Velkoobchod225 386 130

Servis a reklamace +420 2253 86 191

Blog

20.09.2020

TOP 5 věcí, které byste o virech měli vědět

Během podzimních a zimních měsíců dochází ke zvýšenému počtu nemocí způsobených viry. Pravděpodobně každý z nás to už zažil. Vést aktivní život v těchto chladných měsících je často náročné nejen psychicky, ale i fyzicky, protože většinu času trávíme v uzavřených místnostech. V nich se sice vyhneme chladu, ale kumulaci virů nezabráníme. Právě naopak. Uzavřené teplé a vlhké prostory našich domácností, kanceláří, školek / škol, obchodů a dopravních prostředků splňují všechny podmínky pro rychlé množení a šíření virů. Obecně ale platí, že čím lépe známe svého nepřítele, tím lépe se mu, v případě potřeby, dokážeme bránit. Po přečtení tohoto článku vás žádný virus jen tak nepřekvapí.

více informací...
13.09.2020

Domácí zvířata a alergie- jak mít zdravý vztah se svým domácím mazlíčkem?

Trpíte alergií na domácí zvířata, no život bez nich si neumíte ani představit? Co dělat, abyste zmírnili své alergické projevy v přítomnosti čtyřnohých mazlíčků? To je otázka, kterou si kladou mnozí lidé bojující s alergiemi. Odpovědí je intenzita alergické reakce vyplývající ze vztahu alergik a domácí mazlíček. Domácí zvířata jsou neocenitelným přínosem pro blaho dětí i dospělých nejen po emocionální, ale i po fyzické stránce. Někdy se ale stává, že pořízení si domácího mazlíčka musíme přehodnotit právě kvůli alergiím.

více informací...
06.09.2020

JBL Club PRO+ TWS: Dôstojný protivník k Apple Airpods

Firma JBL už predstavila neúrekom True Wireless (ďalej len TWS) slúchadiel, ale stále nám niečo chýbalo k dokonalosti. Akonáhle boli JBL Club Pro+ TWS na výstave IFA predstavené, vedeli sme že to sú takmer dokonalé slúchadlá. Technická špecifikácia nás v tom len uistila.

více informací...
05.09.2020

JBL Clip 4: Ešte krajší ako predchodca

Trochu zabudnutým reproduktorom, ktorý sa doškal vylepšienia je JBL Clip 4. Po dizajnovej stránke je to cesta k lepšiemu. Veľké ovládacie tlačidla, mohutná karabína na uchytenie a dostatok zmien aj pod kapotou. Pozrite sa s nami ako si polepšil oproti predchodcovi.

více informací...
04.09.2020

JBL Xtreme 3: Ešte hlbší a brutálnejší výkon

Fanúšikovia hlasného a basového zvuku dočkali ste sa. Toľko očakávaný JBL Xtreme 3 je tu! Väčší výkon, hlbšie basy pri nezmenenej výdrži. A môžete si ho vziať už naozaj kamkoľvek. JBL Xtreme 3 je už aj prachotesný.

více informací...
03.09.2020

Recenzia JBL Clip 3: Malý reproduktor ktorý ponúkne veľa muziky.

Pokiaľ hľadáte kvalitný, kompaktný a odolný reproduktor s vynikajúcim zvukom, dnešná recenzia by vám nemala uniknúť. Vyskúšali sme JBL Clip 3. Jeho parametre a vlastnosti nás presvedčili, že ide o jednu z najlepších možných alternatív v pomere “cena, výkon a protihodnota”.

více informací...
03.09.2020

JBL GO 3: Maličký reproduktor ktorý musíš mať

Najlacnejší prenosný reproduktor, najmenší, najpredávanejší, najpopulárnejší... tak sa dá hovoriť o reproduktore JBL GO. Ten bol teraz predstavený už v tretej verzii. Je až neskutočné, že od prvej verzie už ubehlo viac ako 5 rokov a stále si ho ľudia pýtajú. Poďme sa pozrieť, čo prináša nová generácia.
Technické papierové parametre

více informací...
03.09.2020

Nové inovavané modely JBL PartyBox sa vyvinuli k lepšiemu

Pred dvoma rokmi vtrhol na trh nový segment reproduktorov: tzv. PartyBoxy, a urobili poriadny vietor v ponuke reproduktorov, ktoré sa okamžite stali populárnymi. Po dvoch rokoch si pre nás firma JBL pripravila ďalšie inovované modely. Oplatilo sa počkať?

více informací...
02.09.2020

JBL Quantum 800: Iné hráčské slúchadlá ani nebudete chcieť

Herné náhlavné súpravy často ponúkajú odlišné dizajny slúchadieľ. Zatiaľ čo väčšina slúchadiel pre každodenné použitie ponúka nenápadný čierny dizajn, hráči sú ochotnejší prijať jasnejšie farby a aj RGB osvetlenie, ktoré sú veľmi dobre zakomponované do JBL Quantum 800. Vyše dvoch týždňov sme testovali tieto slúchadlá pre vás.

více informací...
31.08.2020

5 zajímavostí o filtraci vody, které jste určitě (ne)věděli

Pitný režim je během léta jedním z nejskloňovanějších pojmů. A nikoho asi nepřekvapí, že tou pro naše tělo vůbec nejpřirozenější tekutinou je obyčejná voda. Její kvalita se ale napříč republikou různí. Zatímco někde teče z kohoutku voda, která je svou kvalitou podobná té kojenecké, jinde mohou mít její konzumenti problém s typickým chlorovým zápachem nebo nepříjemnou pachutí. Nejen s ní si poradí filtrační konvice, k nimž se váže spousta zajímavostí. Tady je pět z nich.

více informací...
30.08.2020

Airfree vzduch nejen čistí, ale také sterilizuje. A další výhody pro vaše zdraví.

Zamysleli jste se už někdy nad důležitostí čističek vzduchu? Jak a s čím nám pomáhají a proč dnes mají v domácnostech, kancelářích a jiných veřejnoprávních institucích tak důležité zastoupení? Čističek vzduchu je na trhu mnoho. Odlišují se ale minimálně technologií čištění. Jednotlivé druhy čističek vzduchu a využívané technologie naleznete v následující tabulce:

více informací...
29.08.2020

Nejčastější otázky o skladování potravin- najděte svou odpověď

1. Je možné prodloužit životnost potravin vhodným skladováním?
Samozřejmě. Možností, jak prodloužit životnost potravin je hned několik. Od klasických zásad ukládání potravin na specifických místech v ledničce (potraviny vyžadující chladnější podmínky by měly být skladovány ve spodních prostorách ledničky, nakolik je tam nejchladněji), vhodnou kombinací uskladnění (např. chléb můžeme skladovat spolu s překrojeným jablkem či bramborou- tak zůstane déle čerstvý ), využitím mrazáku, volbou vhodných skladovacích boxů a různými vakuovacími metodami.

více informací...
25.08.2020

Doprajte si naozaj excelentný zvuk

Zvuk je pri sledovaní fi lmov a televízie rovnako dôležitý ako obraz. Ak chcete v domácnosti naozaj dobrý zvuk, treba na to priestorový efekt. Ten sa dá dosiahnuť externým soundbarom. My sme v redakcii testovali v súčasnosti najlepší soundbar a je ním JBL Bar 9.1 True Wireless Sourround, a to pri zapojení s televízorom Samsung Q950TS.

více informací...
23.08.2020

11 tipů jak se zbavit roztočů

Studie dokazují, že roztoči tvoří hlavní složku prachu v domácnosti a v závislosti na místě výskytu jej můžeme pozorovat dokonce několik druhů. Roztoči preferují vlhké místa a pórovité povrchy plné jejich oblíbené potravy (šupinky odumřelé kůže, houby, atd.). Roztoči se, bohužel, nejčastěji vyskytují tam, kde je chceme vidět nejméně- v našich matracích, polštářích, přikrývkách, pohovkách, kobercích či záclonách.

více informací...
21.08.2020

Multimediálne reproduktory s mega zvukom

Odolné reproduktory vhodné na doma aj vonkajší piknik. Oba s trochu iným cielením a rozdielnou cenou. Do obývačky by sme dali Onyx Studio 6 a na záhradu Boombox2.

více informací...
20.08.2020

Aké slúchadlá vybrať na športovanie?

