Velkoobchod225 386 130

Servis a reklamace +420 2253 86 191

Blog

06.05.2021

Recenzia JBL Reflect Mini NC: Dobrá voľba, ak chcete ANC a niečo na športovanie

Pri týchto slúchadlách ide o akúsi klasiku s tým, že sú viac prispôsobené pri aktívnejšom pohybe. Na rozdiel od bežných slúchadiel majú v balení aretačné vložky, podobne ako pri modeli Flash X, ktoré pomáhajú držať slúchadlá v ušiach. Na výber sú tri veľkosti, rovnako tak aj tri veľkosti nadstavcov do ucha.

více informací...
04.05.2021

Ešte lepšia párty?

Séria Partybox od JBL príjemne dospieva. Zatiaľ čo na začiatku domáce párty reproduktory strhávali pozornosť najmä výkonom, prvý generačný nástupca rieši praktické nedostatky. A rieši ich dobre! JBL Partybox 310 je tu!

více informací...
25.04.2021

Dvě mouchy jednou ranou: Lexon Oblio nabije telefon a při tom ho vydesinfikuje

O značce Lexon jste asi už slyšeli. Pokud ne, pak jen okrajově zmíníme, že jde o unikátní lovebrand, který nemá ve světě obdoby. Nedávno oslavil 25 let na světovém trhu a v současnosti zpříjemňuje životy lidem ve více než padesáti zemích světa. V portfoliu značky se každý rok objeví asi osm desítek nových produktů. Jedním z nich je i sanitizér a nabíjecí stanice Lexon Oblio. Co všechno tahle vymazlená vychytávka zvládne? Čtěte dál a dozvíte se to!

více informací...
22.04.2021

Naozaj pre vytrvalých

Druhá generácia slúchadiel Endurance Peak od JBL nepodľahla módnym trendom. Konštrukcia je stále stavaná do extrémnejších podmienok, no je tu nová generácia Bluetooth a zlepšila sa výdrž batérie.

více informací...
21.04.2021

Parní čištění pro začátečníky: Anatomie parních čističů

Dáme vám hádanku: Víte, jak domácnost efektivně a spolehlivě uklidit bez nutnosti použití agresivních chemických prostředků? Odpovědí jsou samozřejmě parní čističe Ariete. Pára je totiž tím vůbec nejsilnějším čisticím prostředkem. Pokud jste o parním čištění dosud neslyšeli, je tenhle článek určen právě vám. Prozradíme v něm totiž, na jakém principu tihle praktičtí pomocníci fungují, kde najdou uplatnění a jak si vybrat ten nejlepší!

více informací...
19.04.2021

Inhalování pro začátečníky: Účinná prevence i pomocník v boji s nemocí

Ať už se nám to líbí nebo ne, vzduch kolem nás je plný cizorodých částic, z nichž mnohé jsou lidskému zraku neviditelné. To ale nic nemění na tom, jakou neplechu můžou v našem těle způsobovat. Prachové částice, alergeny, ale třeba taky viry nebo bakterie dennodenně útočí na naše sliznice. Pokud proniknou do těla, můžou probudit alergii, astma, nemoc nebo další nepříjemné obtíže. Naštěstí existuje poměrně starý, jednoduchý, ale účinný způsob, jak udržovat naše sliznice v kondici.

více informací...
17.04.2021

Legendární značky – 10. část: Lovebrand Lexon si prostě zamilujete „na první dobrou“

Psal se rok 1991. Leopold Sulovský jako první Čech vystoupil na Mount Everest, v Iráku byla zahájena válka v Zálivu, v severní Americe vydala společnost Sega první hru s postavou ježka jménem Sonic a Makedonie vyhlásila nezávislost na Jugoslávii.

více informací...
15.04.2021

Revolučný skok

V minulom čísle som písal o mimoriadne podarených slúchadlách do uší JBL Club Pro+ TWS. Ich prémiový dizajn, mimoriadny zvuk, veľmi slušná výdrž a dostupná a prehľadná aplikácia si získali moje sympatie aj napriek tomu, že ich cena 199 € nie je práve ich najsilnejšia stránka. Na sklonku zimy sa ku mne dostali slúchadlá s veľmi podobným zvukovým i ovládateľsky príjemným DNA, no predsa s odlišným zameraním. JBL REFLECT MINI NC sú nástupcom športového modelu REFLECT FLOW, ktorý už nejaký čas aktívne používam na športové aktivity, pričom si stále svedomito plnia svoje funkčné i hudobné povinnosti.

více informací...
13.04.2021

Čarovná hracia skrinka

Tradičný americký výrobca hi-fi komponentov a reproduktorov Harman Kardon sa v uplynulom období postupne preorientoval na segment kvalitných lifestylových reproduktorov, v ktorom elegantným dizajnom, kvalitným zvukom a ústretovou cenou robí vrásky na čele najmä zvučnej dánskej konkurencii.

více informací...
12.04.2021

Parní čištění pro začátečníky aneb Myslete ekologicky a ekonomicky

Parní čištění si oblíbila řada profesionálních úklidových firem i jednotlivců. Důvodů je hned několik. Nejenže je pára tím vůbec nejsilnějším čisticím prostředkem, také není potřeba používat chemické detergenty, které neprospívají našemu zdraví, ani zdraví našich domácích mazlíčků. Ve finále tak získáte spolehlivého, zodpovědného, cenově dostupného, ekologického a ekonomického společníka, který zvládne úklid celé domácnosti levou zadní.

