodní podvodníci a spekulanti. Stále častěji se nám v servisu vyskytují reproduktory od JBL bez sériového čísla. Co to je za produkty? A co to pro vás jako pro zákazníka znamená? To vám zodpovíme v našem článku.

Schválně odstraněné sériové číslo

Když to vezmeme do extrému, je možné, že už originální krabici nevlastníte a na reproduktoru se vám sedřela informace o sérivém čísle. Sice by to musel být velký extrém, ale připouštíme. Ale když je schválně odstraněná informace o sériovém čísle i pod mřížkou reproduktoru, tak s reproduktorem není něco evidentně v pořádku. Na to, aby pro vás byl výrobek podezřelý ho nemusíte hned rozebírat. Začněte krabicí a porovnejte s výrobním číslem volně viditelným na výrobku. Pokud je chyba tady, bude i na místě, které pozná jen servis.

Oficiálnímu servisu JBL se stává často, že takto chtějí zákazníci uplatnit záruku na reproduktor, který už není dávno v záruce nebo záruku na zboží z vědomě neoficiálního prodeje tím, že si zakoupí identický model s úmyslem použít „novou krabici“ a „nové doklady“ ke starému výrobku a do servisu pošlou starší a nefunkční model na reklamaci. Tento postup nepomůže. Servis vždy kontroluje shodu všech dokladů a reklamaci jako záruční neakceptuje.

Všimněte si chybějící informace o sériovém čísle.

JBL Charge 4

JBL Charge 4

Rada na závěr

Můžeme vám dát jen pár rad. Kupujte reproduktory JBL jen u ověřených prodejců. Po zakoupení si zkontrolujte, jestli se sériové číslo nachází na krabici a případně, jestli se shoduje s tím, co je na reproduktoru. Zkontrolujte, zda obsahuje originální uživatelský manuál dovozce v českém a slovenském jazyce. Pokud se toto na obale, resp. na výrobku nenachází nebo neshoduje, radíme okamžitě takový výrobek vrátit a žádat výrobek obsahující tyto náležitosti.

„FAKE“ výrobky JBL zpravidla: nemají výrobní číslo ani na krabici ani na výrobku. Mnohé z nich mají slot na MicroSD kartu, který ale nemá žádný JBL výrobek. Takové výrobky mají podezřele nízkou cenu na úrovni zlomku oficiální ceny.

Oficiální servis JBL pro ČR a SR má online kontrolu sériových čísel, s dlouholetou historií všech údajů. Tato kontrola je neveřejná a „nastupuje“ až v samotném reklamačním procesu. Úspěch značky JBL na našem trhu je spojená i s promptím a zkušeným zákaznickým servisem, přístupem k originálním dílům, softwarové a odborné podpoře." class="more-information">více informací...

JBL PartyBox 1000 s výkonem 1100W je skutečná párty lahůdka

03.12.2019
JBL s jejich řadou PartyBox vícekrát zvedlo obočí konzervativnějším zákazníkům. Pokud patříte mezi ně, položte si na hlavu cihlu. U PartyBoxu 1000 vám obočí uletí do stratosféry. Tento reproduktor je zřejmě nejhlučnější cirkus na kolečkách, a to doslova, s jakým jste se kdy setkali.

U tohoto párty reproduktoru zapomeňte na baterie, elektřinu musíte čerpat ze sítě. Proto chybí i napájení z auta, které bylo u některého z menších bratrů tohoto velikána. Autobaterie by utáhla možná úvodní znělku. V autě byste s PartyBoxem 1000 nepochodili také pro jeho rozměry.

Znáte ty černé plastové popelnice před rodinnými domy? Přesně tak velký je tento reproduktor. Hmotnost? 34,7 kilogramu! Proto výše zmíněné kolečka. Konektivita je v podstatě standard třídy PartyBox. Vstup pro mikrofon, kytaru, USB, AUX a vstupy a výstupy na RCA.

Nejprve vás zaujme vrchní strana reproduktoru. Na ní jako novinku najdete tlačítko pro přepínání mezi zdroji hudby a samozřejmě Bluetoooth tlačítko. Upoutá také možnost Smart DJ. Bass Boost má v tomto případě dvě úrovně. Ale ruku na srdce, toho všeho si všimnete až poté, co prozkoumáte DJ PAD. Tedy 16 tlačítek, které reagují na tlak a přítlak.