Prehľad, ako si správne vybrať slúchadlá na šport a čo je vlastne na nich tak odlišné. Dobrá správa je, že na športovanie nepotrebujete najdrahšie slúchadlá v ponuke.

více informací...
19.08.2020

Trojica bezdrôtových slúchadiel od JBL poteší každé ucho

JBL pred letnou sezónou prináša ďašie modely bezdrôtových slúchadiel. Začiatkom júna sme vám predstavili slúchadlá JBL Tune 220TWS a JBL Live 300TWS a vyskúšali na vlastné uši skvelé JBL Club 950BT NC v súboji s Harman Kardon FLY ANC. Dnes pokračujeme s modelmi, ktoré potešia nielen každé ucho, ale aj rôzne hrubú peňaženku. Začneme zaujímavým on-ear kúskom JBL TUNE 750BTNC.

více informací...
19.08.2020

Nejčastější otázky o vakuování potravin – najděte svou odpověď

Jaké vakuovací metody existují?
Nejčastěji využívanými metodami je vakuování do fólií, vakuovacích boxů a vakuovacího džbánu.
Vakuování do fólií je velmi efektivní, jednoduchý a rychlý proces konzervace potravin. Funguje na principu odsátí vzduchu z vakuové fólie naplněné potravinami a následným zaletování spoje. Na tento proces vakuování se využívají tzv. vakuovací sety sestávající z vakuovačky / letovačky a vakuovací fólie.
Vakuování potravin pomocí vakuovacích boxů představuje rychlý způsob uskladnění nejen pevných, ale i tekutých jídel. Tento způsob vakuování se neobejde bez elektrické nebo mechanické vakuovací pumpy, kterou je třeba odsát veškerý vzduch z vakuovacího boxu.
Vakuovací džbán je jedním z moderních způsobů prodloužení životnosti nápojů z čerstvého ovoce či zeleniny. Funguje na stejném principu jako vakuovací boxy, proto je třeba pořídit si k němu také vakuovací pumpu.

více informací...
18.08.2020

Dobrá cena a super basy: JBL Club 700BT a Tune 700BT (RECENZIA)

Obe sú dobrá voľba, ktorou nespravíte krok vedľa. Dvojica slúchadiel, ktorá sa odlišuje nielen dvojnásobkom ceny ale aj spracovaním a spôsobom, akým sa používajú. V oboch prípadoch dostanete vynikajúci zvuk. Drahšie sú ešte o čosi lepšie a je to poznať.

více informací...
17.08.2020

Vyhrajte boj s kontaminovanou pitnou vodou na vidieku a v poľnohospodárskych oblastiach

Podľa štúdií spoločnosti Global Water Partnership je primárnym a jediným zdrojom pitnej vody, pre cca 3,5 miliardy ľudí, domové napojenie, ďalších 1,3 miliardy okrem toho využíva aj iné zdroje ako vodovody, chránené pramene či studne, no viac ako 1 miliarda nemá prístup k žiadnemu zdroju pitnej vody. Na Slovensku a v Česku výrazným nedostatkom pitnej vody zatiaľ netrpíme. Ako je to však s jej kvalitou?

více informací...
17.08.2020

Nasaďte si tekutou roušku a vyhrajte filtrační láhev Laica Flow'n go – Vetro Glass

Fandíte zdravému pitnému režimu? Ukažte nám jak! Stačí, když si na Instagram do konce září přidáte fotku, kde pijete nápoj, který vám zakrývá zároveň ústa i nos s hashtagem #tekutaruska. Ty nejoriginálnější odměníme stylovou filtrační lahví Laica Flow'n go - Vetro Glass. A nezapomeňte sledovat náš Instagram @laicaczsk.

více informací...
16.08.2020

Ozón: Jak nám škodí a jak nás chrání?

Jistě jste už slyšeli o tenké vrstvě nacházející se ve stratosféře naší planety. Pravděpodobně jste zachytili i to, že tuto vrstvu tvoří plyn nazývající se ozon, který nás nějakým způsobem chrání. A jsme si téměř jisti, že víte, že ozónová vrstva je stále tenčí, důsledkem čehož se stále častěji setkáváme s pokusy o záchranu jakési ozónové díry. Víte ale, jak nás ozon opravdu chrání, co ho vytváří, a jak nám škodí? Jste zvědaví? Máme pro vás odpovědi.

více informací...
15.08.2020

Kupované vs. podomácku sušené ovoce: Tohle jsou základní rozdíly

Sušení potravin patří mezi jednu z nejstarších a nejzdravějších metod jejich uchovávání. První zmínky o této metodě jsou staré více než 3 500 let. Benefity sušení potravin jsou navíc opravdu zajímavé. Nejen, že si pokrm uchová svou chuť, vůni a barvu po dlouhou dobu, také v něm zůstanou všechny důležité látky a vitamíny.

více informací...
14.08.2020

Recenze JBL Club One: (Bez)drátový vrchol od JBL

V dnešní recenzi se podíváme na sluchátka JBL Club One, která patří v nabídce společnosti JBL na vrchol nabídky bezdrátových sluchátek. Za cenu atakující 10 tisíc korun JBL slibuje svůj „legendární JBL sound“, kvalitní provedení, špičkovou výdrž baterie a bohaté příslušenství. Dostojí tento model své cenovce?

více informací...
13.08.2020

True Wireless Surround

Za posledných pár rokov som postupne otestoval všetky dostupné soundbary od JBL. Niektoré boli dobré, niektoré výnimočne dobré, no na topmodel som si musel počkať až doteraz. Novinka Bar 9.1 je vlajkovým modelom značky, o čom svedčí rozmerná krabica, ale aj cenovka, ktorá ostro útočí na tisíceurovú hranicu.

více informací...
11.08.2020

JBL Tune700BT: Prvotriedny základ

JBL má v kategórii slúchadlá na uši solídne zastúpenie. Rozptyl cien je taký široký, že si na svoje príde naozaj každý. Ak hľadáte niečo, čo priveľmi nezaťaží váš rozpočet a ste pre veľmi priaznivú cenu ochotný spraviť zopár kompromisov, istotne sa zamerajte na model JBL TUNE700BT. Základný model tohto radu má viacero predností, ktoré výrazne zatienia nedostatky.

více informací...
09.08.2020

Jak pyl ohrožuje zdraví dýchacích cest?

Pyl je tvořen jemnými částicemi proteinů, které mají schopnost vyvolávat alergie dýchacích cest. Některé druhy rostlin mohou vyvolávat projevy rýmy nebo dokonce astmatu. Pylové částice jsou mikroskopické velikosti a proto jsou snadno přenášeny vzduchem. Po vdechnutí vyvolávají zánětlivou reakci charakteristickou pro rýmu či astma. Pokud pylová zrníčka zůstanou po vdechnutí celé, mají tendenci usadit se v horních dýchacích cestách. V takovém případě uvolňují alergeny, které způsobují reakce jako kýchání, výtok z nosu, slzení očí a další příznaky typické pro rýmu. Ne vždy však zůstávají celé. Pokud se tyto částice rozštěpí na menší, mohou putovat hlouběji do dýchacích cest, například do plicních sklípků, na základě čeho se u jednotlivce mohou vyskytnout astmatické záchvaty.

více informací...
07.08.2020

Recenzia JBL Boombox 2

Leto je pred nami a s ním aj záhradné oslavy a grilovačky. Práve na nich nemôže chýbať dobrá hudba, o ktorú sa vám dokonale postará bezdrôtový reproduktor JBL Boombox 2. Ten nadväzuje na svojho úspešného predchodcu a pridáva novú funkciu PartyBoost, ktorá nahrádza Connect+ a umožňuje prepojiť až 100 reproduktorov JBL s touto funkciou. Po dizajnovej stránke ide o nádherný kus masívneho reproduktora, ktorý má hmotnosť takmer 6 kg. Na prenášanie slúži šikovné držadlo. V jeho spodnej časti nechýba ukazovateľ stavu batérie. Reproduktor sa ovláda veľmi jednoducho – stačí zapnúť a po prvotnom spárovaní so smartfónom sa JBL Boombox 2 už automaticky pripojí. Hlasitosť viete ovládať priamo cez smartfón, alebo cez tlačidlá na reproduktore, kde viete navyše ovládať aj spustenie/zastavenie aktuálnej skladby. Škoda len, že v JBL nepridali k reproduktoru diaľkový ovládač, s ktorým by sa dal reproduktor na diaľku zapnúť a vypnúť. Taktiež pri cene reproduktora by potešilo integrované FM rádio. Poteší aspoň 3,5 mm jack, ktorý je ukrytý spolu s ďalšími konektormi pod vodeodolným krytom.

více informací...
05.08.2020

Nejčastější otázky o parním čištění – najděte svou odpověď

1. Jakou teplotu má pára vycházející z přístroje?
Parní čističe fungující na bázi vody, kterou zvládnou během malé chvíle ohřát na více než 130 ° C. Voda se následně v trysce nebo v hadici ochlazuje na 100 ° C a na čištěný povrch dopadá značnou silou a s bezpečnou teplotou 50 °C.

více informací...
04.08.2020

Tři králové

Léto skončilo jako mávnutím kouzelného proutku a co nevidět tu máme Vánoce. Pro mě je předvánočním indikátorem fakt, že se mi v redakci začnou hromadit různé hudební gadgety na otestování včetně nových soundbarů a AV receiverů. Ani tento rok tomu není jinak a před dveřmi mi kurýr složil hromadu balíků s množstvím všelijakých zvukových "barů" a subíků. Trojice soundbarů JBL hostovala u nás v časopise už loni a tak jsem byl přirozeně zvědavý, kam se vylepšená série od minulého roku posunula zvukově a designově.

více informací...
03.08.2020

Uhlík a filtrace: Víte, co všechno dokáže s vaší vodou?