více informací...
07.04.2021

Lexon Oblio: Bezdrôtová nabíjačka a UV dezinfekcia telefónu v jednom

Ak hľadáte najlepšiu a výnimočnú bezdrôtovú nabíjačku pre svoj mobilný telefón, práve ste ju našli. Už nemusíte hľadať ďalej. Lexon Oblio je bezdrôtová nabíjačka v tvare vázy pre tých, ktorí chcú niečo iné. A navyše vám aj vyčistí a zabije všetky baktérie na povrchu telefónu pred tým, ako začnete telefonovať.

více informací...
06.04.2021

JBL Charge 5: Dokonalý hráč

Svoj prvý JBL Charge som testoval na jeseň 2013 a bol som prirodzene očarený moderným dizajnom, parádnym zvukom, odolnosťou a slušnou výdržou batérie. Ubehlo viac ako sedem rokov a dnes mám pred sebou piate pokračovanie, ktorého oficiálny príchod sa odhaduje už v najbližších dňoch. Iba pre rýchle porovnanie prvá generácia disponovala dvojicou meničov s výkonom 2 x 5 wattov, batéria mala výdrž 12 hodín a kapacita akumulátora bola 6 000 mAh. JBL Charge 5 má rovnako dvojicu meničov, pričom woofer má rozmer 52 x 90 mm a výškač 20 mm. Reproduktor poskytuje celkový výkon 30 + 10 wattov pri dĺžke prehrávania 20 hodín. Isté zlepšenie sa prirodzene udialo aj medzigeneračne. Nárast výkonu o 10 wattov je citeľný, zlepšil sa frekvenčný rozsah reproduktoru, ktorý teraz zahrá v rozmedzí 65 Hz – 20 kHz, zlepšila sa odolnosť, ktorú teraz vyjadruje hodnota krytia IP67. Reproduktor opticky i papierovo narástol, no paradoxne jeho hmotnosť napriek tomu klesla o 5 gramov na výsledných 960 gramov.

více informací...
31.03.2021

Parní čističe Ariete jsou s námi skoro 25 let! Co všechno o nich víte?

Když před vámi někdo zmíní značku Ariete, asi nebudete dlouho tápat a vybavíte si italského výrobce s dlouholetou tradicí. A rozhodně nebudete daleko od pravdy. Značka Ariete spatřila světlo světa už v roce 1964. První parní čističe se ale na světový trh dostaly přece jen o něco později. Šlo o rok 1997 a parní pomocníci si prakticky okamžitě vysloužily nejen zájem, ale především respekt tehdejších domácností. Co dalšího jste o parních čističích Ariete (ne)věděli?

více informací...
28.03.2021

#JBLdizajn: Soutěž o stylový reproduktor JBL Clip 4

Teprve nedávno jsme spustili naše nové webové stránky a byli bychom rádi, kdybyste se do jejich další tvorby zapojily i vy, naši fanoušci. Hledáme tu nejlepší fotografii nebo grafiku, která vystihne značku JBL. Odměnou pro autora nejlepší fotografie bude místo na hlavním-banneru na našem webu a designový skvost reproduktor JBL Clip4. Ptáte se jaká fotka? Jaká grafika? Kam ji mám poslat? Vše naleznete níže v pravidlech.

více informací...
27.03.2021

Vakuování pro začátečníky: Vakuování rychlých jedál vs. dlouhodobé skladování

V předchozím článku ze série „Vakuování pro začátečníky“ jsme si vysvětlili, jak působí vakuum na potraviny a jak nám pomáhá snížit plýtvání (nejen) v domácnostech. Takto vědomostmi „podkuti“ se můžeme posunout o úroveň výše a podívat se na to, jakou metodu vakuování jsme měli zkusit jako první, kdy by jsme měli zvolit boxy a kdy folie, případně co udělat, když potřebujeme zavakuovat, zdánlivě nezavakuovatelnou potravinu.

více informací...
25.03.2021

Kickboxer Tomáš Možný: Svůj tréning si bez kvalitní hudby neumím představit.

Tomáši, někteří tě znají jako kickboxera světové organizace Glory, někteří zase jako trenéra. Na tvé cestě profesionálního sportovce tě provázejí mnozí partneři. Jedním z nich je značka JBL, o níž si popovídáme. Fanoušci možná zjistí, zda se vyrábějí i sluchátka, které sedí bojovníkům. Prozradíme také, že kromě dalších zápasů plánuješ i vlastní projekt. Více o plánech a tvé přípravě se už dozvíme v samotném rozhovoru.

více informací...
23.03.2021

JBL oslavuje 75. narozeniny

Společnost Harman prostřednictvím své renomované značky JBL už třičtvrtě století přináší svou vizi dokonalosti do světa ozvučení a hudby jako takové. Značka začala psát svou pozoruhodnou historii v roce 1946, kdy ji založil James B. Lansing. Svým ikonickým zvukem se JBL podílelo na nejznámějších eventech. Kvalitu zvuku a její energii si pochvalovali profesionálové, hudebníci i diváci. JBL prostě dává hudbě život způsobem, který lidé cítí všude, kde se s ní dostanou do kontaktu.

více informací...
22.03.2021

Antikoncepce a léky v pitné vodě. Máme se jich bát?