JBL PartyBox 1000

Těmito tlačítky měníte barvu osvětlení. To už není jen kolem reproduktorů, svítí celá přední plocha. Tlačítka též slouží pro spouštění přednastavených zvuků a mají různé mixážní funkce. Pokud se s nimi sžijete, bude až překvapeni, co vše se dá s tak jednoduchými efekty dělat.

Nechybí rýha na uložení smartphonu či tabletu. Trošku mě zamrzelo, že iPad Pro s 12,9 palcovou úhlopříčkou se sem nevešel doslova o milimetřík nebo dva. Na druhé straně, nabíjení zařízení z reproduktoru přes USB je perfektní vychytávka.

V balení naleznete i náramek Air Gesture, který má podsvícení barevně sladěné s reproduktorem. Je vybavený gyroskopem, díky čemuž můžete náramkem na dálku reproduktor ovládat. K dispozici jsou 3 gesta, což by se mohlo na první pohled zdát málo, ale věřte, že to bohatě stačí. Zapnout, vypnout nebo přepnout skladbu s náramkem zvládnete, pokud byste chtěli dělat cokoliv složitějšího, ovládání by bylo nekomfortní.

JBL PartyBox 1000

JBL PartyBox 1000 nabízí možnost spojit dva reproduktory pomocí funkce TWS, která využívá ke komunikaci Bluetooth. Rozsah dynamické frekvenční odezvy je 30 Hz až 20 kHz.

Otázkou je, zda se v JBL rozhodli pro správný poměr cena/výkon. Reproduktor stojí u slovenského distributora 999,00 €. Je to hodně? Upřímně, ani ne. Tento reproduktor není z těch, ke kterým jen připojíte přes Bluetooth telefon a zapnete Spotify. PartyBox 1000 je pro ty, co mají ambici být při pouštění písniček kreativní. Pokud byste si k reproduktoru dokoupili DJ ovladač, zaplatili byste o mnoho víc.

JBL PartyBox 1000

JBL PartyBox 1000 je trochu specifický reproduktor. Abyste ho ocenili, musíte mít v sobě namíchaný správný koktejl šílenosti, nevázanosti a obliby divokých večírků. Nabízí výkon, který rozhodně neustojí dvoupokojový panelákový byt, ale na zahradní párty vyčaruje jedinečnou atmosféru. Pokud chcete party posunout na vyšší úroveň, k dispozici máte DJ PAD tlačítka. Pokud si chcete party jen užít, ale mít hudbu pod kontrolou i na dálku, oceníte zase ovládací náramek.

Naše hodnocení: 95%

Výhody
+ Výkon 1100W
+ Ovládání a jeho kreativní možnosti
+ Náramek Air Gesture

Nevýhody
- přesun na kolečkách

JBL PartyBox 1000


" class="more-information">více informací...

JBL PartyBox 100: Vezměte si diskotéku s sebou

29.11.2019
Pokud jste příznivcem divokých párty a přenosné bluetoothové reproduktory vaše očekávání nesplňují, JBL nabízí i "těžší kalibr". V nabídce výrobce najdete totiž i řadu reproduktorů nazvaných PartyBox. Jak již název napovídá, nejde o žádné kapesní řešení, ale o pořádný kus hardwaru. K nám se dostal nejnovější z této řady, PartyBox 100, který i přesto že je nejmenší, má stejně jako PartyBox 300 vestavěnou baterii, takže si ho až 12 hodin můžete užívat i mimo civilizaci.

JBL PartyBox 100

Musím se přiznat, že PártyBox 100 mě dostal. Výborné zpracování, špičkový zvuk s výkonem až 160W a sympaticky zvolené světelné efekty, to se nedá přejít jen tak. Na rozdíl od větších modelů považuji za velkou výhodu vestavěnou baterii, která možnosti využití zařízení posouvá ještě dál. Zajímavá je možnost připojení kytary a mikrofonu, takže nemusíte být pouze pasivními konzumenty hudby. Základní připojení je samozřejmě přes bluetooth. Reproduktor mě příjemně překvapil zvukem. Přestože jde o nejméně výkonný model, domácí párty ozvučí s přehledem a rozhodně ho nebudete chtít pouštět na plný výkon.