Přemýšleli jste někdy nad tím, co vám teče doma z kohoutku? Možná vás to překvapí, ale je to přísně kontrolovaná a hygienicky nezávadná voda s vyváženým poměrem minerálních látek. Často je hlídaná lépe než třeba voda v obřích plastových barelech nebo PET lahvích.

více informací...
02.08.2020

Užijte si vaši dovolenou bez alergie!

I vy se snažíte užít si zbytek léta co nejvíce venku v přírodě a vytěžit z posledních slunečných a teplých dnů maximum? Alergici by si však měli své letní destinace a navštěvovaná místa důsledně vybírat. Vycestovat do zahraničí, ubytovat se v hotelu nebo kempovat? Možností je nespočetné množství. Jaký názor ale mají na jednotlivé destinace vaše dýchací orgány a na co byste si měli dávat pozor? Nabízíme vám několik tipů, jak si zpříjemnit pobyt v každém prostředí a jak vám může pomoct čistička / sterilizátor vzduchu AirFree.

více informací...
02.08.2020

#Pozdravzprazdnin - Poslední šance vyhrát JBL Boombox 2

Právě probíhá poslední kolo naší letní video soutěže #pozdravzprazdnin. Do konce srpna stačí natočit prázdninové video s libovolným JBL produktem a sdílet ho na vašem Instagramovém profilu s hashtagem #pozdravzprazdnin.

více informací...
01.08.2020

Jak se prodlouží životnost potravin po vakuování? Podívejte se na náš přehled.

Vakuování je dnes považováno za jeden z nejmodernějších způsobů prodlužování životnosti potravin. Tento způsob využívají nejen mladí lidé či rodiny, ale i lidé v pokročilém věku. Důvodem je snížení plýtvání potravinami, efektivní plánování jídelníčku, zlepšení stravovacích návyků a také úspora nákladů.

více informací...
31.07.2020

Recenzia Harman/Kardon Aura Studio 3

Keď mi pristál na stole ikonický reproduktor od Harman Kardon, hodnú chvíľu som sa kochal pohľadom na tento dizajnový kúsok. Potom som ho zapojil do elektrickej siete, spároval so smartfónom a zapol. Poviem vám, práve takto nejako si predstavujem dôstojný kúsok audiotechniky hodný roku 2020. Okrem tradične kvalitného zvuku sa budete vytešovať i z jeho nezvyčajného, no plne funkčného tvaru s elegantným vlnivým LED osvetlením. Práve toho som sa najviac obával, netúžil som, aby moje obľúbené skladby sprevádzali kolotočiarske dúhové farby. Našťastie to tak nie je. Svetlo je decentne biele a nijako si neuzurpuje vašu neustálu pozornosť. Skôr vás núti ponoriť sa do počúvanej hudby a popri nej nechať voľne plynúť svoje myšlienky. Na druhej strane, niekomu môže prekážať, že nie je možné zmeniť režim osvetlenia, ako to poznáme napríklad z modelu JBL Pulse 4.

více informací...
29.07.2020

JBL CLUB SÉRIA: Zábavná trojka pre každého

Slúchadlá s aktívnym potlačením šumu sú v súčasnosti veľmi žiadaný artikel, a hoci tých naozaj dobrých na trhu nie je veľa, konkurencia je tvrdá. V tejto situácii to JBL nemá ľahké, aj keď je to rozhodne skúsený výrobca. Prv ako sa pustíme do opisu slúchadiel, malá odbočka na pripomenutie technológie aktívneho potláčania šumu. Jej prvé využitie nájdeme v armáde. Technológia bola pôvodne vyvinutá na použitie vo vrtuľníkoch a lietadlách, kde pomáhala pilotom pri komunikácii v hlučnom prostredí. Jej princíp spočíva v tom, že okolitý zvuk je snímaný špeciálnymi mikrofónmi a pomocou elektroniky je s obrátenou fázou primiešaný k zvuku, ktorý počúvate zo zdroja. Vďaka tomu dôjde k zrušeniu vonkajších rušivých zvukov a vy počujete iba zvuk, ktorý chcete počúvať. Napriek tomu, že princíp tejto technológie je pomerne jednoduchý, kvalita jej implementácie sa podľa jednotlivých výrobcov aj modelov dosť líši a medzi jednotlivými modelmi môžu byť pomerne veľké rozdiely. Najprepracovanejšie systémy využívajú niekoľko prídavných mikrofónov, umiestnených vonku aj vo vnútri mušlí, prípadne aj ďalšie snímače umožňujúce detegovať situáciu, v ktorej sa poslucháč nachádza (či cestuje a v akom dopravnom prostriedku, alebo chodí po ulici a podobne). Uvidíme preto, ako sa s tým vyrovnali v JBL.

více informací...
28.07.2020

Nenápadný silák

Během léta jsem měl možnost důkladně se seznámit s modelem JBL Partybox 1000, který je nejvyšším a nejvýkonnějším modelem v nabídce rodiny JBL PartyBox. Zvědavost mi nedala a rozhodl jsem se vyzkoušet si i základní model PartyBox 100, který, mimochodem jako jediný z trojice, získal prestižní ocenění EISA Party Speaker na rok 2019/2020.

více informací...
26.07.2020

Zdraví dýchacích cest a extrémní horko

V důsledku probíhajících klimatických změn jsou extrémní povětrnostní jevy stále častější, zejména během vln veder. Ty mohou vést k nárůstu chorob dýchacích cest projevujících se například teplotami, jejichž důsledkem mohou být akutní stavy, v krajních případech dokonce smrt. Děti, starší či obézní lidé nebo ti s chronickými chorobami (cukrovka, alkoholismus, onemocnění ledvin, jater a kardiovaskulárního systému) a především pacienti s chronickým respiračním onemocněním by měli v takových podmínkách dodržovat určitá pravidla, díky kterým mohou předejít různým komplikacím.

více informací...
25.07.2020

Recept: Domácí řecký jogurt

Doba, kdy jste si jogurty kupovali výhradně v potravinách je nenávratně pryč. Vydatný jogurt se všemi dobrotami, pro které jogurty milujeme si můžete nyní vyrobit v pohodlí domova. Není to nic složitého, tak pojďme na to!

více informací...
24.07.2020

JBL BOOMBOX 2: Na párty sa nestratí

Reproduktory JBL sú u používateľov veľmi obľúbené pre nenáročnú obsluhu, odolnosť a kvalitný a výkonný zvuk. Testovaná novinka Boombox 2 je už druhá generácia najväčšieho modelu s valcovou koncepciou a veľkou rúčkou na prenášanie. Aj keď ide o prenosný model, rozhodne nepatrí k tým, s ktorými by ste vzhľadom na jeho hmotnosť chceli chodiť bežne po ulici. Prenášať ho v tomto prípade najskôr budete do auta či do záhrady.

více informací...
23.07.2020

Skutočne priestorový zvuk priamo u vás doma: JBL Bar 9.1. Detailná recenzia

Zvuk je pri sledovaní filmu rovnako dôležitý ako obraz. Kiná sú už síce otvorené, ale zatiaľ fungujú v obmedzenom režime, pritom ponuka streamovaného obsahu napr. na Netflixe je celkom bohatá. Tak to chce mať doma super obraz ale aj zvuk. My sme domácnosť zamenili za redakciu a tu sme si postavili ideálnu obývačku.

více informací...
22.07.2020

Nesnášíte umývání oken? 5 tipů, jak to změnit jednou pro vždy

Která hospodyňka by netoužila po dokonale čistých a lesklých oknech? Bohužel stačí jedna přeháňka a můžeme s jejich údržbou začít nanovo. Proto tahle činnost patří mezi ty nejméně oblíbené. Naštěstí pro vás máme pět tipů, jak ji proměnit v pohodovou a časově nenáročnou činnost, která vás bude bavit!

více informací...
21.07.2020

Hra světla a zvuku

Snad nejvýraznější designovou změnou ze všech zvukových válečků JBL, které jsem během roku otestoval, prošla poslední generace lifestylového modelu Pulse 4. Z estetického hlediska je to určitě nejpůsobivěji navržený a zkonstruováný přenosný kompaktní reproduktor, s jakým jsem se dosud setkal.

více informací...
20.07.2020

Pitný režim kojence, batolete a školáka: Víte, kolik vody skutečně potřebuje?