Možná jste v médiích nedávno vyslechli rozhovor švýcarského odborníka na kvalitu Matthiase Menda. Mluvil v něm o tom, že zdroje vody na naší planetě jsou značně omezené. A voda, kterou dennodenně pijeme, už byla minimálně jednou použita. Třeba jinde a někým jiným.

více informací...
20.03.2021

Na zdraví! Věděli jste, že voda, kterou pijeme, má za sebou alespoň jeden cyklus?

Voda je tou nejcennější komunitou, kterou nám příroda zapůjčila. Málokdo si ale uvědomuje, že její množství je na planetě Zemi značně omezené a prakticky se nemění. O to šokující je informace, že voda, kterou třeba teď právě pijete, už byla minimálně jednou někde jinde (a někým jiným) použita. O této problematice se v jednom z rozhovorů rozpovídal švýcarský odborník Matthias Mend.

více informací...
18.03.2021

Dvojnásobný mistr Evropy Tomáš Bábek: Už si nedokážu představit, že bych měl drátová sluchátka.

V anketě Sportovec roku 2020 se umístil na 10. místě. Mezi nejlepší sportovce Česka se probojoval díky titulu mistra Evropy na kilometrové trati s pevným startem a také díky stříbru z týmového sprintu. Řeč je o Tomáši Bábkovi, nejúspěšnějším českém dráhovém cyklistovi poslední dekády. Na krále českých velodromů jsme si připravili hned několik otázek o jeho přípravě. Ptal jsme se také na to, jak probíhá jeho spolupráce s populární audio značkou JBL.

více informací...
17.03.2021

Jak dlouho trvá úklid koupelny parním čističem? Prozradíme!

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik času vám zabere úklid koupelny? Kolik k tomu všemu spotřebujete vody a čisticích prostředků? A stojí výsledek opravdu za všechen ten čas, který jste důkladnému úklidu koupelny obětovali?

více informací...
16.03.2021

Oxymetr – nenápadný pomocník v boji s COVID-19

Koronavirus, který způsobuje COVID-19 v mnohých případech ovlivňuje přenos kyslíku pomocí červených krvinek do krevního oběhu a způsobuje tím dýchací potíže a nedostatečné zásobování orgánů okysličenou krví. Nedostatek kyslíku si většinou zpočátku pacienti s COVID-19 neuvědomují, ovšem v momentě, kdy už potíže vnímají, může být bohužel pozdě.

více informací...
16.03.2021

Recenze JBL Quantum 800: Sluchátka pro hráče

JBL Quantum 800 posouvá funkce modelu Quantum 400 ještě o krok dál a hlavně přináší možnost bezdrátového připojení k počítači přes 2,4 GHz USB adaptér, případně přes Bluetooth 5.0. Připojení přes Bluetooth využijete i v kombinaci s mobilními zařízeními. Součástí balení je také USB kabel a kabel s 3,5 mm jackem, takže máte k dispozici prakticky všechny způsoby připojení.

více informací...
15.03.2021

Vytvářejte obložené mísy jako profesionál! Poradíme, jak na ně

Čeká vás narozeninová oslava nebo si jednoduše chcete připravit obloženou mísu na víkendové „pozobávání“? Ať už řešíte slavnostní občerstvení pro rodinu a přátele nebo chcete překvapit svou drahou polovičku chutnou maličkostí, máme pro vás tipy, jak na dokonalou obloženou mísu, za kterou by se nemusel stydět ani profík.

více informací...
15.03.2021

První příznaky Covid 19 odhalí i oxymetr

Na začátku si řekněme jak Vám může pomoci pulsní oxymetr, proč, jak a kdy ho používat, hlavně ve spojitosti s onemocněním Covid-19.

více informací...
13.03.2021

Vakuování pro začátečníky: co dělá vakuum s potravinami?

Všichni, kteří se alespoň okrajově zajímají o problematiku plýtvání potravin a hledají jednoduché možnosti, jak ušetřit, by měli při tomto článku zbystřit pozornost. Dnes se budeme věnovat "problematice" vakua, díky kterému je možné prodloužit životnost potravin až čtyřnásobně. A možná už i tušíte, jak. Ano! Jednoduchým odsátím vzduchu ...

více informací...
12.03.2021

Znáte rozdíl mezi respirační alergií a astmatem?

Nic není děsivější, než když člověk nemůže popadnout dech. Hrudník se stáhne a člověk prostě nemůže nasát dostatek kyslíku. Na první pohled může alergie i astma vypadat stejně, lékaři s nimi dokonce zacházejí podobně. Více informací o rozdílech mezi respirační alergií a astmatem se dočtete v následujícím článku.

více informací...
10.03.2021

JBL PartyBox On-The-GO: Hudobný reproduktor na oslavu

Hudobný reproduktor na tú správnu oslavu alebo posedenie. Nestratí sa v telocvični ani pri ohni alebo bazéne. Je stavaný tak, aby ste ho nosili všade so sebou a nemuseli sa obávať jeho poškodenia. Aj preto odolá postriekaniu vodou a má priamo certifikáciu IPX4. K reproduktoru sa dajú pripojiť káblový mikrofón a gitara. Jeden mikrofón, a to bezdrôtový, máte priamo v balení a dá sa hneď použiť.