Zvuk má výbornou dynamiku i srozumitelnost, je frekvenčně vyrovnaný. Kdyby vám nestačily basy, je tu tlačítko BassBooster, které je rozezvučí v plné kráse. Výstup je kvalitní v celém rozsahu hlasitosti. Při nízké hlasitosti je zachována výborná srozumitelnost a ani při nejvyšší úrovni nezaznamenáte žádné zkreslení nebo artefakty. Velmi dobře jsou řešeny i LED obruby reproduktorů. Jejich jas je nastaven tak, že i přes den jsou efekty jasně vidět, ale ani v tmavé místnosti nejsou rušivé a neoslňují. Konstrukce je masivní a působí velmi solidním dojmem. Praktické rukojeti na přenášení jsou potaženy oranžovou gumou, která kontrastuje s černým tělem.

PLUSY, MÍNUSY:
+ Zvuk, odolná konstrukce, ovládání, konektivita, LED efekty
- Nic podstatné

Hodnocení:
Zvuk: 100%
Výbava: 100%
Ovládání: 100%
Provedení: 100%
Celkově: 100%" class="more-information">více informací...

JBL Pulse 4: Efektní design s výborným zvukem

27.11.2019
To, že jsou bluetoothové reproduktory JBL mezi uživateli oblíbené, není třeba zdůrazňovat. Pro ty, kterým nestačí kvalitní a výkonný zvuk je zde řada Pulse, která přidává i světelné efekty. A nutno dodat, že novinka Pulse 4 to bere, jak se říká, "z gruntu".

JBL Pulse 4

Kvalita zvuku JBL Pulse 4 je vynikající. Reproduktor poskytuje vyvážený zvuk, který zbytečně nepřeceňuje basy jako mnoho jeho konkurentů. V místnosti je basů dostatek a pro ty, kteří chtějí ozvučit celou louku, jsou určeny výkonnější modely. Výkon je více než dostačující a basová reakce klesá s vyšší hlasitostí, protože malý basový reproduktor jednoduše nedokáže držet krok s objemem. Životnost baterie je se zapnutými světelnými efekty asi 12 hodin přehrávání, což je stejné jako v případě loňského Pulse 3. Pro někoho to může být zklamání, na druhé straně 12 hodin by na párty stačit mělo. Světelné efekty však lze vypnout a tím výdrž baterie prodloužit. Baterie má kapacitu 7260 mAh a nabíjí se téměř 4 hodiny. Na to je třeba před párty myslet.

Papírově je JBL Pulse 4 pouze trochu vylepšený oproti předchozí generaci Pulse 3. Největší změna je fyzický vzhled, který poskytuje větší plochu pro světelnou show a vypadá, jako byste drželi pohár se světlem. Daní za jedinečný vzhled je absence mikrofonu a 3,5 mm vstupního konektoru. Ale pokud hledáte párty reproduktor, nádherné světelné efekty a výborný zvuk, tak vás určitě přesvědčí. Světelné efekty lze přepínat nebo vypnout tlačítkem nebo podrobněji konfigurovat pomocí mobilní aplikace.

Plusy, Mínusy:
+ Design, zvuk, odolná konstrukce, ovládání
- Nemá 3.5mm vstup

Hodnocení:
Zvuk: 98%
Výbava: 95%
Ovládání: 100%
Provedení: 100%
Celkově: 98%" class="more-information">více informací...

Recenze JBL PartyBox 100: Basy nade vše

25.11.2019
V dnešním testu se podíváme na jeden z tzv. „party reproduktorů“ od JBL. Konkrétně jde o model JBL PartyBox 100, který stojí v nabídce společnosti na nejnižší příčce mezi Partybox modely. Jak si tento velice vyhraněný model vede v praxi? Je použitelný i v domácích podmínkách, nebo se hodí jen na to, co má v názvu?