Generace našich rodičů si jistě vzpomene, že za jejich mládí se o pitném režimu tolik nemluvilo. Pilo se prostě ve chvíli, kdy člověka přepadla žízeň nebo tehdy, když si zkrátka vzpomněl a měl pauzu mezi hrami s vrstevníky. Dnes se pitnému režimu přikládá daleko důležitější význam. A to zvlášť u dětí a školáků. Víte, kolik tekutin by měl vypít kojenec, kolik vody je dobré pro batole a jak by měl vypadat pitný režim školáka? Prozradíme na následujících řádcích.

více informací...
19.07.2020

Zajistěte zdravý vzduch ve vašem letním domě či na chalupě!

Chystáte se strávit letní dny ve vašem letním domě či na chalupě? Návrat na tato místa po dlouhé nepřítomnosti je plný vzpomínek, plánování a ještě častěji než si uvědomujeme potencionálních zdravotních potíží. Plísním a bakteriím se daří ve vlhkém, uzavřeném prostředí. Příbytky v blízkosti lesů mají vyšší riziko vzniku plísní díky vysoké koncentraci kolonií plísní a vysoké relativní vlhkosti. Příbytky v blízkosti oceánů, řek nebo jezer mohou být také více rizikové, protože vysoká úroveň vlhkosti zvyšuje riziko vzniku nových kolonií plísní. Také budovy se slabým přístupem slunečního záření mohou mít vyšší riziko, protože slunce je přírodní germicid, ničící mikroorganismy.

více informací...
18.07.2020

Vakuování potravin: 5 výhod, které vám usnadní život

Vakuování potravin se stává skloňovanějším tématem. Důvodem není jen hektický životní styl, ale i aktuální omezení, která nás nutí přehodnotit nejen způsob, jakým přistupujeme k potravinám, ale také hledat způsoby, jak si věci usnadnit. Proto jsme pro vás sepsali pár výhod vakuování, které vám mohou pomoci zefektivnit vaše stravování:

více informací...
17.07.2020

Když přijde žízeň, je už pozdě. A další věci, které jste o dehydrataci (ne)věděli

Člověk vydrží bez jídla i několik týdnů. Bez vody ale jen pár dnů. Tahle životadárná tekutina náš život totiž ovlivňuje víc, než se na první pohled zdá. Denně umírají miliony lidí na podvýživu a dehydrataci, což je informace, které se v západním světě snad ani nechce věřit.

více informací...
16.07.2020

Slúchadlá na behanie JBL Live 300TWS a JBL Tune220TWS na bežné nosenie

Dvojica slúchadiel zo segmentu úplne bezdrôtovým s veľmi dobrým zvukom. Ich cenové rozdiely nie sú dané len svojím vzhľadom ale aj celkovými možnosťami.

více informací...
14.07.2020

Recenzia JBL Live650BTNC: Zvuková klasika

Slúchadlá, ktoré vás potešia prémiovým zvukom a celkovým pohodlím počas používania. Výrobca aj tento rok pripravil nástupcu svojej zabehnutej série. My sme radi, že pôvodné typy prvkov zostali a máte tak pevné slúchadlá aj na cestovanie. V balení je aj ochranné vrecúško, nemusíte sa obávať ich prenášania.

více informací...
13.07.2020

5 Nápojů, kterým byste se měli v létě vyhnout

Vidina rychlého osvěžení může být v létě zrádná. V následujících řádcích jsme pro Vás proto připravili 5 druhů nápojů, které nám v letních horkých dnech víc škodí, než pomáhají. Ti, kteří se bojíte, že se mezi nimi nachází oblíbené letní pivko, vaše obava je na místě. Navzdory tomu, vám dáme tip jak si v létě bez obav vychutnat vaše vychlazené pivečko.

více informací...
12.07.2020

Na co byste se měli zaměřit při výběru vhodné čističky vzduchu

V průběhu svého života drtivou většinu času strávíme v uzavřených místnostech. Či už je to porodnice, kde přijdeme na svět, byt, školka, škola, kancelář… atd. To jsou místa, kde dochází ke zvýšené koncentraci nejen běžného prachu, ale i ke koncentraci zdraví škodlivých alergenů (pylů, hub a plísní, roztočů a jejich produktů) a patogenů, jako jsou viry a bakterie. V dnešní době, kdy počet alergiků každoročně prudce narůstá a hlavně v čase COVID-19 se stává používání čističek vzduchu životní nevyhnutelností. Naštěstí si ale můžeme pomoci, například čistěním vzduchu prostřednictvím čističky – sterilizátoru vzduchu, která je schopná jeho efektivní desinfekce. Na řadu logicky přichází otázka, jak jí správně vybrat.

více informací...
11.07.2020

Tipy na grilování: vytěžte z něj maximum!

Grilovací sezóna je v plném proudu a vy se nemůžete dočkat, kdy znovu "provětráte" svůj oblíbený gril a předvedete své kulinářské umění? Ať už grilujete klasické masíčko, zeleninu, připravujete kreativní špízy či chutné ryby, je tu pár věcí, které byste jako správný gurmán měli vědět. Věříme, že vás tyto rady posunou v grilování o několik levelů výše. Pojďme na to!

více informací...
10.07.2020

Špatný pitní režim ovlivňuje váš každodenní výkon víc, jak si myslíte. Co s tím?

Voda hraje v našem životě nezastupitelnou a nenahraditelnou roli. Bez téhle životadárné tekutiny zkrátka nedokážeme žít ani fungovat. Věděli jste ale, že její přijaté množství může zlepšit duševní i fyzické zdraví? Dostatečný příjem tekutin navíc stimuluje mozek, který tak zvládá zpracovávat i ty nejnáročnější úkoly. Je proto důležité nezapomínat na pitný režim nejen doma, ale především v práci.

více informací...
09.07.2020

Čím si vás získa dvojica nových bezdrôtových štupľov od JBL?

Známy výrobca audiotechniky, spoločnosť JBL, prináša dvojicu plne bezdrôtových slúchadiel, ktoré sú ako stvorené na letné potulky. Prvý, základný model je k dispozícii za zaujímavú cenu, ten drahší zas poteší kvalitou zvuku, vodeodolnosťou či technológiami Ambient Aware a TalkThru.

více informací...
08.07.2020

Ročně vyhodíme 1,3 bilióny tun potravin. Jak skoncovat s plýtváním?

Zamysleli jste se někdy nad tím, kolik jídla vlastně vyhodíte? A je úplně jedno, jestli jste to zrovna přehnali s nákupem nebo přípravou nedělního oběda. V popelnicích ročně skončí třetina veškerého vyprodukovaného jídla na světě, které by mohlo nasytit až tři miliardy lidí! Jak omezit plýtvání? Stačí dodržovat několik jednoduchých zásad.

více informací...
07.07.2020

Recenzia JBL Flip 5: Produkuje najlepší zvuk v našom teste

Toto je kompaktnejší kúsok s veľmi dobrým zvukom. Práve preto mnohých zaujme. Má všetko potrebné, čo od JBL očakávate. Zostava dvoch širokospektrálnych meničov je doplnená o bočné pasívne žiariče. Stále je vodoodolný a prežije polhodinu v hĺbke jedného metra. Dá sa použiť horizontálne aj nastojato. Pokojne nalejte vodu do jedného z bočných žiaričov a pri silných basoch sa vyfŕka sama.

více informací...
06.07.2020

Recenzia JBL Under Armour Sport Wireless Pivot: Výborné slúchadlá na športovanie

Špeciálne pre športovcov a s dlhou výdržou na batériu. Už žiadne výhovorky a argumenty výrobcov, že batéria je tak akurát na tréning.

více informací...
05.07.2020

8 žen dostalo možnost vyzkoušet čističku vzduchu AirFree: jak dopadlo testování?