více informací...
09.03.2021

Recenzia JBL Quantum Duo: Herné reproduktory k počítaču či konzole

Stereo reproduktory Quantum Duon pochádzajú z herného radu JBL Quantum. Tie môžete pripojiť k počítaču, notebooku a ku konzole PlayStation prostredníctvom priloženého USB kábla a k ľubovoľnému zariadeniu s 3,5 mm jackom pomocou priloženého jack-jack kábla. K dispozícii je takisto pripojenie cez Bluetooth, ktoré využijete v prípade mobilných zariadení a eventuálne aj v prípade notebooku a počítača – ak obsahuje Bluetooth konektivitu.

více informací...
08.03.2021

Inhalace jako forma rehabilitace po prodělání nemoci covid-19

S novým druhem koronaviru se potýkáme už více než rok. Bohužel stále tak úplně nevíme, co všechno v našem těle provádí a jaké stopy po sobě zanechává. Ti, kteří nemoc prodělali, se často potýkají s více či méně závažnými dýchacími obtížemi. Dle názorů předních odborníků a nejnovějších průzkumů se ukazuje, že s rekonvalescencí může pomoci specializovaný léčebný pobyt v lázních a správně prováděné inhalační techniky.

více informací...
06.03.2021

Vakuování pro začátečníky: zaujměte způsoby, jak neplýtvat potravinami

Ročně se na světě vyhodí 1,3 miliardy tun potravin, které by někde jinde mohli zachránit životy. Kvůli tomuto číslu vyhazujeme von oknem nemalé sumy peněz, drancujeme přírodní zdroje potřebné k výrobě potravin, plýtváme vynaloženou energií a prací jiných lidí. Objemy vyhozených potravin však máme ve svých rukou a je v našich silách jej zredukovat. Stačí, když budeme lépe plánovat, skladovat, budeme se o problematiku zajímat a budeme ji chtít řešit. Každý z nás může podniknout kroky ke snížení množství vyhozených potravin. Dnes vám přinášíme pár tipů, jak na to

více informací...
05.03.2021

JBL Xtreme 3 verný a vďačný spoločník

S JBL Xtreme 3 získate výkonný reproduktor so zvukom, ktorý vás môže sprevádzať prakticky kdekoľvek. Samozrejmosťou je ochrana voči prachu a vode, poteší aj cena na úrovni pôvodnej generácie.

více informací...
04.03.2021

Recenzia JBL Quantum 400: Slúchadlá s vylepšeniami

Slúchadlá Quantum 400 sa zmestili ešte do cenovej kategórie 100 eur a v porovnaní s modelom Quantum 200 prinášajú viacero vylepšení.

více informací...
04.03.2021

Čištění spár už nemusí strašit ze spaní! Víme, co doopravdy funguje

Určitě nám dáte za pravdu, že čištění zašlých spár nepatří mezi činnosti, kterým bychom se rádi a dobrovolně každý týden věnovali. Často je navíc jedno, jak často je drhneme a jaké čisticí prostředky používáme. Změně zbarvení stejně dřív nebo později neunikneme. Jak zašlým spárám vrátit původní barvu a lesk? Máme pro vás pár babských rad i ověřených tipů.

více informací...
01.03.2021

Recenze JBL Under Armour Flash X: Kvalitní bezdrátová sluchátka pro sportovce

V dnešní recenzi se podíváme na druhou generaci (test první generace zde) plně bezdrátových sluchátek, které vznikly na základe spolupráce společnost JBL a Under Armour. Novinka nese označení JBL Under Armour True Wireless Flash X a cílí na všechny sportovce a jinak aktivní uživatele, kteří hledají solidní zvuk a spolehlivé uchycení v uších za jakýchkoliv podmínek.

více informací...
01.03.2021

Sharlota spojila své jméno s JBL

Sharlota nebo Shar, jak ji blízcí a fanoušci přezdívají je česká zpěvačka, moderátorka a rapperka. Také je členkou vydavatelství Blakkwood Records. Její bohatá fanouškovská základna k ní přitáhla v roce 2019 i značku JBL. První setkání s JBL však přišlo několik měsíců předtím.

více informací...
27.02.2021

Vakuování pro začátečníky: Plytváte potravinami? Zjistěte to!

Věděli jste, že průměrný Čech vyhodí ročně přibližně 200 kilo potravin? Že vizuálně nepřitažlivé potraviny se do našich obchodů ani nedostanou a že plýtvání začíná už při pěstování? Potraviny musí zvládnout dlouhou a náročnou cestu k tomu, aby se dostali až k vám domů. A mnoho z nich se dokonce nikdy nespotřebuje. Jaké jsou statistiky a co můžete udělat pro jejich záchranu?

více informací...
26.02.2021

Ján Volko spolupracuje s JBL

Majster Európy v šprinte na 60 metrov bol ešte v roku 2016 takmer neznámym športovcom. Značka JBL si však Janov talent všimla už vtedy, keď ostatní, ani nechyrovali. Johny, ako ho prezývajú je rodák z Bratislavy, kde momentálne žije aj trénuje. Samozrejme, ako každý športovec je ale v konečnom dôsledku po celý rok rozlietaný všade na svete po pretekoch a sústredeniach. Touto cestou ho však sprevádza JBL.