Provedení

Šasi reproduktoru je vyrobené z plastu, který tvoří také většinu jeho povrchu. Výjimku tvoří drátěná síťka chránící měniče vpředu, a pogumované prvky ve formě nožiček a masivních madel. Gumová jsou také tlačítka, která se nachází na horní straně reproduktoru. Zpracování není co vytknout, vše drží tak jak má a při poslechu nedochází k vibracím ani ničemu podobnému. Chod tlačítek je jasně citelný s dobrou zpětnou vazbou.

JBL PartyBox 100

Ovládání
Ovládání PartyBoxu je snadné. Na horním ovládacím panelu najdeme všechny potřebné ovládací prvky od tlačítka pro zapnutí/vypnutí (nad kterým se nachází sada diod ukazující stav nabití baterie), tlačítko pro Bluetooth párování, tlačítko pro zapnutí/vypnutí světelných efektů, tlačítko pro zapnutí/vypnutí funkce BASS Boost a trojice tlačítek pro přepínání přehrávané hudby.

JBL PartyBox 100

Zvuková produkce
Zvuk, který z tohoto PartyBoxu dostanete, zcela odpovídá určení reproduktoru. Je hutný, poměrně přebasovaný (i při vypnuté funkci BASS Boost) a velmi, velmi hlasitý. Hned z kraje je třeba říci, že (dle mého subjektivního názoru) reproduktor není příliš ideálním řešením do domácích podmínek. Jednak při běžném poslechu v domácnosti reproduktor hraje na spodní úrovni svého výkonnostního spektra (kolem 1/3), navíc produkovaný zvuk disponuje skutečně silnými basy, které leckdy zcela přebijí vše ostatní.

JBL PartyBox 100

Při vypnuté funkci BASS Boost to ještě není takový problém a reproduktor si poradí víceméně s většinou žánrů (byť se silným basovým zvukem), jakmile však zapnete doprovodnou funkci BASS Boost, některé žánry jsou neposlouchatelné. Například metal nebo funk se silnou basovou linkou v mixu způsobí, že se ve výsledném zvuku vše míchá dohromady a k čitelnosti má reprodukce poměrně daleko. Naopak při nějakém drum’n’base je reproduktor jako doma a dovedu si zcela reálně představit, že bez problému zvládne zaplnit větší místnost taneční hudbou, navíc s dostatečnou hutností. Je proto třeba myslet na to, pro jaké potřeby reproduktor kupujete.

JBL PartyBox 100

Režim světelných efektů se ke zvukovému přednesu přímo neváže, měl by jej však doplňovat a proto ho zde zmíním. Psal jsem to už kdysi, při recenzi většího PartyBoxu 150 a od té doby se bohužel nic nezměnilo. Světelné efekty reproduktoru jsou dle mého názoru jen zbytečným doplňkem navíc a to především z jednoho důvodu – efekty nereflektují změny v rytmu a dynamice přehrávané hudby. Tři druhy efektů (Meter, Pulse a Party Mode) tak jen orientačně pulzují do pomyslného rytmu přehrávané hudby, z hlediska časování jsou však úplně mimo.

JBL PartyBox 100

Resumé
JBL PartyBox 100 je, stejně jako zbytek z této produktové řady, poměrně vyhraněným modelem, který má své přesně vymezené určení. Pokud máte nějakou klubovnu, ve které pořádáte akce pro víc lidí a kde se navíc třeba tancuje, dá se o PartyBoxu přemýšlet jako o zajímavém řešení k zamyšlení. Pro domácí podmínky se však tento model dle mého názoru příliš nehodí a za jeho cenu, která se pohybuje pod hranicí 8 tisíc korun, se dají sehnat lépe hrající a vypadající modely. Pokud vám však jde primárně o „show a basy“, Partybox 100 (a jeho dražší a výkonnější sourozenci) stojí za zvážení.

JBL PartyBox 100


" class="more-information">více informací...