O tom, že dnes žijeme v moderní a uspěchané době, nemusíme zdlouhavě polemizovat. Mnoho z nás pendluje mezi prací a domovem, kde po celodenním shonu a stresu padne únavou do postele. Povinnosti střídají občasné radosti a snaha urvat si pro sebe alespoň trošku toho volného času. Během víkendu nebo volna v práci vyrážíme na chatu, k vodě či na hory, kde se nemůžeme nabažit čerstvého vzduchu a panensky čisté přírody. A protože se na nás ze všech stran valí informace o zhoršující se kvalitě životního prostředí a ovzduší, hledáme způsoby, jak na čerstvém vzduchu strávit pokud možno co nejvíc volného času. Víte ale, že existují možnosti, jak si čistý vzduch „vyrobit“ přímo u sebe doma? 8 náhodně vybraných testerek z portálu Ženysro.cz se o tom mohli přesvědčit v průběhu měsíčního testování moderní čističky AirFree. Jak testování dopadlo? Pojďme se společně podívat!

více informací...
03.07.2020

JBL Bar 9.1 True Wireless Surround Sound má konečne Dolby Atmos

JBL po dlhom čase predstavil svoj prvý soundbar s podporou virtuálneho priestorového Dolby Atmos zvuku. Kým konkurenčné značky už dlhšie majú v ponuke soundbary s Dolby Atmos, JBL sa tomuto vyhýbalo. Až doteraz. JBL Bar 9.1 True Wireless Surround Sound ponúkne 820 W výkonu, odnímateľné zadné reproduktory a celkom slušnú cenu.

více informací...
02.07.2020

Harman/Kardon FLY ANC vs JBL Club 950BT NC. Ktoré si vybrať?

Slúchadlá sú v dnešnej dobe dôležitým doplnkom mnohých ľudí. Niekto obľubuje takmer neviditeľné štuple do uší, iný nedá dopustiť na veľké, ktoré mu zakryjú celé uši a odrežú ho od okolia. Ako sa hovorí, sto ľudí, sto chutí. Ak rozmýšľate práve nad on-ear (resp. over-ear) slúchadlami, je celkom možné, že sa váš výber zúžil na tieto dva modely. Harman Kardon FLY ANC a JBL Club 950BT NC.

více informací...
01.07.2020

Děti a úklid: najděte tu správnou motivaci!

Děti. Milujeme je, staráme se o ně a chceme pro ně jen to nejlepší. Z logického hlediska jsme, jako rodiče, autoritou a mělo by být přirozené, že co řekneme, to platí. Všichni ale dobře víme, jak to nakonec vždy dopadne. Děti mají nad námi jakousi zvláštní moc, která obměkčí naše srdce vždy, když jde "do tuhého". V otázce hygieny a úklidu bychom ale měli být opravdu nekompromisní nejen kvůli křivým pohledům návštěv, ale především kvůli vlastnímu zdraví a zdraví celé rodiny.

více informací...
30.06.2020

Recenzia JBL Tune 120TWS: Cenový tip na totálne bezdrôtové slúchadlá

Ďalšie skutočne bezdrôtové slúchadlá, ktoré majú výbornú cenu iba 99 eur. To je na slúchadlá tohto typu optimálna cena a poskytnú všetky podstatné možnosti. Teda okrem aktívneho odhlučnenia. V balení máte na výber z troch veľkostí návlekov do ucha, a tak si okolitý hluk sčasti odizolujete.

více informací...
29.06.2020

Chutnější voda z kohoutku? Jde to! S filtrační konvicí LAICA

Už delší dobu jsem chtěla začít kupovat vodu balenou. Naše kohoutková voda je opravdu hodně tvrdá a cítit chlórem. Ovšem jsem zastánce ekologie. Doma třídíme odpad a mnoho dalšího. A představa tahání tisíce pet lahví z obchodů mě jak děsila, tak se mi už z oblasti ekologie nelíbila.

více informací...
28.06.2020

Jak vybrat čističku vzduchu proti virům, alergenům a bakteriím?

Alergie, prach, plísně, bakterie a viry. Největší nepřátele našeho zdraví často ani nevidíme. Zatímco předtím stačilo pro osvěžení vzduchu otevřít okno, dnešní koncentrace lidí na jednom místě má negativní efekt na množství alergenů a patogenů ve vzduchu. Čističky vzduchu ale pomáhají nejen alergikům.

více informací...
27.06.2020

Test žehličky Revlon RVST 2175E

Testovanie žehličky REVLON RVST2175E som plne prenechal mojej polovičke. Značku REVLON poznala z kozmetiky. Má dlhé vlasy a žehličku na vlasy občas používa. Po vybalení z krabice ju prekvapili dlhé žehliace platne. Majú presne 125mm a sú zaoblené. Zaoblené sú aj konce žehličky. Zloženie platní je meď a viacnásobná keramika. Po zapojení do zásuvky a nastavení teploty na 200°C trvalo presne 29 sekúnd, kým sa platne zahriali na nastavenú teplotu. Teplota sa dá plynule nastaviť po 5°C od 90°C až do 235°C.

více informací...
27.06.2020

JBL Tuner 2: DAB a FM rádio kdekoľvek a za každých okolností

JBL zaradil do svojej ponuky hneď dva modely nahradzajúce prvý model reproduktora s integrovaným FM a DAB rádiom. Sú to JBL Tuner 2 a Tuner XL. Dnes sa najprv pozrieme na menší a kompaktnejší model.

více informací...
26.06.2020

Máskačová farba je trendy

Už v roku 1943 sa časopis Vogue venoval trendom maskáčového vzoru a začlenil ich do sveta módy. Skutočný boom prišiel v roku 1971 kedy časopis predstavil fotografie dievčat oblečených v aktickom výstroji. Dnes je kamuflážne oblečenie a doplnky dostupné v rôznych tvaroch, farbách a štýloch - od spodnej bielizne až po topánky. Firma JBL s týmito farbami začala experimentovať len pár rokov dozadu a dnes si môžete takmer z každého modelu prenosných reproduktorov, ten najvhodnejší a samozrejme v danej maskáčovej farbe.

více informací...
25.06.2020

Důkladné zvelebení TV zvuku: JBL Bar 2.0

Samostatné audiosystémy pro reprodukci zvuku televizoru - ať už jim ríkáme zvukové projektory, soundbary či zvukové lišty - se za nedlouhou dobu své existence velice dobre etablovaly na trhu a dnes predstavují nejprodávanejší typ domácích reprosoustav. Jej ich vznik i úspech jsou prímým dusledkem módne tenkého designu plochých prijímaču, v nichž je prostor steží pro miniaturní repráčky s chabým výkonem.

více informací...
24.06.2020

Čistý vzduch: vzácná komodita, kterou si můžete dovolit

Jste často nemocní a trápí vás alergie? Důvodem může být kvalita vzduchu, který dýcháte. Denně na nás číhá množství neviditelných strašáků v podobě jemných prachových částic, plísní, roztočů, pylových částic, ozónu či bakterií a virů. Někdy se může zdát, že čistý a zdravý vzduch je pro většinu lidí na Zemi minulostí. No stejně jako v každém příběhu, i zde existují hrdinové, kteří si s nepřáteli hravě poradí. Seznamte se s čističkami / sterilizátory vzduchu Airfree a jejich unikátní termodynamickou technologií. Věříme, že v našem novém e-booku najdete vše, co potřebujete vědět k tomu, abyste z tohoto příběhu vyšli jako vítěz.

více informací...
23.06.2020

Recenzia JBL Partybox 100: Ozvučte svoju párty

Samostatná kategória medzi multimediálnymi reproduktormi. Toto je reproduktor na ozvučenie párty, kde budete mať aj 30 ľudí. Ideálny do vnútorných aj vonkajších priestorov. Nemá ale krytie, takže je potrebné dbať na to, aby nezmokol. Dá sa používať nastojato aj naležato.

více informací...
22.06.2020

Souboj titánů: Filtrační konvice Laica Lucia vs. Laica Predator

Která voda je chutnější a zdravější? Ta z kohoutku nebo balená? Jasno v tom má švýcarský vědec Matthias Mend, který v jednom rozhlasovém pořadu upozornil na to, že pravidla pro vodu z kohoutku jsou v řadě zemí mnohem přísnější než pravidla pro minerální a balenou vodu. Ta může být navíc znehodnocena špatným skladováním nebo nevhodným umístěním. Nikdy taky nevíme, jak starou vodu ve skutečnosti pijeme a kde všude se „povalovala“ před tím, než se dostala do našich skleniček.

více informací...
21.06.2020

Čistý a zdravý vzduch v místnostech – základ zdraví

Většina z nás tráví své dny v uzavřených prostorech, které se málo, respektive nedostatečně větrají. Díky tomu jsou ideálním prostředím, kde se koncentrují alergeny a patogeny jako jsou viry a bakterie. Však to sami znáte – do práce přijde kýchající kolega s oteklým nosem a do druhého dne jste s ním na jedné rýmové lodi. Rýma, jinými slovy virusová kapénková infekce (kromě jiných i například korona virusy), je však to nejmenší, co se může v rýmovém a chřipkovém období do našich plic dostat. Vzduch v nevětraných místnostech s vysokou fluktuací lidí, nezřídka kdy bývá zaplněný rozmanitými alergeny, virusy, mikroby anebo plísní. Pravidelné vdechování těchto částic s sebou však může nést velmi negativní a bohužel i trvalé následky pro naše zdraví. Některé plísně se například vyznačují vysokou karcinogenitou.

více informací...
20.06.2020

JBL BAR STUDIO 2.0

Nová séria praktických a reálnych recenzií. V tomto seriáli dávame vybrané produkty, neprofesionálnym recenzentom, z radov bežných užívateľov, predajných špecialistov a spotrebiteľov. Zapožičiavame vždy konkrétny produkt a umožníme napísať, čo si o ňom myslia, svoje postrehy a skúsenosti. Články prinášame v nezmenenej podobe, tak ako nám ich poslali. Máte záujem vyskúšať svoje znalosti a schopnosti? Napíšte nám

více informací...
19.06.2020

Aké vodeodolné slúchadlá sú v ponuke od JBL?