více informací...
25.02.2021

Recenzia JBL Quantum 200: Cenovo najdostupnejšie herné slúchadlá

Predávajú sa za 59,90 eura a tomu zodpovedá ich výbava, ktorá sa zameriava na nutný základ. Avšak s dôrazom na kvalitnú reprodukciu zvuku, ktorá je pre značku JBL typická.

více informací...
24.02.2021

JBL Jump Fest 2020

Už tradične v septembri privítalo centrum Košíc slovenskú a európsku atletickú špičku na 5. ročníku JBL Jump Fest. Rok 2020, alebo rok korony, robil problémy každému organizátorovi eventov. Nevyhlo sa to ani organizátorom Jump Festu. Aj s podporou titulárneho partnera audio značky JBL sa napokon všetko podarilo dotiahnuť do úspešného konca.

více informací...
23.02.2021

JBL JR 310 BT: Detské slúchadlá s mikrofónom

Na testovanie som mal k dispozícii slúchadlá vo veľmi príťažlivej farebnej kombinácii ružovej a svetlomodrej. V balení nájdete aj rôzne atraktívne nálepky, ktoré si dieťa môže nalepiť či už na vonkajšiu stranu mušlí, alebo hlavový most. Vďaka sklápacím a otočným mušliam sa slúchadlá prispôsobia tvaru hlavy a ľahko sa prenášajú. Už prvý dotyk čalúnenia mušlí s veľmi mäkkou a poddajnou pamäťovou penou prezrádza, že budú príjemné aj pre jemnú detskú pokožku. Mušle sú, samozrejme, v „detskej“ veľkosti. Príjemne čalúnená je aj stredná vnútorná časť hlavového mosta. Slúchadlá budú pohodlné nielen pri počúvaní hudby či rozprávok, ale vďaka zabudovanému mikrofónu aj pri interaktívnom online vyučovaní alebo četovaní so spolužiakmi, kamarátmi, prípadne cez prestávku s rodičmi. Citlivosť mikrofónu je dostatočná a prednostne sníma zvuk zblízka, takže umožňuje komunikáciu aj v hlučnejšom prostredí detskej izby či triedy.

více informací...
22.02.2021

Nádech a výdech: Víte, jak inhalace bojuje s nemocí a posiluje imunitu?

Inhalaci, jako oblíbenou léčebnou metodu, kterou znali už ve starověkém Egyptě, si často spojujeme s alergií nebo chronickým onemocněním (například astmatem). Faktem ale zůstává, že pravidelné inhalování má své opodstatnění i při boji s akutní respirační infekcí či chřipkou. Představuje totiž cennou prevenci a taky snižuje riziko případných komplikací. Navíc přispívá k lepší imunitě a tomu, že se tělo vypořádá s infekcí rychleji.

více informací...
20.02.2021

"Nárazové" nákupy potravin mohou ušetřit čas i peníze

Dnešní doba nás nutí více přemýšlet nad tím, co vlastně potřebujeme a bez čeho se překvapivě obejdeme delší dobu. Jednou z věcí, bez které bychom ale nepřežili je potrava. Do obchodů nás proto nejčastěji vyžene hlad. Často však nakupujeme v nevhodné chvíli (když jsme hladoví) nebo impulsivně (necháme se zlákat akcemi, novinkami a "výhodnými" baleními). Jak to tedy udělat, abychom nepodléhali "nákupní horečce", zůstaly nohama pevně na zemi a ušetřili čas i peníze? Čtěte dál.

více informací...
18.02.2021

JBL UNDER ARMOUR TRUE WIRELESS FLASH X: Kvalitné bezdrôtové štuple

Slúchadlá sú svojou ľahkou a pritom robustnou a vodotesnou konštrukciou určené pre aktívnych, športovo zameraných ľudí. Nielenže sú do každého počasia, ale neprekáža im ani pot. Vodovzdornosť podľa štandardu IPX7 v tomto prípade treba chápať tak, že štuple vydržia opláchnutie pod vodovodom, prípadne si s nimi môžete posedieť vo vani či vírivke v dosahu signálu bluetooth.

více informací...
17.02.2021

Parní čištění podlah: které ano / které ne?

Máte již svůj vysněný parní čistič doma a najednou jste se začali zamýšlet nad tím, zda je tento způsob čištění vhodný právě pro vaši podlahu? Nebo plánujete přejít na ekologický způsob úklidu a před koupí byste se chtěli ujistit, zda je parní čistič pro vaši podlahu bezpečný? Odpověď naleznete v dnešním článku.

více informací...
16.02.2021

Recenzia JBL GO3: Poriadny zvuk v malom tele

Vreckové reproduktory sú už od podstaty kompaktné, no zvuk a jeho objem bývajú väčšinou slabšie. Toto neplatí pre najnovší zo série JBL GO, ktorý má vstavaný pasívny žiarič.

více informací...
11.02.2021

Reproduktory na príjem signálu DAB od JBL

Takto má vyzerať moderný rádioprijímač a multimediálny reproduktor v jednom. Digitálne rádio je štandardom a jeho signál bude kvalitnejší ako pri FM modulácii.

více informací...
09.02.2021

JBL aplikace pro tvůj mobilní telefon

Všechny bezdrátová sluchátka a reproduktory jsou určeny zejména pro spojení s mobilním telefonem. Nepotřebuješ k tomu vůbec nic, pouze aktivní Bluetooth rozhraní. Primárním cílem těchto zařízení je poslech hudby či podcastů. Aby si využil svá sluchátka či reproduktory na 100%, je třeba stáhnout si dodatečnou aplikaci. Aplikace jsou určeny zejména pro vyšší modely, které mají v sobě integrovaných více technologii. Podívejme se tedy společně, co JBL nabízí v AppStore a Google Play.

více informací...
07.02.2021

Zpět do školy!