JBL Flip 5: Malý s velkým zvukem

21.11.2019
Nový Flip 5 v nabídce výrobce nahrazuje starší model Flip 4, přičemž prošel výraznou modernizací. Flip 5 je v porovnání s předchůdcem o něco větší, těžší, nabízí vyšší výkon a rychlejší nabíjení. Přesto však byly zachovány poměrně kompaktní rozměry, takže ho snadno sbalíte do zavazadla. Novinka prošla rovněž generační změnou, a tak zde najdete nový konektor USB-C, který umožňuje rychlejší nabíjení a je sám o sobě vodotěsný, takže již nemusí být umístěn pod krytkou. Výrobce deklaruje stupeň ochrany až IPX7, což znamená 30-minutové ponoření v hloubce 1m. Měl by tak přežít výlety do přírody i divokou párty, při níž se nedopatřením může ocitnout v bazénu. Na druhé straně zde už nenajdete jack audiovstupu ani funkci hands-free. Nevidím v tom větší problém, ale při výběru je třeba s tím počítat.

Designově se novinka drží tradičních tvarů. Tělo s pogumovanými částmi je potaženo balistickou tkaninou. Na vrchní straně je čtveřice tlačítek ovládání hlasitosti, přehrávání a funkce PartyBoost. V zadní části je dvojice bíle podsvícených tlačítek zapnutí a párování, konektor USB-C a konzole pro uchycení poutka. Na koncích vřetenovitého těla jsou pasivní zářiče.

Jak je u JBL zvykem, kvalita zvuku je výborná. Frekvenční rozsah sahá od hlubokých, dunivých basů až po křišťálově čisté výšky. Výkon 20 W dokáže bez problémů ozvučit středně velkou místnost a kdyby to nestačilo, můžete přidat další reproduktory a ozvučit tak i větší prostranství. Zvuk je čistý a nezkreslený i při vysokých úrovních hlasitosti. Párování s mobilem je velmi rychlé, stačí zapnout bluetooth a reproduktor se téměř okamžitě objeví v seznamu zařízení. Potěší vysoká výdrž i odolnost zařízení. Flip 5 se na našem trhu dodává v 6 barevných provedeních.

JBL Flip 5

PLUSY, MÍNUSY:
+ Kvalitní zvuk, odolná konstrukce, výdrž, rychlé nabíjení
- Nemá 3,5 mm vstup

Zvuk: 98%
Výbava: 85%
Ovládání: 100%
Provedení: 100%
Celkově: 96%" class="more-information">více informací...

Recenze: Univerzální soundbar JBL Bar 2.0 All-In-One má široké uplatnění všude

19.11.2019
V září představila firma JBL novou sérii soundbarů na výstavě IFA v Berlíně. Nejvybavenější model Bar 5.1 Surround sice přináší mnoho inovací, ale nás zaujal model přesně z opačného spektra: JBL Bar 2.0 All-In-One. A právě s tímto modelem jsme strávili celé dva týdny.

Technické parametry

Tento soundbar s absencí samostatného subwooferu je předurčen do malých prostor. Případně tam, kde by instalace subwooferu mohla být problém. Přesto s výkonem 2x40W vám prostor ozvučí dostatečně. Sice nemá basové pásmo jako subwoofer do 40Hz, ale i tak ho zahraje v pásmu do 70Hz. S konektivitou problém vůbec nebude. Soundbary se v drtivé většině používají k TV a na to poslouží HDMI s ARC. Na téma ARC jsme už dříve napsali článek

JBL Bar 2.0 All-In-One nebude jen jednoúčelové zařízení. Můžete ho využít jako externí reproduktor ke svému notebooku, telefonu či tabletu. To se připojíte přes Bluetooth ve verzi 4.2. A pokud by i toto byla překážka, stále zde je ještě otpický vstup.

Chybí vám klasický audio jack? Nám ani ne. Už ho vypustili výrobci telefonů a pomalu mizí i z notebooků. A pokud byste měli přeci jen nějaké zařízení, které je možno propojit pouze přes audio jack, můžete si přibližně za 3,- € dokoupit redukci. A jelikož JBL Bar 2.0 All-In-One nemá propojení s klasickým jack <-> jack kabelem, mohl výrobce do balení ještě přidat i optický kabel.