Pri slúchadlách nie je až taká žiadaná vlastnosť vodeodolnosti tak, ako pri reproduktoroch. Napriek tomu je to tiež jeden z dôležitých parametrov. Záleží však na ich primárnom využití. Na používanie pri počítači je to zbytočné, ale ak mienime používať slúchadlá pri športových aktivitách, tak tento parameter by sme nemali prehliadnuť.

více informací...
18.06.2020

Tranzistoráky s DAB a BT

Digitalizace se neúnavně probíjí celým audio a video světem. Není to tak dlouho, co jsme byli nuceni vyměnit staré televizory, nebo si k nim alespoň dokoupit set-top-boxy. Nyní se rozjíždí další etapa s DVB-T2 a většinu z nás čeká ta samá výzva ještě jednou.

více informací...
17.06.2020

Úklid nemusí strašit ze spaní! Ani ve vyšším věku

Raději žít sám v malém bytě, než v luxusním domě pro seniory. Zajít si nakoupit, uvařit něco dobrého k snědku, uklidit a hlavně nikomu nepřidávat zbytečné starosti. Řeč je o seniorech, kteří se zúčastnili nedávného výzkumu, z něhož vyplývá, že většina z nich netouží po přepychu ani asistentech. Za nejdůležitější provažují soběstačnost.

více informací...
16.06.2020

Ako používať vodeodolné reproduktory v lete?

Za pár dní tu budeme mať aspoň podľa kalendára leto a vaše produkty budú častejšie prichádzať do styku s tekutinami (najmä vodou). Poďme sa teda pre pripomenutie pozrieť na to, čo znamenajú magické skratky, najmä IPX5 a IPX7 a ako sa starať o produkty, aby vám vydržali čo najdlhšie.

více informací...
15.06.2020

Jaká čistá je ve skutečnosti "čistá" voda?

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč kohoutkovou vodu nazýváme "čistá" voda? Je to proto, že je opravdu čistá nebo balená, neochucená či kohoutková? Jaké tajemství v sobě tato životodárná tekutina skrývá? Odpovědí na tuto otázku a dalšími zajímavými fakty o vodě se zabýval švýcarský "Bůh vody" Matthias Mend.

více informací...
14.06.2020

6 důvodů proč si koupit čističku vzduchu AirFree

Jarní a podzimní měsíce jsou obdobím virových a bakteriálních onemocnění, které každoročně postihnou víc než 10% populace. Protože lehnout si před Vánocemi nebo v průběhu jara s rýmou, kašlem a teplotou není nic, o co bychom stáli, je potřebné těmto onemocněním předcházet. Skvělou prevencí je určitě očista a nastartování imunitního systému, no důležité je i prostředí, ve kterém se většinu času nacházíme a které by mělo být jednoduše řečeno zdravé. Splnění poslední zmíněné podmínky však v současné přetechnizované době není úplně nejjednodušší. Bohužel, čistému prostředí a vdechovanému vzduchu nepřidává ani omezené větrání, se kterým je neodmyslitelně spojená minimální cirkulace kyslíku v interiéru, kde se mezi sebou bakterie a viry neustále množí a přenášejí z jednoho člověka na druhého. A v neposlední řadě musíme zmínit i prochladnutí a nemoci ve školách a školkách, které milé děti nevědomky pustí do vašeho bytu. Jak těmto nepříjemnostem předcházet? Odpovědí můžou být čističky vzduchu AirFree!

více informací...
13.06.2020

ARIETE Xvapor Comfort 4147

Dnes som otestoval parný čistič Ariete ART 4147. Keď som ho vybalil z krabice, tak ma prekvapila jeho malá veľkosť. Prístroj má veľa príslušenstva a dá sa použiť na čokoľvek. Má malé štrbinové nástavce, kefky, podlahovú hubicu a na okno malú hubicu, ktorá má na stieranie skla gumu, predlžovacie nástavce, handričku a odmerku na nalievanie vody. Pred spustením prístroja je potrebné odšrúbovať uzáver a naliať vodu. Prístroj sa nahrieva do 7 minút, medzitým je potrebné vypustiť nahromadenú paru. Keď sa prístroj nahreje, vypne sa kontrolka nahrievania a je pripravený na čistenie.

více informací...
12.06.2020

Nežný barbar: JBL Boombox 2

Do rodiny bezdrátových reprosystémů produkce společnosti JBL přibyl nový bumbrlíček. Rozšířil tak početnou firemní flotilu hudbymilovných strojků, jež představují svět sám pro sebe a pro konkurenci představují etalon, se kterým je třeba počítat.

více informací...
11.06.2020

Recenzia JBL Tune 750BTNC: Silný basový zážitok a pohodlné nosenie

Tu je silný basový zážitok a pohodlné nosenie. Výrobca myslel aj na výdrž batérie. To oceníte, najmä pri dlhodobom nosení. Konštrukcia je plastová a slúchadlá majú vďaka tomu optimálnu hmotnosť 220 gramov. Využívajú mechanizmus zavesenia mušlí podobne ako iné slúchadlá tejto značky. Dajú sa korigovať vertikálne a dobre sadnú na uši.

více informací...
09.06.2020

JBL uvádza štýlové reproduktory k počítaču: JBL Quantum Duo

Spolu s hráčskými slúchadlami v sérii Quantum, uviedla na trh firma JBL aj reproduktory určené pre hráčov. Reproduktory nie sú určené len pre hráčov, ale využijete ich aj ako bežné ozvučenie k svojmu počítaču či konzole. O tom sme sa presvedčili aj na vlastnej koži keď sme reproduktory používali denno denne viac ako mesiac.

více informací...
08.06.2020

Jak jsme u nás doma začali používat filtrační konvici Laica

Ahoj, já jsem Lucka a jako blogerka pro vás moc ráda píši články. Tentokrát jsme celá rodina testovali filtrační konvici značky Laica. Když mi konvice přišla, upřímně jsem si říkala, zda ji vůbec využiji, vždyť my máme vcelku dobrou vodu, no tak to byla hloupá myšlenka a omyl!

více informací...
07.06.2020

Čističky vzduchu Airfree mají předpoklad ničit obávané koronaviry

Podle vyjádření respektovaného britského portálu pro alergiky Allergybestbuys existují na světě dva druhy čističek vzduchu, které mají potenciál ničit nebezpečné viry, včetně obávaného koronaviru SARS-CoV-2. Jednou z nich je i značka čističek a sterilizátorů vzduchu prodávaná na českém a slovenském trhu Airfree, která pracuje s patentovanou termodynamickou technologií TSS.

více informací...
06.06.2020

Testovali sme pre vás: JBL JR POP

Nová séria praktických a reálnych recenzií. V tomto seriáli dávame vybrané produkty, neprofesionálnym recenzentom, z radov bežných užívateľov, predajných špecialistov a spotrebiteľov. Zapožičiavame vždy konkrétny produkt a umožníme napísať, čo si o ňom myslia, svoje postrehy a skúsenosti. Články prinášame v nezmenenej podobe, tak ako nám ich poslali. Máte záujem vyskúšať svoje znalosti a schopnosti? Napíšte nám

více informací...
05.06.2020

Hráčske slúchadlá JBL Quantum 300

Firma JBL sa vrhla po hlave do hráčského segemntu a uviedla celú novú sériu s názvom QUANTUM. Prvé pokusy už boli pred 10 rokmi, keď divízia AKG mala hráčske slúchadla AKG GHS1 a veľmi dobre si pamätáme, že mali neskutočný úspech. Ako to bude teraz s Quantum produktami?

více informací...
03.06.2020

JBL Vstupuje do sveta gamingu

Prenosné JBL reproduktory a slúchadlá získali na Slovensku obrovskú popularitu. Čo však prinesie nový gamingový rad produktov? Odpoveď sa dozvieme v blízkej budúcnosti. Bez obáv však môžeme povedať, že JBL vložilo do nových headsetov a reproduktorov určených pre hráčsku komunitu svoju povestnú kvalitu. Poďte sa s nami pozrieť na čo sa môžete tešiť.

více informací...
02.06.2020

Kompatibilita JBL Connect, Connect+, Partyboost a TWS

Už niekoľko rokov poskytuje firma JBL vo svojich produktoch možnosť bezdrátového prehrávania cez Bluetooth na viacero reproduktorov naraz. Keďže túto funkciu štandard Bluetooth neponúka museli prísť so svojim riešením.

více informací...
01.06.2020

Voda, která neteče, ztrácí svoji kvalitu. I na pracovišti.