Návrat dětí do škol se v této době a po tak dlouhé karanténě může zdát děsivý. Naučte se pár triků, které mohou přispět k bezpečí vašich dětí po návratu do školních lavic. V následujícím článku přinášíme několik základních tipů a vy se tak můžete cítit alespoň o něco klidnější.

více informací...
29.01.2021

JBL uvádí nová sluchátka série TUNE pro každodenní použití

Tento rok se dočkáme i čtyř nových modelů sluchátek ze série Tune. Tyto modely poskytují neuvěřitelně snadné použití ať už v práci nebo při odpočinku doma. Zvuk je standardně na vysoké úrovni. Na nic se nehrají a určitě každého překvapí nastavenou cenou.

více informací...
26.01.2021

Recenze Harman Kardon Citation 200

Chtěli byste reproduktor, který vám bude každý host obdivovat a který zároveň bude dokonale hrát? Pak je tu designově dokonalý Harman Kardon Citation 200, který oživí každý interiér.

více informací...
24.01.2021

Recenze JBL Xtreme 3

S JBL Xtreme 3 získáte výkonný reproduktor se zvukem, který vás může doprovázet prakticky kdekoliv. Samozřejmostí je ochrana proti prachu a vodě, potěší i cena na úrovni původní generace.

více informací...
21.01.2021

Představení JBL Bar 9.1 True Wireless Surround Sound

JBL po dlouhém čase představil svůj první soundbar s podporou virtuálního prostorového Dolby Atmos zvuku. Zatímco konkurenční značky mají už déle v nabídce soundbary s Dolby Atmos, JBL se tomu vyhýbalo. Až doposud. JBL Bar 9.1 True Wireless Surround Sound nabídne 820 W výkonu, odnímatelné zadní reproduktory a docela slušnou cenu. Samozřejmostí je nevtíravá černá barva s pololesklým efektem. Reproduktory kryje černá kovová mřížka, uprostřed má i nenápadný LED displej. Celkově jde o sestavu 5.1.4ch, tedy 5 kanálů směřuje k divákovi přímo a 4 vzhůru pro co největší efekt prostorového zvuku. O zvuk se stará dohromady 13 reproduktorů a jeden basový reproduktor. Zadní reproduktory mají po 60 W a na jedno nabití ze soundbaru vydrží hrát 10 hodin. Nabití trvá do tří hodin. Samotný soundbar bez zadních reproduktorů nabízí 400 W díky 4 hlavním měničům směřujících dopředu s trojicí tweeterů a dvěma měniči směřujících vzhůru právě pro vytváření Dolby Atmos zvuku. Zážitek z Dolby Atmos je v této kategorii absolutně špičkový.

více informací...
20.01.2021

Multifunkční hrnec a rýžovar Ariete: Co všechno zvládne a proč by vám neměl v kuchyni chybět?

Známe to všichni. Multifunkčních spotřebičů do kuchyně je nepřeberné množství. Jeden umí to a druhý zase tohle. Najít ale takového, který zvládne nespočet běžných činností a gastro úprav a navíc se může pochlubit ještě řadou netradičních funkcí, je jako hledat jehlu v kupce sena. Máme pro vás ale dobrou zprávu! Ušetřili jsme vám čas s hledáním a představujeme multifunkčního pomocníka a zároveň stylový rýžovar Ariete, který si po přečtení dnešního článku zaručeně zapíšete na „must have“ seznam!

více informací...
14.01.2021

JBL představuje sérii sluchátek TOUR

Dva modely sluchátek, přes uši a true wirelles, nabízejí pokročilé technologie a inteligentní funkce díky kterým získaly ocenění CES® 2021 Innovation Awards "Best of Innovation".

více informací...
13.01.2021

Ovládněte pákový kávovar Ariete a připravte si luxusní kávu jako pravý Ital

Nedokážete si představit nový den bez lahodné kávy? Pokud patříte mezi opravdové kávové gurmány a znalce, s největší pravděpodobností budete zvažovat koupi pákového kávovaru. Chuť a aroma kávy připravené na „páce“ je totiž s tou z automatického kávovaru naprosto nesrovnatelná. Abyste věděli, co od svého nového společníka čekat, prozradíme vám, jak vlastně pákové kávovary fungují a jaké výhody jsou s nimi neodmyslitelně spojené.

více informací...
12.01.2021

Napařování vs. inhalace: Znáte rozdíly mezi oběma metodami?