JBL Bar 2.0 All-In-One

Jak se nám žilo s JBL Bar 2.0 All-In-One
Tento soundbar jsme si vzali na testování právě kvůli jeho designu a kompaktnosti. Nechtěli jsme ho testovat klasicky s TV, protože víme, že tam funguje bezchybně. Vždyť je to jeho primární účel! My jsme se rozhodli otestovat jej jako reproduktor k pracovnímu počítači. Design soundbaru je pro to jako stvořený. Jeho hranatý tvar se zaoblenými rohy si najde své místo na pracovním stole. A pokud máte monitor uchycený na stěně, tak JBL Bar 2.0 All-In-One zapadne perfektně pod monitor. A nepřijdete ani o vzácný úložný prostor. Horní plocha je přímo určena na odkládání drobností.

První týden jsme měli reproduktor propojený s počítačem výhradně přes Bluetooth. Výhodou této konektivity je to, že nemusíte natahovat od počítače žádný další kabel. Nevýhodou je to, že soundbar se po 10 minutách nečinnosti (nepřehrává se hudba) automaticky vypíná a musíte ho manuálně zapínat. Jakmile ho máte jednou spárovaný, tak už je připojování automatické. Vypínání nám nevadilo, protože celou pracovní dobu hraje nějaké internetové rádio.Spíše jsme byli zvědavý, jak je to u tohoto typu připojení se zpožděním zvuku.

JBL Bar 2.0 All-In-One

Bluetooth konektivita je známá nějakým tím zpožděním. Není to pravidlem, ale vyskytuje se to. Při sledování filmů jsme žádné zpoždění nepostřehli. Ani při streamování z YouTube. Občas se to rozcházelo, když jsme sledovali koncert a bubeník udeřil na buben. Zvuk se přehrál o pár milisekund později. Toto lze snadno napravit. Zpoždění se dá zkorigovat tlačítky pomocí dálkového ovladače.

Po této korekci jsme přistoupili k testování s počítačovými hrami. Jelikož zpoždění jsme měli sladěny, tak jsme si hry užívali plnými doušky. Je to podstatný rozdíl, když zvuk vychází z takového SoundBar místo reproduktorů monitoru, nebo když nemusíme mít nasazené sluchátka.

JBL Bar 2.0 All-In-One

V některých případech jsme měli pocit, že máme rozložené kompletní domácí kino. To je díky "inteligentnímu režimu". V tomto režimu JBL Bar 2.0 All-In-One zdůrazňuje zvukové efekty a emuluje Surround zvuk. U zpráv nebo u rádia můžete tento režim deaktivovat, pokud není žádoucí.

Po týdnu jsme propojili počítač se soundbarem optickým kabelem. Uživatelský komfort se významně zvýšil. Kromě toho, že jsme nemuseli vůbec korigovat zvuk, tak se reproduktor zapínal současně s počítačem. No ne zas tak úplně. Zapnul se v případě, že dostal nějaký podnět k přehrání. A když se během 10-minut nic nepřehrálo, zase se vypnul. Nemuseli jsme tak už vůbec manuálně zapínat soundbar.

JBL Bar 2.0 All-In-One

Zvukové hodnocení
Na to, jaká je konstrukce tohoto sounbaru nás zaujalo, jakou basovou složku dokáže vytvořit. Je pravda, že v některých pasážích by to už chtělo subwoofer, ale je to bez problémů přehlédnutelné s ohledem na nastavenou cenu. Dynamický rozsah je bohatý s důrazem na střední pásmo. Co se týče hlasitosti, do 85% maximální hlasitosti nepostřehnete vůbec žádné nežádoucí zkreslení. Při větší hlasitosti už soundbar budete trochu přetěžovat. Můžeme vám ale garantovat, že při takové hlasitosti ho ani nebudete poslouchat. Při použití v prostorech do 30m2 (běžný obývák) si bohatě vystačíte s úrovní hlasitosti někde okolo 40%.

Verdikt
Pokud hledáte něco, co vám vylepší zvuk vašeho televizního přijímače nebo ozvučení k počítači a nemáte k dispozici dostatek prostoru, je JBL Bar 2.0 All-In-One ideální řešení pro vás. Za cenu 179,- € toho dostanete mnoho. Bohatý a hlasitý zvuk s širokými možnostmi použití. Také nádherný design a kompaktní řešení. Nám se model velmi líbil, nejen kvůli zvuku a ceně, ale i kvůli jeho konstrukci, která je nejen pěkná, ale zároveň i funkční.