Pokud patříte mezi pravidelné posluchače veřejnoprávních radiových stanic, pravděpodobně jste v posledních dnech zaznamenali zajímavý podcast se švýcarským vědcem, kterému odborná veřejnost neřekne jinak, než „Bůh vody“.

více informací...
31.05.2020

Všechno o Airfree

O tom, že je dnešní doba rychlá, svět uspěchaný a nikdo nic nestíhá, slyšíme ze všech stran. Většina z nás se pohybuje ve víru svých povinností, a přitom se snaží o zachování zdravého životního stylu. Nedostatek času a znepokojující informace o zhoršující se kvalitě prostředí, ve kterém žijeme, nás nutí hledat způsoby, jak si můžeme sami jednoduše, rychle a efektivně vytvořit co nejlepší podmínky pro zdraví vlastní i zdraví své rodiny.

více informací...
30.05.2020

TEST JBL TUNE 220TWS

Nová séria praktických a reálnych recenzií. V tomto seriáli dávame vybrané produkty, neprofesionálnym recenzentom, z radov bežných užívateľov, predajných špecialistov a spotrebiteľov. Zapožičiavame vždy konkrétny produkt a umožníme napísať, čo si o ňom myslia, svoje postrehy a skúsenosti. Články prinášame v nezmenenej podobe, tak ako nám ich poslali. Máte záujem vyskúšať svoje znalosti a schopnosti? Napíšte nám

více informací...
29.05.2020

#POZDRAVZPRAZDNIN – SOUTĚŽ O 3x JBL BOOMBOX 2, NEJHLASITĚJŠÍ JBL REPRÁK

Natočit video, přidat na Instagram a vyhrát JBL Boombox 2? Jak jednoduché! Startujeme už třetí pokračování naší letní soutěže #pozdravzprazdnin. Připravili jsme pro vás ještě bohatší nadílku cen než v minulých letech. Pokud chcete mít ty nejaktuálnější informace o soutěži, sledujte nás na instragramu @jbl_cz_sk. Teď už se pojďme podívat na letošní pravidla.

více informací...
28.05.2020

Vše o ZPOŽDĚNÍ ZVUKU bezdrátových sluchátek a jaký typ vybrat

Určite sa už každý stretol s tým pri bluetooth slúchadlách, že sa rozchádza obraz zo zvukom. A občas je to alchýmia, prečo tomu tak je. Niektoré slúchadlá s kodekom SBC touto vlastnosťou netrpeli a niektoré napr. s AAC kodekom zas áno. Po zhliadnutí tohto videá určite budete múdrejší, ale zas o to väčší choas pri výbere. Dokonca aj my sme sa niečo nového priučili.

více informací...
27.05.2020

Balená voda a toaletní papír: Jaké zásoby ve skutečnosti potřebujeme?

Po oznámení pandemie koronaviru a vyhlášení nouzového stavu vzali lidé obchody útokem. Z regálů mizely trvanlivé potraviny, ale třeba i balená voda nebo toaletní papír. Zaměstnanci obchodních řetězců nestíhali doplňovat regály a lidé utráceli obrovské částky, aby se zajistili pro případ neviditelné katastrofy. Nepomohlo uklidňování ze stran vládních činitelů, ani vyjádření šéfů jednotlivých řetězců, kteří hlásali, že sklady jsou plné k prasknutí. Proč řada z nás podlehla nákupnímu šílenství?

více informací...
26.05.2020

Harman/Kardon Esquire 2: Manažérsky prenosný reproduktor

Dnes sa väčšina prenosných reproduktorov hrnie za výkonom, veľkou odolnosťou, hravým dizajnom, ale málo prenosných reproduktorov je určených pre tých, čo vôbec toto nepotrebujú a skôr sa sústredia na elegantný dizajn, ktorý sa nemusia hanbiť vybrať v kancelárii, na stretnutí, alebo si ho zobrať na služobnú cestu.

více informací...
24.05.2020

Čističky vzduchu ako prevencia proti ochoreniam – naozaj fungujú?

Väčšina z pracujúcich ľudí si nemôže dopriať luxus nemocenskej dovolenky. Bohužiaľ, je to jedným z dôvodov, prečo sa ochorenia šíria medzi ľuďmi rýchlejšie a viacej z nás tak ochorie. Kolega z práce dostane chrípku, má ale „tuhý korienok“ a znáša ju bez problémov, teda stále chodí do práce. Šírenie COVID-u ukázalo, že časť populácie prenáša toto vírusové ochorenie bez príznakov. Jeho kolegovia či návštevy, bohužiaľ, také šťastie nemajú a môžu ochorieť s výrazne ťažším priebehom choroby. Takémuto scenáru sa však dá jednoducho predchádzať.

více informací...
23.05.2020

Ariete ART909

Dnes sa mi dostal do rúk výrobok Talianskej renomovanej značky Ariete, konkrétne pizza piecka. Po vybalení z krabice som ostal prekvapený dizajnom a veľkosťou piecky. V balení sa nachádzali dve široké naberačky na pizzu. Piecka je v krásnej červenej farbe a veľkosť je primeraná- taká, že sa zmestí k ostatným spotrebičom v domácnosti.

více informací...
21.05.2020

Komplexní sluchátka za dobrou cenu

Nejvyšší model plně bezdrátových sluchátek JBL TUNE750BTNC s funkcí ANC ze série TUNE staví na základech modelu JBL TUNE600BTNC, který jsem testoval hned po jeho uvedení na začátku minulého léta.

více informací...
21.05.2020

Aktualizácie pre JBL PartyBox 200 a 300

Na trhu sú dostupné modely týchto reproduktorov s rôznou verziou firmware, čo vôbec nevadí. Problém nastáva hlavne vtedy, ak si zakúpite dva reproduktory a chcete ich prepojiť pomocou funkcie JBL True Wireless Stereo. Niežeby to nešlo, len je možné, že bude trochu iný prednes jednotlivých verzií. Na to slúži tento upgrade, ktorý sme získali pre vás priamo od výrobcu.

více informací...
20.05.2020

Domov plný virů a bakterií: Jak před nimi ochránit ty nejmenší?

Denně můžete pečlivému úklidu domácnosti věnovat několik hodin. S některými vetřelci ale nemůžete měřit síly. Jsou odolní, neviditelní, rychle se množí a najdeme je i tam, kde bychom s nimi pravděpodobně vůbec nepočítali. Následující řádky budou věnovány virům a bakteriím, které jsou všude kolem nás a zbavit se jich se může zdát prakticky nemožné. Jejich množství ale můžeme efektivně eliminovat třeba pomocí parného čištění. Pokud vaši domácnost obývají děti nebo domácí mazlíčci, jistě oceníte možnost hygienického a ekologického úklidu bez nutnosti použití agresivní chemie.

více informací...
18.05.2020

Testujeme filtrační konvici Laica a láhev Flow´n go

Kvalita kohoutkové vody se v rámci republiky různí. Někde nám z kohoutku teče voda, která si svými vlastnostmi v ničem nezadá s vodou kojeneckou, jinde je problémem její přílišná tvrdost a ošetření chlorem. U nás se bohužel potýkáme s druhou zmíněnou variantou.