Metoda inhalování a napařování je stará skoro jako lidstvo samo. V dávných dobách obě zmíněné doporučoval třeba Hippokrates. Pacienti inhalovali třeba mentol nebo eukalyptus. Vůbec prvním, kdo v 1. století předepsal inhalaci siřičitou párou, byl Řek Pedanus Diascorides, otec farmaceutických věd. A inhalace se společně s napařováním dostává ke slovu i v dnešní době. A to obzvlášť v období nejrůznějších nemocí a epidemií. Jaký je vlastně rozdíl mezi oběma zmíněnými metodami? A která z nich je účinnější? Prozradíme na následujících řádcích.

více informací...
08.01.2021

JBL představuje 4 nové modely sluchátek ze série LIVE

Na CES 2021 v Las Vegas byly představeny dva modely True Wireless a dva modely náhlavních sluchátek s ANC a integrovanými hlasovými asistenty.

více informací...
07.01.2021

JBL Charge 5 představen

Jen před pár minutami byl představen na výstavě CES konaný v Las Vegas nový, dlouho očekávaný přenosný reproduktor JBL Charge 5. Novinka se nese ve změněném designu novinek představených už minulý rok. Také má očekávané vlastnosti jako nabíjení prostřednictvím USB-C, Bluetooth ve verzi 5.1 a odolnost s certifikací IP67. Níže jsme vám připravili v tabulce porovnání s předchozí generací.

více informací...
27.12.2020

Mýty a fakta o respiračních alergiích

V medicínském světě stále existuje mnoho diskuzí o alergiích a respiračních problémech. To je důvod, proč jsme připravili článek a mýtech a pravdivých tvrzení o respiračních alergiích. Zeptali jsme na toto téma i lidí a sledovali jsme jejich odpovědi. Například velmi často se diskuze týkají dětského pokoje. Mělo by dítě vyrůstat v čistém a sterilním prostředí, nebo naopak v prostředí vystaveném alergenům, jako jsou například domácí mazlíčci a jejich srst či rostliny, které vystaví děti alergenům, aby si jejich tělo mohlo vybudovat imunitu? Co je lepší? Takové otázky je nejlepší probrat s pediatrem.

více informací...
22.12.2020

Harman Kardon FLY ANC / Sluchátka s aktivním tlumením hluku okolí

Kvalitu zvuku těchto sluchátek ocení také náročnější posluchači. Těla mušlí jsou z kombinace kovu a plastu a plochy krytů mušlí jsou pokryty materiálem připomínajícím dotek pokožky. Podobný materiál, ale měkčí a jemnější je také na čalounění okrajů mušlí a na vnitřním oblouku hlavového mostu. Paměťová pěna je měkká a poddajná, takže se sluchátka nosí velmi dobře a ani při dlouhém používání je prakticky necítíte. Mušle jsou k hlavovému mostu připevněny pomocí skládacích a otočných kloubů, takže se dají snadno složit. V balení je také praktické pouzdro s přihrádkou na kabel. Kromě bezdrátového připojení bluetooth 4.2 sluchátka také podporují kabelové připojení, což jistě potěší náročné posluchače, kteří chtějí poslouchat hudební skladby v bezztrátových formátech, s nimiž se kodeky Bluetooth nemohou vyrovnat. Jsou implementovány kodeky A2DP 1.3, AVRCP 1.5 a HFP 1.6. Při párování se smatrphonem se vám zobrazí nevtíravý dialog, abyste si vybrali a nakonfigurovali službu inteligentního Asistenta Google nebo Alexu od Amazonu. Doporučuji poslechnout, protože dotykem povrchu levé mušle se asistent aktivuje, a pokud není nakonfigurovaný, budete poslouchat oznámení o aktivaci pokaždé, když se ho dotknete.

více informací...
20.12.2020

Poznáte 5 základních pilířů ochrany životního prostředí?

Je nezbytné zamyslet se nad způsoby, které mohou změnit boj za lepší životní prostředí k lepšímu v zájmu udržitelnosti. S pěti opatřeními na ochranu životního prostředí uvádíme pár jednoduchých kroků, které můžete uplatňovat každý den. Zlepšeme spolu životní prostředí!

více informací...
19.12.2020

JBL Go 3 / Atraktivní přenosný reproduktor

Reproduktor je vodotěsný a odolný proti prachu podle třídy IP67, takže ho můžete poslouchat v dešti, u vody a nebude mu vadit ani, když ho položíte na písek, případně když ho budete používat v extrémně prašném prostředí. Oválné pouzdro je po obvodě pokryté materiálem se strukturou hrubého plátna, s tím, že na zadní a spodní straně, na kterých bude reproduktor položený, jsou silikonové plochy, takže atraktivní strukturovaný potah se od podložky neušpiní. Integrované poutko umožňuje lehké zavěšení kamkoliv, případně nošení na opasku. Výrobce reaguje na moderní trendy, takže na nabíjení je k dispozici konektor USB-C, a protože stále více smartphonů již nemá 3,5mm konektor audio jack, JBL GO 3 nedisponuje možností připojení kabelem.

více informací...
18.12.2020

JBL Quantum 800 / Ponořte se do hry

Testovaná novinka Quantum 800 vychází z vlajkového modelu Quantum One, nabízí však i bezdrátové připojení a výhodnější cenu. První, co vás zaujme hned při vybalování je velmi robustní konstrukce z kombinace kovu a matného černého plastu. Výsuvné části hlavového mostu jsou z poloprůhledného polykarbonátu. Hlavový most je z vrchní části plastový a ze spodní čalouněný a potažený jemnou koženkou. Mušle jsou kombinací černého a stříbrného plastu s měkkým čalouněním s koženkou. Vnitřní části mušlí obsahují černou mřížku, která zakrývá 50 mm dynamické měniče s velkými červenými písmeny L a R na označení levého a pravého ucha. Z vnější strany mušlí je obruba i logo podsvícené nastavitelným osvětlením RGB. Propojovací kabel mezi mušlemi má elegantní černo-červené opletení. Vzhledem k množství funkcí jsou na obou mušlích ovládací prvky.

více informací...
16.12.2020

Party přímo u vás doma: Připravte návštěvě domácí popcorn, palačinky nebo vafle!