JBL Bar 2.0 All-In-One
" class="more-information">více informací...

Recenze: JBL Pulse 4 / Efektní design s výborným zvukem

15.11.2019
To, že jsou bluetoothové reproduktory JBL mezi uživateli oblíbené, není třeba zdůrazňovat. Pro ty, kterým nestačí kvalitní a výkonný zvuk, je zde řada Pulse, který přidává i světelné efekty. A nutno dodat, že novinka Pulse 4 to bere, jak se říká, "z gruntu". Celý reproduktor má tentokrát vřetenovitý tvar a je zhotoven z průhledného akrylátu, pod kterým se ukrývá světelná část, takže světelné efekty si nyní můžete užít v rozsahu 360°. Jednotnost narušuje pouze logo JBL vpředu a krátký výřez z druhé strany nesoucí konektor USB-C a indikační LED proužek nabíjení. Oba konce jsou tvořeny pasivními zářiči.

JBL Pulse 4

Ovládání se přesunulo na vrchní pogumovaný prstenec, kde v rozsahu 120 ° najdete tři skupiny tlačítek (zapnutí a párování, přepínání světelných efektů a připojení k PartyBoost) a trojici tlačítek přehrávání a hlasitosti. Stejně jako jeho generační kolega Flip 5 podporuje i tato novinka funkci PartyBoost pro propojení více reproduktorů do režimu párty nebo dvojice reproduktorů do stereofonního módu. Nový systém s vyšším dosahem však není kompatibilní se starším JBL Connect+. Oproti starším modelům zde už nenajdete audiovstup ani funkci hands-free. Nový konektor USB-C je však vodotěsný a celé zařízení má certifikaci IPX7, takže vydrží 30 minut pod vodou v hloubce 1 m.

Kvalita zvuku JBL Pulse 4 je vynikající. Reproduktor poskytuje vyvážený zvuk, který zbytečně nepřeceňuje basy jako mnoho jeho konkurentů. V místnosti je basů dostatek a pro ty, kteří chtějí ozvučit celou louku, jsou určeny výkonnější modely. Výkon je více než dostačující a basová reakce klesá s vyšší hlasitostí, protože malý basový reproduktor jednoduše nedokáže držet krok s objemem. Životnost baterie je se zapnutými světelnými efekty asi 12 hodin přehrávání, což je stejné jako v případě loňského Pulse 3. Pro někoho to může být zklamání, na druhé straně 12 hodin by na párty stačit mělo. Světelné efekty však lze vypnout a tím výdrž baterie prodloužit. Baterie má kapacitu 7260 mAh a nabíjí se téměř 4 hodiny. Na to je třeba před párty myslet.

JBL Pulse 4

Papírově je JBL Pulse 4 pouze trochu vylepšený oproti předchozí generaci Pulse 3. Největší změna je fyzický vzhled, který poskytuje větší plochu pro světelnou show a vypadá, jako byste drželi pohár se světlem. Daní za jedinečný vzhled je absence mikrofonu a 3,5 mm vstupního konektoru. Ale pokud hledáte párty reproduktor, nádherné světelné efekty a výborný zvuk, tak vás určitě přesvědčí. Světelné efekty lze přepínat nebo vypnout tlačítkem nebo podrobněji konfigurovat pomocí mobilní aplikace.

Verdikt: Unikátní design a výborný zvuk.

Model: JBL Pulse 4, bluetooth verze 4.2, A2DP V1.3, AVRCP V1.6, výstupní výkon: 20 W (RMS), typ baterie: lithium-iontová polymerová 7260 mAh, nabíjení 3,5 hod., Rozměry (š × h × v): 96 × 96 × 207 mm, hmotnost: 1260 g

Hodnocení:
+ Design, zvuk, odolná konstrukce, ovládání
- Nemá 3,5 mm vstup

Zvuk: 98
Výbava: 95
Ovládání: 100
Provedení: 100
Celkově: 98

Tip redakce: Unikátní dizajn" class="more-information">více informací...