více informací...
16.05.2020

Test soundbaru JBL Bar 5.1 Surround

Nová séria praktických a reálnych recenzií. V tomto seriáli dávame vybrané produkty, neprofesionálnym recenzentom, z radov bežných užívateľov, predajných špecialistov a spotrebiteľov. Zapožičiavame vždy konkrétny produkt a umožníme napísať, čo si o ňom myslia, svoje postrehy a skúsenosti. Články prinášame v nezmenenej podobe, tak ako nám ich poslali. Máte záujem vyskúšať svoje znalosti a schopnosti? Napíšte nám

více informací...
15.05.2020

Milovnice sýrů testuje nový výrobník sýrů B-cheese od Ariete

Nikdy jsem se netajila tím, že mým nejoblíbenějším jídlem jsou kvalitní italské těstoviny s dobrým sýrem, rajčatovou passatou a bylinkami. Když jsem se poprvé ocitla v Itálii, připadala jsem si skoro jako v ráji. Návrat zpátky do rodné kotliny byl ale tvrdý. Sehnat běžně v obchodě kvalitní a chuťově výrazné sýry, na které jsem si v Itálii poměrně rychle zvykla, bylo doslova nadlidským úkolem. Proto jsem byla z možnosti otestovat nový výrobník sýrů B-cheese od italského výrobce Ariete nadšená! Jak moje testování dopadlo? Tady je výsledek!

více informací...
14.05.2020

Ten pravý bezdrátový zážitek

Sluchátka typu true wireless se těší stále rostoucí popularitě. Hrnou se nám do redakce ze všech stran a nezřídka má jedna značka ve své nabídce kompletně bezdrátový model zastoupen ve více cenových kategoriích. Dobrým příkladem je společnost JBL, která jich má v současnosti v nabídce pravděpodobně nejvíce. Po testovaných JBL Free BT, JBL Reflect Flow, JBL TUNE120TWS, sportovních modelech JBL Endurance Peak a JBL Under Armour Flash jsem se dostal i k nejnovějším modelům JBL Live300TWS a JBL Tune220TWS.

více informací...
13.05.2020

5 benefitů, které přináší parní čištění auta

Každý rok po zimě absolvuje většina motoristů nejen klasické, ale i nějaké "povinné" jízdy. Mezi ty povinné patří například výměna pneumatik, výměna gumových koberců za klasické, kompletní jarní očista interiéru a exteriéru, údržba klimatizace a pro někoho je to také období povinných kontrol. Snem skoro každého motoristu je mít spolehlivé a pěkné auto, ve kterém by se cestující cítili bezpečně a příjemně. Jak to ale dosáhnout v době, kdy kromě běžných povinností spojených s údržbou auta musíme dbát i na dodržování předpisů o ochraně zdraví, které s sebou dnešní doba přináší? Nalezli jsme jedno řešení na několik problémů. Je jím čištění za pomoci páry. A dobrou zprávou je, že nemusíte nikam chodit, protože to hravě zvládnete i sami. Podívejme se tedy na to, co všechno tato technika dokáže s vaším parťákem na čtyřech kolech.

více informací...
11.05.2020

Je chlór ve vodě skutečně nezbytný?

Pít, či nepít kohoutkovou vodu? Toť otázka, kterou si klade pravděpodobně každý, kdo už někdy domů nesl těžký balík balených vod z obchodu. Zvlášť tehdy, když voda tekoucí z českých kohoutků patří mezi jednu z nejkvalitnějších v Evropě.

více informací...
09.05.2020

Test parného mopu Ariete ART4164 10 v jednom

Dlho som odkladal testovanie parného mopu, ale keď som ho vytiahol z krabice, moja žena sa veľmi potešila. Nie však preto, že ho môže vyskúšať, ale preto, lebo dnes upratujem ja. V krabici je toho pomerne veľa. Okrem samotného prístroja tu nájdete nadstavec na klasický mop + dva návleky naň, výškovo nastaviteľnú tyč, plastový nástavec v tvare trojuholníka určený na čistenie kobercov, nástavec na umývanie okien + handričku, rôzne kefky na čistenie škár, úzku škrabku, rovný alebo zahnutý nástavec na čistenie škár, lievik na presné naliatie a odmerku.

více informací...
08.05.2020

Na křídlech pohody

Jak to již v poslední týden před předáním čísla do tisku nezřídka bývá zvykem, zazvonil mi před redakcí kurýr se zpožděnou zásilkou novinek od společností Harman/Kardon a JBL. Všechny jsem si je pěkně rozložil před sebe a začal přemýšlet, jak se s pěticí novinek 10 dní před uzávěrkou poperu. Nakonec zvítězil zdravý rozum nad zvědavostí a část produktů jsem se rozhodl delegovat na své šikovné kolegy. Nechal jsem si tedy na vyzkoušení designový model Fly ANC, který se mi zdál designově i funkčně velmi podobný s modelem AKG 700 ANC. Ten jsem testoval během minulého roku, a jeho zvuk mám dobře naposlouchaný, protože mi sluchátka po otestování zůstali v redakci.

více informací...
06.05.2020

Čistá domácnost i s chlupatými miláčky? Víme, jak na to!

Více než polovinu tuzemských domácností obývají domácí mazlíčci. Mezi největší oblíbence patří zcela pochopitelně psi a kočky. Pokud jste hrdými majiteli roztomilých chlupáčků, určitě řešíte, jak udržet domácnost čistou, bez všudypřítomných chlupů a případných nezvaných návštěvníků z venku. S údržbou domácnosti bez nutnosti použití agresivních čisticích prostředků pomohou parní čističe Ariete.

více informací...
05.05.2020

Chytrá a nadčasová: taková je nová aplikace pro filtrační láhve FLOW'N GO

První kontakt s filtrační lahví FLOW'N GO byla velká neznámá. Po zkušenosti s filtračními konvicemi, které jsou oblíbené po celém světě a dokáží s vodou hotové zázraky jsem si nedokázala představit, co víc bychom mohli chtít. Jak se ukázalo, italská společnost LAICA je vždy o krok vpřed a zatím co my si užíváme jejich nejnovější "vychytávky", oni vymýšlejí další inovace. A tak se ke mně dostala i filtrační láhev FLOW'N GO, od které jsem (rozmazlená filtračními konvicemi) očekávala opravdu hodně. Přiznám se však, že aplikace k FAST DISK filtrům (součást filtrační láhve) byla pro mě příjemným překvapením.

více informací...
04.05.2020

Mikrokrůček vpřed

Populární reproduktor Harman / Kardon Onyx Studio udělal mezi 4. a 5. generací obrovský skok vpřed. Aktuálně je v nabídce 6. generace a zde už tak zásadní rozdíly nejsou. Vlastně až na jednu novinku, ostatní skoro nepostřehnete.

více informací...
02.05.2020

JBL Live 300TWS: Nejlepší True Wireless sluchátka od JBL

Nové sluchátka JBL Live 300TWS si vzali to nejlepší ze všech existujících modelů a přidali ještě něco navíc. Cenově dostupné sluchátka ve třech barevných variantách to nejlepší, co můžete momentálně mít v kategorii True Wireless od JBL.

více informací...
30.04.2020

Rychlý přehled parních čističů. Vyberte si ten správný!

Pokud i vy preferujete úklid bez použití chemie, pak zbystřete pozornost a ještě než zahájíte "jarní úklid", pokuste se zvolit ten správný přístroj. Nabízíme vám rychlý přehled parních čističů Ariete, které vám ušetří energii, čas a dokonce i nějaké ty "drobné".

více informací...
29.04.2020

Parné čistenie: všetko, čo potrebujete vedieť

Doba pokročila a s ňou sa väčšina ľudí začína zaujímať o ekologické spôsoby zachovania vlastného zdravia s čo najmenším dopadom na životné prostredie. Jedným zo spôsobov, ako ostať zdravý je aj voľba efektívnej stratégie pri upratovaní. Neverili by ste, čo všetko dokážete s použitím obyčajnej vody a vhodného prístroja. V tomto e-booku vám ukážeme, ako zahubíte viac ako 97% mikroorganizmov, baktérií a vírusov v domácnosti za pomoci obyčajnej vodnej pary. Zodpovieme tiež vaše najčastejšie otázky, posvietime si na alergikov a domáce zvieratká a na chvíľu zavítame aj do neďalekého Toskánska, kde to všetko začalo. Tak odložte handričky, vedierka a chemické čistiace prostriedky a poďte s nami preskúmať nové, moderné riešenia.

více informací...
29.04.2020

Alergici, máme pro vás 5 tipů, jak přežít pylovou sezónu

Pylová sezóna je v plném proudu. Ti, kteří mají to štěstí a netrpí žádnou formou alergie, ji nijak zvlášť neřeší. Pro alergiky ale začíná pravé a nefalšované peklo. Oteklé a slzící oči, neutišitelné kýchání a další komplikace v běžném životě omezují zhruba 2,5 milionu Čechů. Bohužel počet alergiků se rok od roku zvyšuje. Pokud patříte mezi ty, kteří se s nějakou formou alergie potýkají, máme pro vás pět tipů, jak ji ukočírovat a překonat nejnáročnější období v roce.

více informací...

Archiv