Konec roku je neodmyslitelně spjat s oslavami vánočních svátků i Nového roku. Čas setkávání a příjemných konverzací můžete podtrhnout i domácími dobrotami. Pro jejich přípravu navíc nemusíte plýtvat časem ani energií. Vše za vás snadno a během několika mála chvilek zvládnou připravit praktičtí pomocníci Ariete z rodiny Party Time.

více informací...
15.12.2020

Skladování vánočního cukroví: To suché potřebuje dýchat a čokoláda nesnese mráz

Do nejkrásnějších svátků v roce zbývá posledních pár dnů. A protože si řada z nás nedokáže představit Vánoce bez voňavého cukroví, spoustu domácností plní v těchto dnech vůně lineckého, vanilkových rohlíčků, perníčků a dalších laskomin. Víte ale, jak uchovat cukroví čerstvé a chutné až do konce roku? Máme pro vás několik praktických tipů!

více informací...
13.12.2020

Víte, které mikroorganizmy se běžně nacházejí ve vzduchu?

Jedním z nejběžnějších triků, které používají scénáristé v hororových filmech na vystrašení publika, je strach z neznámého. Vědí, že lidé se bojí toho, že ve tmě na nich může číhat cokoli a jejich primární reakcí bude tzv. reakce "Bojuj nebo uteč!" Jak se ale ukazuje, nebezpečí nepředstavuje pouze tma. Jen během čtení těchto řádků se ve vzduchu vznášejí tisíce až miliony malých živých bytostí. Tyto bytosti se nazývají mikroorganismy, protože jsou mikroskopické nebo příliš malé na to, abychom je pouhým okem viděli. Navzdory své malé velikosti, mohou být tyto běžné mikroorganismy nacházející se ve vzduchu pro zdraví vaší rodiny nebezpečné. Ve vzduchu se může nacházet mnoho drobných organismů a je přímo nemožné je všechny pojmenovat. No nejběžnější spadají do čtyř kategorií.

více informací...
12.12.2020

Skladování bramborového salátu a dalších vánočních dobrot má svoje pravidla

Do nejkrásnějších svátků v roce zbývá posledních pár dní. Pokud si nedokážete představit štědrovečerní večeři bez oblíbené polévky, bramborového salátu a ryby, asi budete řešit, jak případné zbytky uchovat tak, aby vám po následné konzumaci neproměnily žaludek a střeva ve válečné bojiště. Skladování bramborového salátu, ryb, obalovaného řízku nebo třeba cukroví má svoje pravidla. Znáte je všechny?

více informací...
11.12.2020

Jak se starat o rychlovarnou konvici? 5 rad a tipů pro vás

Věděli jste, že první rychlovarná konvice pochází z daleké Mezopotámie a s tou dnešní byste si ji pravděpodobně vůbec nespojili? Byla z kameniny, kterou postupně nahradily konvice z odolnějších a méně křehkých materiálů. Vůbec první „moderní“ konvice se ale v našich kuchyních objevila až v roce 1893. Byla ale velmi nepraktická, protože topné tělísko nebylo možné ponořit do vody. Dnešní možnosti varných konvic jsou přece jen o něco zajímavější a komfortnější. Je ale potřeba vědět, jak o konvici správně pečovat, aby nám vydržela sloužit pokud možno co nejdéle.

více informací...
10.12.2020

6 vánočních tipů od JBL

Vybrat vánoční dárek nikdy nebylo jednoduché, proto jsme pro vás připravili několik vánočních tipů. Herní sluchátka pro milovníky her, sportovní sluchátka pro sportovce a řadu dalších nápadů naleznete níže.

více informací...
10.12.2020

Inhalace Vincentky jako účinná pomoc při respiračních onemocněních

Vincentka vyvěrající v údolí Luhačovického potoka, je jednou z nejvyhledávanějších a nejoblíbenějších minerálních vod v Česku a na Slovensku. Tahle zbytková mořská voda, která zůstala více než 60 milionů let zakonzervovaná v třetihorním vrásnění a sopečné činnosti, má stimulující léčivé účinky. Ty můžete snadno podpořit vhodným způsobem aplikace. Třeba inhalací…

více informací...
10.12.2020

JBL Tune 225 TWS / Hudba do každé kapsy

Testovaná novinka nahrazuje n nabídce JBL model Tune 220TWS. Sluchátka přicházejí s ještě menším pouzdrem a s podobným designem ve tvaru hokejky, který připomíná sluchátka Apple Airpods. Více než sluchátka mě v prvním momentě zaujalo nabíjecí pouzdro, ve kterém se dodávají a které je jedno z nejmenších, s jakým se můžeme v současnosti u sluchátek setkat. Přesto má baterii, která dokáže zabezpečit nabíjení až na dalších 20 hodin hraní, takže sluchátka nabídnou až celkem 25 hodin hraní. To je o 7 hodin více než u předchůdce. Je to výborný poměr mezi velikostí a výdrží.

více informací...

Archiv