Recenze JBL Reflect Flow: Líbivá univerzální sluchátka

13.11.2019
V dnešním testu se podíváme na další variantu bezdrátových sluchátek od společnosti JBL. Tentokrát jde o model Reflect Flow který je jakýmsi hybridem mezi čistě sportovním a civilním modelem.

Provedení

Začněme obalem, který je u tohoto modelu kombinací dvou materiálů. Hlavní část je vyrobena z odolného a pogumovaného plastu, který je na přední a zadní straně vyložen plastovou dekorační vložkou imitující hliník. Na zadní straně nabíjecí krabičky se nachází microUSB konektor pro nabíjení. Pant krabičky působí velmi solidně a měl by bez problému vydržet pravidelné otvírání a zavírání. Sluchátka uvnitř krabičky drží za pomocí magnetů, výřezy pro sluchátka jsou upravena tak, aby dokázala udržet sluchátka se všemi velikostmi nainstalovaných ergonomických nástavců.

JBL Reflect Flow

Sluchátka jako taková jsou pak plastová s dekoračním prvkem který imituje hliník. Tlačítko na sluchátku je pokryto pogumovaným materiálem, tudíž se s ním relativně dobře manipuluje (na poměry takto řešených ovládacích prvků). Na těle sluchátek se nachází ještě nabíjecí konektory, zbytek těla je pokrytý ergonomickou výplní do ucha, viz níže.

JBL Reflect Flow

Ovládání a ergonomie
Sluchátka jsou klasické špuntové konstrukce a pro co nejlepší držení v uchu výrobce přibaluje hned tři velikosti špuntových nástavců a tři velikosti ergonomických nástavců Freebit, které slouží k vyplnění ucha a stabilizaci sluchátek. Po správném zvolení velikosti špuntů a Freebit nástavců sluchátka velmi dobře drží v uších a jsou také poměrně pohodlná na nošení, a to i dlouhodobě. Co se týče ovládání, na každém sluchátku najdeme centrální tlačítko. Na jedné straně se přepínají režimy (klasický, TalkThru a Ambient Aware) a dvojitým stisknutím se přeskakují písničky směrem vpřed. Na druhém sluchátku se nachází tlačítko pro play/pause a příjem/odmítnutí příchozího hovoru.

JBL Reflect Flow

Kvalita produkce
Bezdrátových sluchátek v této cenové relaci jsme testovali již mnoho, konkrétně od JBL. Ve své podstatě většina z nich hraje velmi podobně, drobné rozdíly jsou způsobené jen provedením (špuntová, pecková, on/over ear) a úrovní izolace okolního zvuku. JBL Reflect Flow jsou jen pasivně odhlučněná, díky silikonovým ergonomickým vložkám je úroveň pasivního odhlučnění velmi dobrá. Produkovaný zvuk má tradičně zesílené basy a výšky, a jde tak o dnes velmi populární „moderní zvuk“, kterým v nějaké míře disponuje naprostá většina dnes běžně prodávaných modelů. Za zmínku určitě stojí trojice režimů poslechu. K dispozici je jak klasický, kdy sluchátka hrají jako každá jiná. Druhým režimem je TalkThru, který zesiluje okolní zvuky a dá se při něm snadněji konverzovat, a to při zachování nějaké úrovně hlasitosti poslechu. Třetí režim je pak Ambient Aware, který značně zvýrazní zvukové vjemy z okolí, hudební poslech je však zeslabený na minimum.

JBL Reflect Flow

Resumé
JBL Reflect Flow jsou zajímavým hybridem. Nejde o vyloženě civilní model sluchátek, neboť disponuje některými funkcemi, které si propůjčuje ze sportovních modelů. Kombinuje dobrou ergonomii, odolnost (IPx7), dlouhou výdrž baterie a naopak některé funkce pro každodenní použití například v ruchu velkoměsta. Standardní zvukový projev neurazí, celková výbava potěší. Za necelé 4 tisíce korun jde o zajímavý počin.

JBL Reflect Flow
" class="more-information">více informací...

Archiv